КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МАКІЇВКИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-72/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 травня 2009 року м. Макіївка
Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі
головуюча суддя Шуляк Л.В.
при секретарі Колесниченко Л.К.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
27 жовтня 2008 р. ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги фактичним припиненням сімейних відносин і неможливістю збереження сім’ї.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги, в обгрунтування яких послалися на обставини, викладені у заяві, та зазначила, що з 5 грудня 1996 р. перебуває з ОСОБА_3 у зареєстрованому шлюбі, від якого мають неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. На утримання дитини відповідач сплачує аліменти за рішенням суду. Спільне з відповідачем життя припинилось з жовтня 2008 року з тієї причини, що відповідач постійно безпричинно вчиняв сварки з різних побутових причин, в процесі яких ображав її, принижуючи її гідість, що призвело до втрати порозуміння, поваги і любові один до одного. За таких обставин вона дійшла висновку, що примирення між ними та подальше спільне проживання неможливе. У наданий судом строк вони з відповідачем не помирилися. Незважаючи на те, що вони проживають в одному будинку, вона з дочкою займає спальну кімнату, а відповідач - гостину. Весь цей час вони між собою майже не спілкуються, мають окремий бюджет, не ведуть сумісне господарство. Вважає, що збереження шлюбу суперечить її інтересам, тому примирення між ними неможливе. Погіршення стосунків у сім*ї вкрай негативно впливає на виховання і розвиток малолітньої дитини.
Посилаючись на наведені обставини, позивачка просить суд розірвати шлюб між нею та ОСОБА_3, судові витрати віднести на її рахунок.
Відповідач ОСОБА_3, позов не визнав, свої заперечення проти розірвання шлюбу мотивував тим, що між ним та ОСОБА_1 дійсно виникали сварки з різних побутових питань та неправильної поведінки позивачки, яка надто багато часу приділяла своїм друзям, у той час як він зі своїм батьком ремонтували будинок. На будь - які його зауваження дружина реагувала різкими відповідями, що приводило до частих сварок. З жовтня 2008 року - часу коли позивачка звернулася до суду з даним позовом - вони припинили подружні стосунки, але проживають в одному будинку. У наданий судом строк стосунки між ними не поліпшилися, вони проживають як сусіди, спілкуються між собою за крайньою необхідністю. Спочатку він намагався налагодити стосунки, але ОСОБА_5 не бажала відновлювати з сімейні відносини, а після 8 березня 2009 р. він покинув будь - які спроби примирення. З жовтня 2008 р. вони мають окремий бюджет і не ведуть спільне господарство. Незважаючи на те, що сім*я тривалий час існує формально, він сподівається, що з часом позивачка змінить своє ставлення до нього.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України) установив наступне.
ОСОБА_1 і ОСОБА_3 зареєстрували шлюб 5 грудня 1996 року в міському відділі реєстрації актів громадянського стану м. Макіївки, актовий запис № 1823. Для обох сторін шлюб перший. Від спільного проживання подружжя має неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на утримання якої відповідач сплачує аліменти за рішенням суду.
Відповідно до положень статті 51 Конституції України та частини першої статті 24 Сімейного кодексу України шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, згідно припису статті 112 СК України, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. При цьому суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дити-ни-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Як убачається із матеріалів справи і встановлено судом, ОСОБА_1 і ОСОБА_3 жовтня 2008 р. припинили шлюбні відносини, не проживають однією сім’єю, мають окремий бюджет і не ведуть сумісне господарство.
Ухвалами суду від 29 грудня 2008 року та 2 березня 2009 року сторонам надався строк для примирення тривалістю по 2 місяці. За цей час подружжя не здійснили дій щодо збереження сімейних стосунків, між ними виникали конфлікти з приводу користування предметами побуту, позивачка ставиться до відповідача вкрай негативно. За таких обставин суд вважає, що надання подружжю нового строку для примирення у даному випадку суперечить моральним засадам суспільства та інтересам позивачки, а доводи відповідача про можливість збереження шлюбу безпідставними.
Проаналізувавши встановлені конкретні обставини по справі, оцінивши надані сторонами в силу вимог ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд, приймаючи до уваги існуючі взаємини між подружжям, ступінь конфліктних стосунків, та причини розлучення, час, протягом якого сторони проживають окремо, небажання позивачки продовжувати шлюбні відносини, поведінку відповідача під час строку для примирення, суд дійшов висновку, що подальше спільне життя ОСОБА_1 і ОСОБА_3 та збереження їх сім’ї неможливе і суперечить інтересам позивачки, що має істотне значення, заява відповідає дійсній волі дружини, тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд приймає до уваги ступінь відповідальності кожного з подружжя у розпаді сім’ї, враховує їх матеріальне і сімейне становище та відповідно до ст. 88 ЦПК України, вважає за необхідне витрати при реєстрації розірвання шлюбу покласти за її клопотанням на позивачку.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 11, 60, 88, 212, 213, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 110-112 Сімейного кодексу України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_3 (дівоче прізвище - Черенкова) ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 5 грудня 1996 року у міському відділі реєстрації актів громадянського стану м. Макіївки, актовий запис № 1823, розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути на користь держави з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 17 грн., ОСОБА_7 звільнити від сплати судових розходів.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження.
Суддя: 3 оригіналом згідно.
Рішення суду набрало законної сили "14" 05 2009 року
Суд | Кіровський районний суд м.Макіївки |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2009 |
Оприлюднено | 02.06.2011 |
Номер документу | 15853466 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Макіївки
Шуляк Л. В.
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Грищенко Володимир Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні