5/85
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" травня 2008 р. Справа № 5/85
За адміністративним позовом Новоселицького районного центру зайнятості, м.Новоселиця Чернівецької області
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ім. Ватутіна», с.Костичани Новоселицького району Чернівецької області
про стягнення боргу в сумі 9090,45 грн.
Суддя Черв'яков Є.В.
Представники:
Від позивача: представник за дорученням № 693 від 17.04.2008 р. –Торчинський Р.А.
Від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ: Новоселицький районний центр зайнятості, м. Новоселиця Чернівецької області звернувся з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ім. Ватутіна», с. Костичани Новоселицького району Чернівецької області про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 9090,45 грн., у тому числі пеня 6662,25 грн. у відповідності із нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. № 1533.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на випадок безробіття й у відповідності до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” повинен своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески, однак станом на 31.03.2007 р. має заборгованість перед Фондом на суму 9090,45 грн. у тому числі пеня в сумі 6662,25 грн.
Ухвалою суду від 18.03.08 р. відкрито провадження по даній справі з призначенням її до розгляду на 01.04.08 р.
Ухвалою суду від 01.04.08 р. розгляд справи відкладено на 17.04.08 р., позивача зобов'язано надати довідку державного реєстратора про фактичне місцезнаходження відповідача.
Розпорядженням голови господарського суду Чернівецької області від 11.04.08 р. справу передано на розгляд судді Черв'якову Є.В.
Ухвалою суду від 17.04.08 р. закінчено підготовче провадження з призначенням справи до розгляду на 15.05.08 р., відповідача зобов'язано подати відзив на позов та докази в його обґрунтування.
На день розгляду справи, 15.05.08 р., позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить суд задовольнити позов та стягнути з відповідача прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, явку свого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про день та час слухання справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, заслухавши представників сторін, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Новоселицькому районному центрі зайнятості й у відповідності до ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” повинен своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на випадок безробіття.
Згідно з актом перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 20.06.2007 р. № 70, проведеної за період з 01.07.2005 р. по 31.03.2007 р., станом на 31.03.2007 р. прострочена заборгованість відповідача по страхових внесках складає 53793,46 грн., в тому числі заборгованість яка виникла станом на 31.12.2005 р. в сумі 44703,01 грн., заборгованість зі сплати страхових внесків яка виникла за період з 01.01.2006 р. по 31.03.2007 р., недоїмка в сумі 2428,20 грн. та пеня яка виникла за період з 01.07.2005 р. по 31.03.2007 р. в сумі 6662,25 грн.
Постановою господарського суду Чернівецької області від 03.10.2006 р. задоволено позовні вимоги Новоселицького районного центру зайнятості до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ім. Ватутіна», с. Костичани Новоселицького району Чернівецької області в сумі 44703,01 грн.
Таким чином, станом на 31.03.2007 р. новоутворена заборгованість становить 9090,45 грн. у тому числі пеня в сумі 6662,25 грн.
За поясненням представника позивача добровільно сума боргу відповідачем не сплачена.
Відповідно до ст. 8 Закону “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі –Закон) для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг створено Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 12 Закону функції виконавчої дирекції Фонду покладено на органи державної служби зайнятості, в тому числі й функції з проведення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, представництва інтересів Фонду в судових та інших органах.
У відповідності до ст. 35 Закону роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному розмірі сплачувати внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Розмір страхових внесків на цей вид соціального страхування встановлений Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”.
Згідно з ч. 1 ст. 38 Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Статтею 39 Закону передбачено, що спори, які виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Інших фактичних обставин, які мають юридичне значення для вирішення спору, в справі не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 94, 98, 160-163, п.п. 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов та стягнути з СВК «ім. Ватутіна»(60352, с. Костичани Новоселицький район Чернівецька область, р/р 26004925047310, МФО 356011, ЧФ АКБ «Укрсоцбанк»код ЄДРПОУ 03801947) заборгованість по сплаті недоїмки зі страхових внесків в розмірі 2428,2 грн. та пеню –6662,25 грн. на користь Новоселицького районного центру зайнятості (60300, м. Новоселиця, вул. Леніна, 108 код ЄДРПОУ –21432324, р/р –37177032000007 УДК м.Чернівці МФО –856135 р/р 37179972900157 КЕКД –50040200 (недоїмка), р/р 37176975900157 КЕКД 50040500 (пеня)) і видати виконавчий лист.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Є.В. Черв"яков
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2008 |
Оприлюднено | 07.06.2008 |
Номер документу | 1684134 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні