5/9-К
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "06" травня 2008 р. Справа № 5/9-К
Господарський суд Житомирської області у складі:
головуючого - судді Тимошенка О.М.
при секретарі Покуса А.В.
за участю представників сторін
від позивача Чирська А.С.
від відповідача Сіра А.В. (довіреність від 02.10.07)
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Чирської Аліни Стефанівни (м. Житомир)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємства сфери послуг «Елегант» (м. Житомир)
про виділення в натурі частки в майні товариства, про стягнення 200000 грн. матеріальних збитків та 30000 грн. моральної шкоди.
Позивач звернувся з позовом до суду, зазначає, що вона будучи учасником ТОВ ПСП "Елегант" виявила бажання вийти з товариства, отримати свою частку в майні товариства та подала товариству відповідну заяву. Відповідач не розглянув її заяву, частку в майні не виплатив. Позивач просить виділити їй в натурі її частку в майні товариства а також просить стягнути з відповідача 200000 грн. на відшкодування завданих їй неправомірними діями відповідача збитків та 30000 грн. на відшкодування моральної шкоди.
В судовому засіданні позивач позов підтримала.
Відповідач надав письмові заперечення, в яких позов не визнає, зазначає, що позивач не подавала нотаріально посвідчену заяву про вихід з товариства, тому її вимоги безпідставні.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач є учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємства сфери послуг «Елегант», що підтверджується статутом цього товариства.
Відповідно до ст. 10 ч.1 п.«в» Закону України «Про господарські товариства» учасник товариства має право вийти в установленому порядку з товариства.
Таке ж право учасника товариства передбачено ст. 148 ч.1 ЦК України та ст. 116 ч.1 п.3 ЦК України.
Вихід учасника з товариства призводить до внесення змін до установчих документів цього товариства.
Відповідно до ст. 4 ч.3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ст. 29 ч.3 вказаного Закону у разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи державному реєстратору подається нотаріально посвідчена копія заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників (учасників).
Таким чином для реалізації свого права виходу з товариства учасник має подати нотаріально посвідчену заяву, в якій заявити про своє бажання вийти з товариства.
Позивачем не подано доказів, які б свідчили про те, що така заява подавалась.
В судовому засіданні позивач пояснила, що вона не подавала нотаріально посвідченої заяви про вихід з товариства.
Отже позивач не є такою, що вийшла в установленому порядку з товариства, тому її вимога про виділення в натурі частки в майні товариства є безпідставною та не підлягає задоволенню.
Провадження у справі в частині вимоги про стягнення 200000 грн. матеріальних збитків та 30000 грн. моральної шкоди підлягає припиненню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 ч.1 ГПК України право на звернення до господарського суду за захистом своїх прав та інтересів надано підприємствам, установам, організаціям, іншим юридичним особам та громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
Позивач не є суб'єктом підприємницької діяльності, законом не передбачено право позивача як фізичної особи звернутися до господарського суду з вказаними вимогами.
Пунктом 4 частини 1 статті 12 ГПК України передбачено, що господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства.
Позовні вимоги про стягнення 200000 грн. матеріальних збитків та 30000 грн. моральної шкоди не є спором, що виник з корпоративних відносин та пов'язаний із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства.
Відповідно до ст.80 ч.1 п.1 ГПК України господарський суд припиняє провадження усправі якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
Керуючись ст.ст. 49, 82 - 85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні позову в частині вимоги про виділення в натурі частки в майні товариства.
Припинити провадження у справі в частині стягнення 200000 грн. матеріальних збитків та 30000 грн. моральної шкоди.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Дата підписання 07.05.08
Суддя Тимошенко О.М.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2008 |
Оприлюднено | 27.05.2008 |
Номер документу | 1630902 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні