Рішення
від 09.03.2011 по справі 5020-4/202
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

РІШЕННЯ

09 березня 2011 року справа № 5020-4/202

за позовом ОСОБА_1 (99057, АДРЕСА_1)

до Товариства з обмежено ю відповідальністю „Мис Горн ” (99001 м. Севастополь, ву л. Брестьська, 18-А)

про спонукання виконати пе вні дії,

Суддя Погребняк О.С .

представники сторін:

Позивача (ОСОБА_1) - О СОБА_2, представник, довірен ість №1974 від 09.11.2010,

відповідача: не з' явився.

СУТЬ СПОРУ:

ОСОБА_1 звернувся до су ду з позовом до Товариства з о бмеженою відповідальністю „ Мис Горн” про зобов' язання виплатити вартість частку ма йна в статутному фонді товар иства.

Позовні вимоги обґрунтова ні тим, що позивач, який був за сновником ТОВ «Мис Горн», з 01.01. 2009 вийшов зі його складу та, згі дно з вимогами законодавства , має право на отримання варто сті частки майна товариства, пропорційно частки учасника в статутному фонді відповід ача, а саме - 20%.

Ухвалою господарського с уду міста Севастополя від 15.10.20 10 порушено провадження у спра ві, розгляд справи призначен ий на 27.10.2010.

У порядку статті 77 Господар ського процесуального кодек су України розгляд справи ві дкладався, оголошувались пер ерви.

У порядку статей 22, 59 Господа рського процесуального коде ксу України, відповідач нада в відзив на позовну заяву, у як ому зазначив, що ТОВ «Мис Горн »з кінця 2008 року є збитковим, ма йна та власного капіталу тов ариства недостатньо для покр иття кредиторської заборгов аності, та, враховуючи виклад ене, відповідач не має можлив ості виплатити учаснику варт ість його частки в статутном у капіталі.

06.12.2010 позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, зг ідно з якою просив стягнути з відповідача на користь пози вача вартість частки майна Т ОВ «Мис Горн», пропорційно 20% ч астки у статутному фонді ТОВ «Мис Горн», та судові витрати по справі.

Ухвалою суду від 06.12.2010 означе на заява була прийнята до роз гляду судом.

Ухвалою суду від 13.12.2010 по спра ві №5020-4/202 було призначено економічну експертизу, пров едення якій було доручено Се вастопольському відділенню Харківського науково-дослід ного інституту судових експе ртиз ім. засл. проф. М.С. Бокар іуса. На розгляд експертів було поставлено наступне пит ання: яка вартість долі ОСО БА_1 в майні Товариства з обм еженою відповідальністю „Ми с Горн” пропорційно 20% частки в статутному фонді ТОВ «Мис Г орн», що належить сплаті ОС ОБА_1 у разі його виходу зі ск ладу засновників Товариства з обмеженою відповідальніст ю „Мис Горн” станом на 01.01.2009? Ціє ю ухвалою провадження по спр аві №5020-4/202 було зупинено до отри мання результатів економічн ої експертизи.

08.02.2011 на адресу Господарськог о суду міста Севастополя над ійшло повідомлення №1085 про не можливість надання висновку судової економічної експерт изи по справі №5020-4/202 від 04.02.2011 у зв' язку з недостатністю наданих матеріалів для вирішення по ставленого запитання, врахов уючи те, що сторонами не було н адано додаткових матеріалів , необхідних для проведення д ослідження.

Ухвалою суду від 23.02.2011 провад ження у справі №5020-4/202 було понов лено, розгляд справи признач ений на 09.03.2011.

У судове засідання 09.03.2011 відп овідач явку уповноважених пр едставників не забезпечив, п ро час та місце розгляду спра ви повідомлений належним чин ом та своєчасно - рекомендов аною кореспонденцією з повід омленням про вручення поштов ого відправлення, яке було пі дписано уповноваженим предс тавником відповідача 28.02.2011.

Згідно зі статтею 22 Господа рського процесуального коде ксу України сторони зобов' я зані добросовісно користува тись належними їм процесуаль ними правами. Оскільки явка в судове засідання представни ків сторін - це право, а не обо в' язок, справа може розгляд атись без їх участі, якщо нез' явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору .

Представник позивача у суд овому засіданні виклав суду зміст позовних вимог, на задо воленні позову наполягав з п ідстав, викладених у позовні й заяві, з урахуванням уточне ння позовних вимог.

Розглянувши матеріа ли справи, заслухавши поясне ння представника позивача, дослідивши надані докази , суд -

ВСТАНОВИВ:

За змістом статуту ТОВ “Мис Горн”, затвердженого За гальними зборами учасників, відповідно до Протоколу №18/11 в ід 30.01.2006, що зареєстрований 10.02.2006, ОСОБА_1 є засновником та уч асником Товариства (стаття 4 С татуту), його внесок у Статутн ий фонд складає 12100,00 грн. - 20 % (пунк т 7.1).

Відповідно до пункту 7.2 Стат уту, на момент його реєстраці ї, Статутний фонд товариства сформований повністю.

Згідно з п.п. 4.4.3, 4.4.4 Статуту уча сники Товариства мають право одержувати інформацію про д іяльність Товариства, знайом иться з даними його обліку і з вітності; вийти в установлен ому порядку з Товариства.

Відповідно до статті 6 Стату ту, вихід учасника з Товарист ва можливий за письмовою зая вою учасника, завіреною нота ріально та поданою не менше н іж за 10 днів до дня виходу.

При виході учасника з Товар иства йому виплачується варт ість частини майна Товариств а, пропорційна його частці в С татутному фонді. Виплата про водиться після затвердження звіту за рік, в якому він вийш ов з товариства, і в строк до 12 м ісяців з дня виходу. На вимогу учасника і з відома товарист ва внесок може бути повернут ий повністю або частково в на туральній формі. Учаснику, як ий вибув, виплачується йому ч астина, що належить, прибутку , отриманого Товариством до м оменту його виходу. Майно, пер едане учасником тільки для к ористування повертається в н атуральній формі без винагор оди (п. 6.3 Статуту).

Відповідно до пункту 7.8 Стат уту, внесок, у тому числі валют ний, оцінений у гривнях, стано вить частку учасника в Стату тному фонді. Оцінка вартості майнових внесків провадитьс я призначеної учасниками тов ариства комісією з свого чис ла або за участю третіх осіб і затверджується загальними з борами, а у випадках, встановл ених законом - підлягає неза лежної експертній перевірці .

Відповідно до пункту 8.5 Стат уту, прибуток та збитки Товар иства розподіляються між уча сниками Товариства пропорці йно їх внескам в Статутному ф онді товариства.

У порядку, передбаченому ст атутом Товариства, ОСОБА_1 звернувся до директора ТОВ « Мис Горн»із нотаріально засв ідченою заявою від 12.12.2008 про вих ід з 01.01.2009 із складу засновників ТОВ «Мис Горн»за власним баж анням (арк.с. 7), а також із заяво ю від 12.12.2008 про виплату йому вар тості частки майна Товариств а, пропорційно його участі у с татутному фонді Товариства - у розмірі 20% (арк.с. 8).

Докази направлення означе них заяв відповідачеві підтв ерджуюся наявними у справі д оказами (арк.с. 9).

За твердженнями відповіда ча, на загальних зборах учасн иків Товариства від 25.03.2009 ОСО БА_1 був виключений із склад у учасників товариства з 01.01.2009.

Протоколом №3 від 25.03.2009 було оф ормлено рішення зборів учасн иків товариства про внесення змін до статуту ТОВ «Мис Горн », за змістом яких ОСОБА_1 у складі засновників (учасник ів) ТОВ «Мис Горн»не числитьс я (арк.с. 53).

06.03.2009 та 20.07.2010 позивач звертався до відповідача з вимогами ви платити вартість майна ТОВ « Мис Горн»пропорційно частки в статутному фонді Товарист ва (арк.с. 10-14).

Однак, Товариство своїх зоб ов' язань перед ОСОБА_1 не виконало, вартість його част ки в статутному фонді товари ства станом на дату виходу із засновків товариства позива чу сплачена не була, що і стало причиною звернення останньо го до господарського суду з п озовними вимогами про стягне ння з відповідача 20% вартості статутного фонду товариства .

Вивчивши матеріали справ и, дослідивши надані докази, с уд вважає позовні вимоги так ими, що не підлягають задовол енню, виходячи з наступного .

Корпоративні відносини р егулюються Цивільним кодекс ом України, Господарським ко дексом України, Законом Укра їни „Про господарські товари ства” (далі - Закон) та іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 140 Цивіль ного кодексу України товарис твом з обмеженою відповідаль ністю є засноване одним або к ількома особами товариство, статутний капітал якого поді лений на частки, розмір яких в становлюється статутом.

Товариством з обмеженою ві дповідальністю є господарсь ке товариство, що має статутн ий фонд, поділений на частки, р озмір яких визначається уста новчими документами, і несе в ідповідальність за своїми зо бов'язаннями тільки своїм ма йном. Учасники товариства, як і повністю сплатили свої вкл ади, несуть ризик збитків, пов 'язаних з діяльністю товарис тва, у межах своїх вкладів (ч. 3 с т. 80 ГК України).

Згідно зі статтею 12 Закону У країни «Про господарські тов ариства»товариство є власни ком: майна, переданого йому уч асниками у власність як вкла д до статутного (складеного) к апіталу; продукції, вироблен ої товариством в результаті господарської діяльності; од ержаних доходів; іншого майн а, набутого на підставах, не за боронених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 115 Цивіль ного кодексу України вкладом до статутного (складеного) ка піталу господарського товар иства можуть бути гроші, цінн і папери, інші речі або майнов і чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом .

Згідно із ч. 4 ст. 52 Закону Укра їни “Про господарські товари ства” учаснику товариства з обмеженою відповідальністю , який повністю вніс свій вкла д, видається свідоцтво товар иства.

Нормами статті 10 Закону Укр аїни „Про господарські товар иства” передбачено, що уклад ання угоди про створення гос подарського товариства пере дбачає добровільність участ і у такому товаристві та прав о виходу зі складу учасників товариства.

Згідно із ст.116 ЦК України, ст .10 Закону України «Про господа рські товариства», учасники товариства мають право вийти в установленому порядку з то вариства.

Виходячи із роз'яснень, викл адених в пункті 28 Постанови пл енуму Верховного Суду Україн и від 24.10.2008 № 13 «Про практику розг ляду судами корпоративних сп орів», при вирішенні спорів, п ов'язаних із виходом учасник а з товариства, господарські суди повинні керуватися тим , що відповідно до ЦК України т а Закону «Про господарські т овариства»учасник вправі у б удь-який час вийти з товарист ва незалежно від згоди інших учасників та самого товарис тва. Вихід зі складу учасникі в товариства не пов'язується ні з рішенням зборів учасник ів, ні з внесенням змін до уста новчих документів товариств а. У зв'язку з цим моментом вих оду учасника з товариства є д ата подачі ним заяви про вихі д відповідній посадовій особ і товариства або вручення за яви цим особам органами зв'яз ку. Положення установчих док ументів, які обмежують чи заб ороняють право на вихід учас ника з товариства, є незаконн ими.

Згідно з пунктом 3.5. Рекоменд ацій Вищого господарського с уду України від 28.12.2007 №04-5/14 «Про пр актику застосування законод авства у розгляді справ, що ви никають з корпоративних відн осин», подання заяви про вихі д з товариства є дією, спрямов аною на припинення корпорати вних прав та обов'язків учасн ика товариства. Право учасни ка товариства на вихід з това риства не залежить від згоди товариства чи інших його уча сників.

Відповідно до статті 148 Циві льного кодексу України учасн ик товариства з обмеженою ві дповідальністю має право вий ти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до в иходу, якщо інший строк не вст ановлений статутом. Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальніст ю, має право одержати вартіст ь частини майна, пропорційну його частці у статутному кап італі товариства. За домовле ністю між учасником та товар иством виплата вартості част ини майна товариства може бу ти замінена переданням майна в натурі. Порядок і спосіб виз начення вартості частини май на, що пропорційна частці уча сника у статутному фонді, а та кож порядок і строки її випла ти встановлюються статутом і законом.

Згідно статті 54 Закону Укр аїни “Про господарські товар иства” при виході учасника з товариства з обмеженою відп овідальністю йому виплачуєт ься вартість частини майна т овариства, пропорційна його частці у статутному (складен ому) капіталі. Виплата провад иться після затвердження зві ту за рік, в якому він вийшов з товариства, і в строк до 12 міся ців з дня виходу. На вимогу уча сника та за згодою товариств а вклад може бути повернуто п овністю або частково в натур альній формі.

Учаснику, який вибув, виплач ується належна йому частка п рибутку, одержаного товарист вом в даному році до моменту й ого виходу. Майно, передане уч асником товариству тільки в користування, повертається в натуральній формі без винаг ороди.

Згідно з статтею 51 цього Зак ону установчі документи това риства з обмеженою відповіда льністю, крім відомостей, заз начених у статті 4 цього Закон у, повинні містити відомості про розмір часток кожного з у часників, розмір, склад та пор ядок внесення ними вкладів. З міни вартості майна, внесено го як вклад, та додаткові внес ки учасників не впливають на розмір їх частки у статутном у фонді, вказаної в установчи х документах товариства, якщ о інше не передбачено устано вчими документами.

Відповідно до ч. 2 ст. 64 Закону України “Про господарські т овариства” виключення учас ника з товариства призводит ь до наслідків, передбачени х статтями 54 і 55 цього Закону, а саме учаснику, який вибув, вип лачується належна йому частк а прибутку, одержаного товар иством в даному році до момен ту його виходу.

Згідно з частиною 6 пункту 3. 5. Рекомендацій Президії Вищо го господарського суду Украї ни № 04-5/14 від 28.12.2007 зі змінами, відп овідно до статті 54 Закону Укра їни "Про господарські товари ства" при виході учасника з то вариства з обмеженою відпові дальністю йому виплачується вартість частини майна това риства, пропорційна його час тці у статутному (складеному ) капіталі та частину прибутк у, одержаного товариством у в ідповідному році до виходу у часника. При цьому вартість м айна та розмір частини прибу тку товариства, належні до ви плати учаснику, який виходит ь, повинні обчислюватись на д ату волевиявлення учасника в ийти з товариства, тобто на да ту подання учасником заяви п ро вихід з товариства.

Наведені норми мають імпер ативний характер, в зв' язку з чим учасник не може бути обм ежений в здійсненні наданих йому законом прав.

Судом встановлено та наявн ими у справі доказами підтве рджується звернення позивач а до ТОВ «Мис Горн»з повідомл енням про вихід із членів тов ариства з 01.01.2009 та вимогами випл атити частку майна товариств а.

Не отримавши відповіді тов ариства з обмеженою відповід альністю «Мис Горн», позивач звернувся з вимогами про стя гнення вартості частки майна товариства до господарськог о суду. Наведені вище обстави ни справи та норми чинного за конодавства свідчать про обґ рунтованість вимог ОСОБА_1 про необхідність виплати й ому при виході з товариства в артості частини майна, пропо рційної його частці у статут ному капіталі товариства.

В той же час, суд вважає за не обхідне зазначити, що такі ви моги підлягають вартісній оц інці, оскільки стосуються гр ошової суми, яку товариство м ає сплатити учаснику внаслід ок його виходу, як компенсаці ю вартості його частки, тобто є грошовим зобов' язанням.

Відповідно до діючого зако нодавства України грошовим з обов' язанням визнається зо бов' язання боржника заплат ити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно - правового договору та на інш их підставах, передбачених ц ивільним законодавством Укр аїни.

Відповідно до статті 33 Госп одарського процесуального к одексу України, кожна сторон а повинна довести ті обстави ни, на які вона посилається як на підстави своїх вимог і зап еречень. Докази, відповідно д о статті 34 Господарського про цесуального кодексу України , повинні відповідати, зокрем а, вимогам належності та допу стимості.

Суд вважає за необхідне зве рнути увагу на те, що відповід но до статті 54 Господарського процесуального кодексу Укра їни позовна заява повинна мі стити зазначення ціни позову , якщо позов підлягає грошові й оцінці (п. 3 частини другої ст атті 54 ГПК України), яка, в свою чергу визначається у позовах про стягнення грошей - стягув аною сумою (стаття 55 Господарс ького процесуального кодекс у України).

Суд зазначає, що ціна позову визначається у позовах пози вачем самостійно і відповідн о до статті 54 ГПК має міститис ь у позовній заяві.

Проте, позивач, заявляючи по зовні вимоги про стягнення в артості частки майна товарис тва пропорційно 20% частки в ст атутному фонді відповідача н е зазначив розміру стягувано ї суми, що суперечить вимогам процесуального законодавст ва України, враховуюче те, що с уду не надано право самостій но визначати ціну позову у сп орах про стягнення грошових сум, тобто ціна позову підляг ає зазначенню саме позивачем .

Розглянувши обставини спр ави, суд приходить до висновк у про те, що наявні матеріали н е дозволяють суду визначити грошовий розмір вартості час тки майна товариства пропорц ійно 20% частки позивача у стат утному фонді, а норми Господа рського процесуального коде ксу України обмежують суд в з борі доказів. При цьому, суд ви ходить з наступного.

Згідно з пунктом 30 Постанов и Верховного суду України "Пр о практику розгляду судами к орпоративних спорів" № 13 від 24.1 0.2008 у випадку неврегульованос ті в установчих документах в артість частини майна товари ства, що підлягає виплаті, пов инна відповідати вартості чи стих активів товариства, що в изначається в порядку, встан овленому законодавством, про порційно його частці в стату тному капіталі товариства на підставі балансу, складе ного на дату виходу (виключен ня). Розрахунок належної у часнику частини прибутку зді йснюється на дату виходу (вик лючення) з товариства.

В пункті 3.7 Рекомендацій Вищ ого господарського суду Укра їни "Про практику застосуван ня законодавства у розгляді справ, що виникають з корпора тивних відносин" № 04-5/14 від 28.12.2007 з азначено, що відповідно до ч. 1 ст. 190 ЦК України майном, крім р ечей, вважаються майнові пра ва та обов'язки. У ч. 1 ст. 66 та у ст . 139 ГК України визначено, що май но підприємства становлять р ечі та інші цінності (включаю чи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, в иробляються чи використовую ться у діяльності суб'єктів г осподарювання та відображаю ться в їх балансі або врахову ються в інших передбачених з аконом формах обліку майна п ідприємства. Отже, вартість ч астки майна товариства, нале жної до сплати учаснику, що ви ходить (виключається) з товар иства, повинна визначатися з розрахунку вартості усього майна, що належить товариств у, в тому числі основних засоб ів, нематеріальних активів, о боротних активів, майна неви робничого призначення тощо з урахуванням майнових зобов' язань товариства.

Враховуючи положення стат ті 71 Закону України "Про госпо дарські товариства", розраху нки із учасником, який вийшов зі складу товариства, слід за балансовою вартістю майна т овариства.

Таким чином, встановлення в артості частки позивача у ма йні товариства неможливо з' ясувати без визначення варто сті майна товариства та, відп овідно, потребує спеціальних знань, при цьому необхідно вр ахувати вартість усіх активі в товариства - як оборотних, та к і необоротних.

Закон України "Про оцінку ма йна, майнових прав та професі йну оціночну діяльність в Ук раїні", хоча й не містить норм стосовно обов'язковості оцін ки майна в випадку виходу уча сників з товариства, але й не в иключає її проведення за нео бхідності в цьому. Водночас змістові наведених законода вчих норм відповідає саме оц інка дійсної (реальної) варто сті майна товариства, що за на явності спору може бути здій снено як шляхом оцінки майна товариства відповідно до За кону України "Про оцінку майн а, майнових прав та професійн у оціночну діяльність в Укра їні", так і шляхом проведення в ідповідної судової експерти зи.

Під час розгляду справи за к лопотанням позивача була при значена економічна експерти за для визначення вартості ч астини майна, що підлягає вип латі на його користь.

Однак, у зв' язку з непредст авленням сторонами матеріал ів, необхідних для проведенн я експертного дослідження, з окрема балансу товариства (ф . №1), звіту про фінансові резул ьтати (ф. №2), звіту про рух грошо вих коштів (ф. №3) ТОВ «Мис Горн» , станом на 01.01.2009, експерт повідо мив про неможливість надання висновку (арк.с. 98-100).

Враховуючи наявні у справі матеріали, суд вважає за необ хідне зазначити, що, прибуток підприємства, як і всі його ак тиви и пасиви включаються до балансу підприємства за пев ний часовий період.

Відповідно до фінансового звіту суб' єкту малого підп риємства (Додаток до положен ня (стандарту) бухгалтерсько го обліку №25 за 2009 рік (арк.с. 40), ак тиви підприємства складають 2600,00 грн, з яких 2300,00 грн. - не обор отні активи (основні засобі), 3 00 грн. - оборотні активи, крім того, за даними звіту, товарис тво має кредиторську заборго ваність у розмірі 101600,00 грн. та є збитковим.

Відповідно до довідці ТОВ « Мис Горн»остаточна вартість основних засобів підприємст ва на 01.01.2010 складає 2339,99 грн. (арк.с. 88).

Незалежна експертна оцінк а для обчислення вартості ча стини майна, належної до спла ти колишньому засновнику піс ля виходу його із членів това риства - проведена не була.

Враховуючи положення діюч ого законодавства, фінансова звітність - бухгалтерська зв ітність, що містить інформац ію про фінансове становище, р езультати діяльності та рух грошових коштів підприємств а за звітний період.

Положення (стандарт) 25 "Фінан совий звіт суб'єкта малого пі дприємництва", затверджене н аказом Міністерства фінансі в України від 25 лютого 2000 року № 39, зареєстровано в Міністерст ві юстиції України 15 березня 2 000 року за №161/4382 установлює зміс т і форму Фінансового звіту с уб'єкта малого підприємництв а в складі Балансу (форм а N 1-м).

Баланс підприємства - це звіт про фінансовий стан під приємства, який відображає н а певну дату його активи, зобо в' язання і власний капітал.

Метою складання балансу є н адання користувачам повної, правдивої та неупередженої і нформації про фінансовий ста н підприємства на звітну дат у (Положення (стандарт) бухгал терського обліку 2 "Баланс" №87 в ід 31.03.1999, зареєстроване в Мінюст України від 21.06.1999, затверджене наказом Мінфін України від 31.0 3.1999 №77).

Враховуючи викладене, фіна нсовий звіт суб' єкта малого підприємства є лише складов ою частину балансу підприємс тва та не може надати користу вачу повну та об' єктивну ін формацію, яка є необхідної дл я визначення дійсної частки майна колишнього учасника то вариства.

Крім того, відповідно до ст. 15 Закону України "Про бухгалт ерський облік та фінансову з вітність в Україні" контроль за додержанням законодавств а про бухгалтерський облік т а фінансову звітність в Укра їні здійснюється відповідни ми органами в межах їх повнов ажень, передбачених законами .

Наявний в матеріалах справ и фінансовий звіт ТОВ "Мис Гор н" від 31.12.2009 не містить реквізит ів, що свідчать про його здачу органам управління статисти відповідно до вимог діючого законодавства України, та ві дповідно, не може слугувати н алежним доказом з урахування м вимог належності та допуст имості в розумінні статті 32 Го сподарського процесуальног о кодексу України, у зв`язку з чим, не може бути покладений в основу рішення суду (а.с.40).

Суд ухвалою від 06.12.2010 зобов' язував відповідача надати су ду довідку за підписом дирек тора ТОВ “Мис Горн” про все на явне у власності товариства майно із зазначенням його ба лансової вартості та надання м первинних бухгалтерських д окументів в обґрунтування та кої довідки.

Відповідачем на вимогу суд у було надано довідку від 13.12.2010 про залишкову вартість основ них засобів, згідно з якою заг альна вартість майна складає 2339,99 грн. (а.с.88).

В той же час, суд зазначену д овідку також не може покласт и в основу рішення суду, оскіл ьки дані, що в ній містяться, н е підтверджені первинними бу хгалтерськими документами а бо іншими доказами достовірн ості даних про вартість майн а.

Що стосується представлен их судом карток обліку плавз асобів, то суд також не може на підставі них визначити варт ість майна відповідача, оскі льки такі картки не відображ ують повноти майна ТОВ “Мис Г орн” та його вартості станом на 01.01.2009 (а.с.70-74).

Ухвалою суду від 23.02.2011 суд зоб ов' язав ДПІ Нахімовського р айону у місті Севастополі в с трок до 09.03.2011 надати баланс Това риства з обмеженою відповіда льністю „Мис Горн” станом на 01.01.2009.

Однак, станом на 09.02.2011, витребу вані судом дані державною по датковою інспекцією не предс тавлені.

Згідно зі статтею 10 Закону У країни „Про господарські то вариства” № 1576-XII від 19.09.1991 року з і змінами та доповненнями, уч асники товариства мають прав о, зокрема, одержувати інформ ацію про діяльність товарист ва, на вимогу учасника товари ство зобов'язане надавати йо му для ознайомлення річні ба ланси, звіти товариства про й ого діяльність, протоколи зб орів.

Згідно з п.4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.33 ГПК України кожна стор она повинна довести ті обста вини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і з аперечень. Таким чином, на поз ивача законом покладений обо в' язок фактичного доведенн я та обґрунтування, зокрема, і відповідними документами св оїх вимог, що на думку суду поз ивачем належним чином зробле но не було.

Таким чином, позивач не пред ставив суду даних про вартіс ну оцінку його частки, яка має бути сплачена внаслідок йог о виходу з товариства, а встан овлені чинним процесуальним законодавством заходи по са мостійному збору судом доказ ів є вичерпаними.

Приймаючи до уваги закінче ння встановленого статтею 69 Г осподарського процесуально го кодексу України строку ви рішення даного спору та відс утність від сторін у справі з аяв про його продовження, суд позбавлений можливості до в життя інших заходів по збору доказів.

За таких обставин, суд відмо вляє в задоволенні позову.

Витрати по сплаті державно го мита та витрати на інформа ційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідн о до статті 49 Господарського п роцесуального кодексу Украї ни, покладаються на позивача у даний справі.

Суд також зазначає, що ухвал ою від 13.12.2010 в рамках даної спра ви було вжито заходи до забез печення позову ОСОБА_1 шля хом заборони Товариств у з обмеженою відповідальніс тю „Мис Горн” вчиняти будь-як і дії, спрямовані на відчужув ання у будь-який спосіб всьог о належного йому майна.

Відповідно до статті 68 Госп одарського процесуального к одексу України, питання про с касування забезпечення позо ву вирішується господарськи м судом, що розглядає справу, і з зазначенням про це в рішенн і чи ухвалі.

Приймаючи до уваги той факт , що суд відмовляє у задоволен ні позовних вимог ОСОБА_1, підстави для подальшого зас тосування заходів забезпече ння позову є відсутніми, у зв' язку з чим, вони підлягають ск асуванню.

На підставі викладеного, ке руючись статтями 49, 68, 82-85 Господ арського процесуального код ексу України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відм овити.

Заходи забезпечення позов у, вжиті ухвалою господарськ ого суду м.Севастополя від 13.12.2 010 у справі № 5020-4/202, скасувати.

Суддя О.С. Погребняк

Рішення оформлено ві дповідно

до вимог ст. 84 Господарськог о

процесуального кодексу Ук раїни

і підписано 14.03.2011.

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення09.03.2011
Оприлюднено18.03.2011
Номер документу14215494
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5020-4/202

Ухвала від 21.07.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Чернов Є.В.

Постанова від 09.06.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Лисенко Валентина Анатоліївна

Ухвала від 24.05.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Лисенко Валентина Анатоліївна

Ухвала від 27.04.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Лисенко Валентина Анатоліївна

Ухвала від 07.04.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Лисенко Валентина Анатоліївна

Ухвала від 07.04.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Лисенко Валентина Анатоліївна

Рішення від 09.03.2011

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Погребняк Олексій Станіславович

Ухвала від 23.02.2011

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Погребняк Олексій Станіславович

Постанова від 09.02.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Балюкова Катерина Георгіївна

Ухвала від 27.01.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Балюкова Катерина Георгіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні