4/294
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 4/294
12.07.11
За позовомВідкритого акціонерного товариства «Укрзв'язокбуд»
До Дочірнього підприємства «Елтеко-Україна»
Простягнення 14 918,74 грн.
Суддя Борисенко І.І.
Представники:
Від позивача Мерзлякова О.О.
Від відповідача не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача –Елтеко-Україна»13 028,33 грн. основного боргу, 1 440,03 грн. індексу інфляції, 450,38 грн. 3% річних, а всього 14 918,74 грн. заборгованості за договором № 1-А від 13.03.2009р.
Відповідач в судове засідання не з'явився, Ухвали суду не виконав. Письмового відзиву та письмових заперечень по суті заявлених вимог не надав.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду, про час і місце його проведення.
Про поважні причини неявки в судове засідання повноважного представника відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило
Таким чином, відповідно до ст. 75 ГПК України суд розглядає спір за наявними матеріалами у справі
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2009 р. між відкритим акціонерним товариством «Укрзв'язокбуд»та Дочірнім підприємством «Елтеко-Україна»було укладено договір оренди приміщень № 1/А.
Відповідно до п.1.1. договору, орендодавець зобов'язується передати орендарю у тимчасове платне користування нежитлові приміщення, а орендар, у свою чергу, зобов'язується прийняти приміщення у користування та сплачувати орендну плату на умовах цього договору.
Згідно п.1.2. договору, об'єкт оренди передається орендарю для використання за цільовим призначенням, а саме для здійснення господарської діяльності, передбаченої статусом орендаря.
Пунктом 2.1.1 договору, об'єктом оренди є три поверховий нежитловий будинок, в якому знаходяться приміщення, що орендуються знаходиться за адресою: 04074, м. Київ, пров Попова, 5-А, загальна площа будинку –1008 кв.м.
Загальна площа приміщень, що орендується за цим договором становить 40,72 кв.м. (п.2.1.2. договору)ю
Відповідно до п.4.2. договору орендна плата сплачується за час фактичного користування об'єктом оренди. Якщо час фактичного використування об'єкту оренди менше ніж календарний місяць. Орендна плата сплачується у розмірі пропорційному фактичному часу використання об'єкту оренди.
Згідно п. 4.3. договору орендна плата та інші платежі за договором, сплачується орендарем щоквартально на поточний рахунок орендодавця у національній валюті України до 15 числа місяця, що слідує після закінчення кожного кварталу року.
Пунктом 4.6. договору визначено, що рахунки на сплату сум орендної плати та відшкодувань витрат орендодавця на комунальні послуги та експлуатаційних витрат за попередній місяць орендар зобов'язаний самостійно отримувати в приміщенні орендодавця, до 15 числа місяця наступного за звітним.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджуючи в судовому засіданні докази, Господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав:
Згідно ст. 19 Закону України «Про оренду державного і комунального майна»орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності, строки внесення орендної плати зазначаються у договорі.
Відповідно до ч.3 ст. 285 Господарського кодексу України орендар зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі вплачувати орендну плату.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (п. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України).
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Договір оренди є одним з видів зобов'язального майнового найму, правовідносини за яким регламентуються загальними нормами зобов‘язального права та майнового найму.
Своєчасне внесення орендної плати за користуванням майном є одним з основних обов‘язків наймача (Орендаря), належне виконання якого вимагається законом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов‘язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За користування майном з наймодавця справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України).
Як встановлено ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Так, 13 березня 2009 року між Відкритим акціонерним товариством «Укрзв'язокбуд»та Дочірнім підприємством «ЕЛТЕКО-УКРАЇНА»було укладено договір №1/А оренди приміщень, відповідно до умов якого Позивач зобов'язався передати Відповідачу у тимчасове платне користування нежитлові приміщення загальною площею 40,72 кв.м. за адресою м. Київ, вул. Попова, будинок №5а, а Відповідач прийняти зазначені приміщення у користування та сплачувати орендну плату на умовах цього Договору.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Матеріалами справи доведено, що відповідачем не виконано зобов'язання за договором в частині своєчасної оплати за отримані послуги в повному обсязі, про що свідчить Акт звіряння розрахунків між Відкритим акціонерним товариством «Укрзв'язокбуд»та Дочірним підприємством «Елтеко-Україна»станом на 01.07.2010р.
Тобто, факт наявності боргу у Відповідача за договором №1/А від 13.03.2009р. у розмірі 13 028,33 грн. Позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і Відповідачем не спростований, і тому ця сума має бути стягнута з відповідача.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
З огляду на наявність прострочення грошового зобов'язання, позивач також правомірно нарахував відповідачу суму боргу з урахуванням 3% річних від простроченої суми та боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, відповідно до ст. 625 ЦК України.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений за договором або законом.
Згідно здійсненого позивачем розрахунку з відповідача підлягає стягненню 1440,03 грн. індекс інфляції та 450,38 грн. 3% річних, відповідно до ст. 625 ЦК України, з яким суд також погоджується та вважає обґрунтованим.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Виходячи з вищенаведених норм закону, відповідачем належним чином протягом розгляду справи не було надано належних доказів по справі на спростування позовних вимог.
В судовому засіданні, допустимими доказами, які знаходяться в матеріалах справи позивач довів, що його вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Витрати по оплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Елтеко-Україна»(01103, м. Київ, вул. Зяалізничне шосе, 47, код ЄДРПОУ 19346132) на користь Відкритого акціонерного товариства «Укрзв'язокбуд»(01004, м. Київ, вул. Горького, 5-Б, код ЄДРПОУ 23727977) 13 028,33 грн. основного боргу, 1 440,03 грн. індексу інфляції, 450,38 грн. 3% річних, 149,19 грн. державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.І.Борисенко
Повне рішення складено: 22.07.2011р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2011 |
Оприлюднено | 29.08.2011 |
Номер документу | 17870396 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні