15/5007/52/11
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"20" квітня 2011 р. № 15/5007/52/11
Суддя Кравець С.Г., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СТС Лабрадорит" (м.Радомишль Радомишльський район Житомирська область)
до Фіделіті Фо Мешінері Енд Еквіпмент Сал (холдинг) Fidelity for machinery and equipment sal (holding) (м. Бейрут, Ліванська Республіка)
про розірвання договору купівлі-продажу
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СТС Лабрадорит" звернулось до господарського суду Житомирської області з позовом відповідно до якого, просить розірвати укладений між ТОВ"СТС Лабродарит" та Фіделіті Фо Мешінері Енд Ееквіпмент Сал (холдинг) договір купівлі-продажу частини частки у статутному капіталі ТОВ "Поліський Лабродарит", який 09.10.2009р. посвідчено і зареєстровано в реєстрі № 6366 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Войтовським В.С.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, відповідач - Фіделіті Фо Мешінері Енд Еквіпмент Сал (холдинг) Fidelity for machinery and equipment sal (holding), зареєстрований та знаходиться за адресою: Ліван, м. Бейрут, область Адліе, вул. Мачака, Чамі білдінг, офіс 602.
Відповідно до статті 125 ГПК України, у разі, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Враховуючи, що відповідач - Фіделіті Фо Мешінері Енд Еквіпмент Сал (холдинг) є іноземним суб'єктом господарювання та знаходиться у Лівані, господарський суд з метою його повідомлення, вважає за необхідне застосувати Гаазьку Конвенцію про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року та з метою отримання у нього письмових доказів застосувати Гаагську Конвенцію про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах від 18 березня 1970 року.
У пункті 8 Роз'яснення ВГСУ від 31.05.2002р. №04-5/608 "Про деякі питання практики розгляду справи за участю іноземних підприємств і організацій" вказано про те, що взаємодія судів України з судовими органами інших держав з цього питання, а також щодо виконання за кордоном інших процесуальних дій регулюються Конвенцією з питань цивільного процесу (Гаага, 1954) і угодами про взаємну правову допомогу, укладеними Україною з іншими державами. Відповідно до Законів України від 19.10.2000 №2052-III та №2051-III з 26 листопада 2000 р. набрали чинності для України Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965) і Конвенція про отримання за кордоном доказів з цивільних і торгових справ (Гаага, 1970) із заявами та застереженнями. Цими заявами і застереженнями передбачено, зокрема, що названим у конвенціях центральним органом в Україні є Міністерство юстиції України, яке складає підтвердження про вручення документів і забезпечує передачу документів у цивільних або комерційних справах центральному органу юстиції іншої держави.
Відповідно до Закону України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" Верховна Рада України постановила приєднатися від імені України до названої Конвенції із заявами та застереженнями, згідно з якими центральним органом, який має право отримувати документи від інших Договірних Сторін, а також складати підтвердження про вручення є Міністерство юстиції України. Особливості виконання названої Конвенції визначено розділом VI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 №1092/5/54 (далі - Інструкція).
Відповідно до пункту 2.1 Інструкції, у разі, якщо при розгляді цивільної справи у суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном.
Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України.
Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову ( п.2.3 Інструкції).
Консул виконує доручення судів України про надання правової допомоги в цивільних справах з додержанням чинного процесуального законодавства України (п. 2.10 Інструкції).
Витрати, пов'язані з перекладом відповідних документів, а також з оплатою за вручення їх за кордоном згідно з Гаагською конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона. Після закінчення розгляду справи такі витрати розподіляються господарським судом на загальних підставах, визначених частиною п'ятою статті 49 ГПК" ( 1798-12 ).( Пункт 8 Роз'яснення ВГСУ від 31.05.2002р. №04-5/608)
З огляду на вищевикладене, господарський суд прийшов до висновку не оформляти судового доручення про надання правової допомоги компетентному органу іноземної держави до отримання письмового підтвердження позивача як заінтересованої сторони понести витрати, пов'язані з перекладом відповідних документів на мову запитуваної держави Лівану, а також з оплатою за вручення їх за кордоном.
Керуючись ст.ст. 61, 64, 65, 125 Господарського процесуального кодексу України,:
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Розгляд справи призначити на "18" травня 2011 р. о 14:30.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в кімнаті № 204
3. Зобов'язати позивача надати господарському суду:
- для огляду в судовому засіданні оригінали документів на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- довідку про включення до ЄДРПОУ, станом на час розгляду справи;
- письмове обгрунтування щодо підстав залучення ТОВ "Поліський лабрадорит" та приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Войтовського Валентина Сергійовича до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача;
- надати оригінали документів, які підтверджують факт купівлі-продажу частки в статутному фонді ТОВ "Поліський Лабрадорит";
- письмово підтвердити згоду понести витрати, пов'язані з перекладом документів, необхідних для оформлення судового доручення про надання правової допомоги компетентному органу держави Лівану, а також з оплатою за вручення їх за кордоном;
- інші докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини.
4. Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст.36 ГПК України, а пояснення викласти письмово.
У випадку невиконання будь-яких вимог даної ухвали - надати письмові пояснення з обґрунтуванням причин її невиконання.
Невиконання вимог ухвали тягне за собою застосування штрафу до 1700 грн. відповідно до п.5 ст.83 ГПК України, а в разі неподання позивачем без поважних причин витребуваних судом матеріалів або неявки представників позивача у судове засідання, позов може бути залишено без розгляду (п.5 ст.81 ГПК України).
5. Явку уповноваженого представника позивача визнати обов'язковою.
Повноваження представників мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника з засвідченням печатки цієї організації). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - подати копію наказу, рішення, протоколу тощо або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.
Суддя Кравець С.Г.
Віддрук. 2 прим.
1 - до справи,
2 - позивачу (рек. з пов.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2011 |
Оприлюднено | 26.04.2011 |
Номер документу | 15025069 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кравець С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні