12/33б
ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області
91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области
91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32
УХВАЛА
03.03.08 Справа № 12/33б.
Суддя Палей О.С, розглянувши матеріали за заявою
Прокурора Сватівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області
до боржника –Сватівської спеціалізованої пересувної механізованої колони
№ 53 дочірнього підприємства відкритого акціонерного товари-
ства "Агробуд", м.Сватове
Про порушення провадження у справі про банкрутство
Представники сторін:
від кредитора –Кадник М.В. гол.спец.юрисконсульт, дов. № б/н від 03.01.08,
представник УПФУ в Сватівському районі.
від боржника - не прибув.
Суть спору: банкрутство; попереднє засідання суду.
Розглянувши матеріали справи, суд
в с т а н о в и в :
Прокурор Сватівського району звернувся до суду в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області із заявою про порушення справи про банкрутство боржника –Сватівської спеціалізованої пересувної механізованої колони № 53 ДП ВАТ "Агробуд".
У підставу поданої заяви покладено неспроможність боржника сплатити протягом встановленого Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строку безспірну заборгованість по обов"язкових платежах до бюджету в сумі 285673 грн. 86 коп.
Боржник в судове засідання явку свого представника не забезпечив; відзив на заяву не подав.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню з огляду на наступне.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону в підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін, розглядає обгрунтованість заперечень боржника.
Основне завдання підготовчого засідання суду полягає у з"ясуванні ознак неплатоспроможності боржника, наявності чи відсутності перешкод подальшому руху справи про банкрутство.
Положеннями ч.3 ст.6 Закону передбачено ознаки неплатоспроможності боржника.
Так, згідно з вказаною нормою Закону справа про банкрутство порушу-
ється господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора до боржника сукупно складають не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом 3 місяців після встановленого для їх погашення строку.
У першу чергу всі зазначені умови оцінюються судом при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство, остаточна ж оцінка надається безпосередньо в підготовчому засіданні.
Відповідно до ст.1 абз.8 Закону про банкрутство, безспірні вимоги кредитора –вимоги, визнані боржником, інші вимоги, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунку боржника.
Поняття "безспірні вимоги кредиторів" не отожнюється з терміном грошове зобов"язання", втім "безспірні вимоги" є більш широким поняттям ніж "грошове зобов"язання", оскільки останні набувають статусу безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема, виконавчими.
Поперед як визначитися з безспірністю вимог кредитора суд має передусім з"ясувати правову природу цих вимог, оскільки закон дає підставу ініціювати порушення справи про банкрутство у разі, якщо вимоги носять характер грошового зобов"язання.
За змістом абз.7 ст.1 Закону про банкрутство грошове зобов"язання - зобов"язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.
Також підставою для порушення справи про банкрутство є безспірні зобов"язання боржника по сплаті обов"язкових платежів, тобто грошові зобов"язання охоплюють не тільки цивільно-правові зобов"язання.
За приписами ст.1 Закону про банкрутство кредитор –юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов"язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов"язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов"язкових платежів).
З огляду на приписи абз.7 ст.1 Закону до складу грошових зобов"язань та, відповідно, інших зобов"язань боржника, не включаються суми пені, штрафних санкцій, визначені на дату подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду
Виходячи з системного аналізу норм Закону про банкрутство (ст.ст. 1,14,15) пеня, неустойка, штрафні санкції можуть бути заявлені окремо у складі грошових зобов"язань кредитора після публікації оголошення провадження у справі про банкрутство, при цьому суми таких санкцій включаються до реєстру вимог кредиторів окремо та підлягають задоволенню у шосту чергу.
Як вбачається з заяви про порушення справи про банкрутство кредитором заявлений як безспірний борг в сумі 285673 грн. 86 коп., в тому числі:
- 132 605 грн.43коп. недоїмки;
- 117 850 грн. 79 коп. фінансових санкцій;
- 32082 грн. 47 коп. пені;
- 3405 грн. 17 коп. заборгованості по пільговим пенсіям.
Враховуючи, що сума пені та фінансових санкцій не включається до складу
грошових зобов"язань, несплата суми яких дає підставу ініціювати порушення справи про банкрутство, сума безспірних вимог кредитора до боржника становить 136010 грн. 60коп. (132605,43грн. + 3405,17), що становить менше трьохсот мінімальних заробітних плат станом на дату подання кредитором заяви до суду (515 х 300 = 154500 грн.).
Відповідно до ст. 8ч.2 абз.5 Закону про банкрутство суд відмовляє у прий-
нятті заяви про банкрутство якщо вимоги кредиторів становлять менше 300 мінімальних заробітних плат.
Оскільки провадження у справі було порушено помилково, воно підлягає припиненню за нормою ст. 80 ГПК України, яка кореспондує нормі ст.62 ГПК України щодо підстав відмови у прийнятті заяви.
Втім, припинення провадження у даній справі не позбавляє кредитора звернутися з заявою про банкрутство цього ж боржника із дотриманням встановлених законом умов.
Відповідно до ст. 12 Закону про банкрутство припинення провадження має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст. 6,40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.80,86 ГПК України, суд
ухвалив:
1. Провадження у справі припинити.
2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Повернути УПФУ в Сватівському районі додані до заяви документи на152 арк. (крім самої заяви).
Суддя О.С. Палей
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2008 |
Оприлюднено | 09.04.2008 |
Номер документу | 1510185 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Палєй О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні