Справа № 4-335/11
П О С Т А Н О В А
іменем України
"21" лютого 2011 р.суддя Шев ченківського районного суду м. Києва Волокітіна Н.Б., розгл янувши подання старшого слід чого СВ ПМ ДПА у м. Києві про ро зкриття банківської таємниц і та накладення арешту на кош ти, що знаходяться на банківс ькому рахунку,
ВСТАНОВИВ
Старший слідчий СВ ПМ ДПА у м. Києві в зв' язку з р озслідуванням кримінальної справи № 70-469, яка порушена відн осно Голови правління кредит ної спілки «Дніпро-Довіра» ОСОБА_1 за ознаками злочину , передбаченого ч.3 ст. 212 КК Укра їни та відносно невстановлен их осіб, які за попередньою зм овою з ОСОБА_2 скоїли злоч ини, передбачені ст. 27, ч.3 ст. 212, ч .5 ст. 191, ч.2 ст. 205 КК України, вніс до суду подання про розкриття б анківської таємниці та накла дення арешту на кошти, що знах одяться на банківському раху нку.
Подання обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 відповідно до протоколу засідання спос тережної ради кредитної спіл ки ( далі КС) «Дніпро-Довіра» в ід 15.11.2007 року перебуваючи на пос аді голови правління кредитн ої спілки «Дніпро-Довіра» ( ко д ЄДРПОУ 32943990) зареєстрованої 2 0.07.2004 року виконавчим комітето м Дніпродзержинської місько ї ради за юридичною адресою: м . Дніпродзержинськ, вул. Індус тріальна, 5 протягом 3- 4 квартал у 2008 року, ухилився від сплати п одатку на прибуток в особлив о великому розмірі, на загаль ну суму 6 753 953,75 грн.
Службові обов' язки та повноваження ОСОБА_1 в изначені п.10.4 статуту кредитн ої спілки, згідно якого Голов а правління кредитної спілки :
1) без доручення представля є інтереси кредитної спілки та діє від її імені;
2) представляє кредитну с пілку в її відносинах із державою, іншими юриди чними та фізичними особами;
3) укладає договори та інші у годи від імені кредитної спі лки, підписує учення на прова дження дій від імені кредитн ої спілки;
4) розпоряджається майном кредитної спілки в п орядку, визначеному спост ережною радою;
5) готує подання спостережні й раді на призначення та звіл ьнення членів правління кред итної спілки, а також працівн ика, відповідального за пров едення фінансового монітор ингу, призначає на посади та з вільняє з посад працівників кредитної спілки, застосовує до них заходи заохочення та с тягнення відповідно до закон одавства, вживає заходів щод о підготовки та підвищення к валіфікації працівників кредитної спілки;
6) вирішує інші питання ді яльності кредитної спі лки відповідно до цього Стат уту та законодавства України .
Таким чином, починаюч и з 15.11.2007 року, ОСОБА_1 викону є організаційно-розпорядчі т а адміністративно-господарс ькі обов' язки голови правлі ння КС «Дніпро-Довіра», тобто являється службовою особою вказаної установи.
Однак, ОСОБА_1, ігно руючи вимоги законодавства т а власні обв' язки службової особи КС «Дніпро-Довіра», в 3 -4 кварталі 2008 року умисно ухили вся від сплати податку на при буток в особливо великому ро змірі за наступних обставин:
Так, ОСОБА_1 в 2007 році вирішив придбати КС «Дніпро -Довіра»з метою використання пільгового стану фінансової установи для ухилення від сп лати податків.
З метою досягнення св оєї злочинної мети, направле ної на ухилення від сплати по датків в особливо великих ро змірах ОСОБА_1 в середині 2008 року вступив в попередню зм ову з невстановленими особам и, які діючи від імені ТОВ «Сте ла ІІІ», яка була створена з ме тою прикриття незаконної ді яльності, документально офор мили неіснуючі операції по н аданню кредитів членам креди тної спілки.
Так, невстановлені сл ідством особи, діючи від імен і ТОВ «Стела ІІІ», здійснювал и перерахування коштів на ро зрахунковий рахунок КС «Дніп ро-Довіра»з призначенням пла тежу: «повернення частки гро шових коштів згідно договору поруки» з посиланням на дого вори № 152 від 04.08.08, № 101 від 04.08.08, № 155 від 07.08.08, № 157 від 07.08.08, № 156 від 07.08.08. За пері од з 06.02.08 по 24.04.09 на розрахунковий рахунок кредитної спілки «Д ніпро-Довіра»надійшло кошті в з розрахункового рахунку Т ОВ «Стела ІІІ»№ 2604030008101 відкрито му в філії ЗАТ «ФС Банк»м. Київ на загальну суму 27 015 814,89 грн.
Відповідно до вимог п.п . 7.11.9 п.7.11 ст.7 Закону України «Пр о оподаткування прибутку під приємств»від 28.12.1994 № 334/94-ВР (із змі нами та доповненнями) передб ачено, що у разі коли неприбут кова організація отримує до хід з джерел, інших ніж визна чені п.п. 7.11.2 - 7.11.7 п. 7.11 ст. 7 зазначено го закону, така неприбуткова організація зобов' язана сп латити податок на прибуток, я кий визначається як сума дох одів, отриманих з інших джере л, зменшена на суму витрат, пов ' язаних із отриманням таких доходів, але не вище суми таки х доходів.
Враховуючи вищевиклад ене встановлено, що кошти, отр имані з розрахункового рахун ку ТОВ «Стелла ІІІ»№ 2604030008101 на за гальну суму 27 015 814,89 грн. не є дохо дами кредитної спілки, на які розповсюджуються вимоги, а є доходом, отриманим кредитно ю спілкою з інших джерел.
На підставі вищевикла деного, встановлено, що Голов а правління кредитної спілки «Дніпро-Довіра»ОСОБА_1 ді ючи в порушення вищезазначен их норм закону, отримуючи дох ід не пов' язаний з статутно ю діяльністю неприбуткової о рганізації, шляхом приховув ання бази оподаткування, уми сно ухилився від сплати пода тку на прибуток за 3-4 квартал 2 008 року на загальну суму 6 753 953,75 гр н, що у п' ять тисяч і більше р азів перевищує неоподаткова ний мінімум доходів громадян , який в 2008 році становив 257,5 грн.
16.02.2011 року затриманий за підозрою у вчинені злочину, п ередбаченого ч. 3 ст. 212 КК Украї ни Голова кредитної спілки « Дніпро-Довіра»ОСОБА_1 під час затримання у останнього виявлено та вилучено грошов і кошти у сумі близько 210 тис. до ларів США, котрі були зняті ни м з розрахункового рахунку К С «Дніпро-Довіра»в банківськ ій установі ПАТ КБ «Даніель» .
17.02.2011 року ОСОБА_1 пред ' явлено обвинувачення в ско єнні злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України та він допит аний по суті обвинувачення.
Крім того, в ході обшук у 16.02.11, який був проведений за мі сцем проживання ОСОБА_1, б ули виявлені та вилучені, нас тупні документи, а саме:
- договір строкового ба нківського вкладу «Сучасний -370» №Т-9422 від 22.02.10, у відповідності до якого ОСОБА_1 відкрито вкладний рахунок №НОМЕР_1 та внесено грошові кошти у су мі 2 400 Євро у ВАТ «КБ «Даніель» (м. Київ, вул. Саксаганського 3а );
- договір строкового ба нківського вкладу «Свято, що наближається!»№Т-20029 від 25.03.10, у в ідповідності до якого ОСОБ А_1 відкрито вкладний рахун ок №НОМЕР_2 та внесено гро шові кошти у сумі 440 926 грн. у ВАТ «КБ «Даніель»(м. Київ, вул. Сак саганського 3а).
Перевіривши матеріали кримінальної справи, суд вва жає, що подання підлягає част ковому задоволенню.
Враховуючи те, що в ПАТ «КБ «Даніель»знаходяться до кументи, на підставі яких бул о відкрито (закрито) рахунок, і нформація про рух коштів по р ахунках №НОМЕР_1, НОМЕР_2 відкриті в ПАТ «КБ«Даніель »(МФО 380980 м. Київ, вул. Саксагансь кого, 3-А) та належать ОСОБА_1 із зазначенням призначення платежу, повних даних платни ка та отримувача, із зазначен ням коду ЄДРПОУ, номеру рахун ку та МФО банківської устано ви, конкретного часу та дати п латежу, номеру платіжного до кументу, платіжні доручення, які мають значення речових д оказів по даній кримінальній справі, суд вважає за необхід не задовольнити вимоги подан ня в частині розкриття інфор мації, яка містить банківськ у таємницю.
Вимоги подання про нак ладення арешту на грошові ко шти суд вважає необґрунтован им, оскільки накладення ареш ту на грошові кошти в порядку ст.. ст.. 125, 126 КПК України можливо в разі заявленого в кримінал ьній справі цивільного позов у.
Що стосується інших ви мог подання, то вони також не п ідлягають задоволенню, оскіл ьки не передбачені чинним за конодавством.
Керуючись ст.. ст.. 125, 126 КПК України, ст.ст.60,62 Закону Украї ни “Про банки та банківську д іяльність ”, - суд
ПОСТАНОВИВ
Надати дозвіл на розк риття банківської таємниці к лієнта ПАТ «КБ «Даніель»МФО 380980, м. Київ, вул.. Саксаганського , 3-А - ОСОБА_1 (ідентифікаці йний код НОМЕР_3) щодо руху коштів на рахунках №НОМЕР_ 1, НОМЕР_2.
Решту вимог залишити б ез задоволення.
Постанова в частині за доволення подання оскарженн ю не підлягає.
Постанова в частині ві дмови в задоволенні подання може бути оскаржена шляхом п одачі протягом трьох діб апе ляції до Апеляційного суду м . Києва.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2011 |
Оприлюднено | 11.08.2011 |
Номер документу | 17537997 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Подіновська Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні