20-2/355
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
04 березня 2008 р. № 20-2/355
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Козир Т.П. - головуючого,
Мележик Н.І.,
Подоляк О.А.
розглянувши касаційну скаргу Управління державної охорони України в
особі Департаменту охорони в Автономній
Республіці Крим
на постанову Севастопольського апеляційного
господарського суду від 24.12.2007р.
у справі № 20-2/355
господарського суду міста Севастополя
за позовом Торговельно-виробничої компанії
"Трансенерго"
до відповідачів: 1) Закритого акціонерного товариства
"Севастопольбуд"
2) Управління державної охорони України в
особі Департаменту охорони в Автономній
Республіці Крим
про визнання недійсним договору відступлення права вимоги від 30.11.2005 року
ВСТАНОВИВ:
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ№ Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню з наступних підстав.
Згідно ст. 46 ГПК України державне мито сплачується чи стягується в доход державного бюджету України в порядку і розмірі, встановлених законодавством України.
Частиною 4 статті 111 ГПК України передбачений обов"язок скаржника при поданні касаційної скарги додавати до неї докази сплати державного мита.
Скаржником до касаційної скарги долучено платіжне доручення №17 від 22.01.2007 року про сплату державного мита, яка не може бути належним доказом його сплати, у зв"язку з невиконанням пункту 14 Інструкції "Про порядок обчислення та справляння державного мита", затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України 22.04.1993р. №15 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 р. за №50.
Згідно вказаної Інструкції передбачено, що при сплаті державного мита готівкою, до документа щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: "Зараховано в дохід бюджету ____ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Крім того, згідно норм ст.110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Однак, з конверту поштової установи вбачається, що касаційну скаргу на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 24.12.2007р. подано 28.01.2008 року, тобто після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку.
Відповідно до пунктів 4, 5 частини 1 статті 111і ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо:
- до скарги не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановленому порядку та розмірі;
- скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку.
Зважаючи на те, що касаційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, скарга не дає підстав для перегляду постанови апеляційного господарського суду у касаційному порядку і підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 86, 111, пп. 4, 5 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України Вищий господарський суд України, -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Управління державної охорони України в особі Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим повернути без розгляду.
Головуючий суддя Т.П. Козир
Судді Н.І. Мележик
О.А. Подоляк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2008 |
Оприлюднено | 20.03.2008 |
Номер документу | 1451755 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Мележик Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні