ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 42/219 16.08.11
За позовом Публічно го акціонерного товариства “ Київенерго” м. Києва
до Комунального підпри ємства по утриманню житловог о господарства Святошинсько го району м. Києва
про стягнення боргу, сум за прострочення виконання б оржником грошового зобов'яза ння, ціна позову 53436,11 грн.
Суддя Паламар П.І.
Представники:
від позивача Іваненко І.П.,
від відповідача Сенчил о В.В.
СУТЬ СПОРУ:
у липні 2011 року Публічне акціонерне товариство “Київ енерго” звернулося в суд з ук азаним позовом.
Позивач зазначав, що всупер еч умов укладеного між ним та відповідачем договору № 1411136 н а постачання теплової енергі ї у гарячій воді від 1 січня 2008 р . останній не в повному обсязі оплатив спожиту протягом ли стопада 2009-червня 2011 років тепл ову енергію, заборгувавши ст аном 1 липня 2011 р. 47319,29 грн.
З цих підстав просив задово льнити позов, стягнувши з від повідача на свою користь сум у боргу, борг з урахуванням вс тановленого індексу інфляці ї за час прострочення 4767,43 грн., т ри проценти річних з простро ченої суми 1349,39 грн., а також поне сені ним по справі господарс ькі витрати.
У судовому засіданні предс тавник позивача підтримав за явлені вимоги.
Відповідач відзив на позов ну заяву не подав, його предст авник у судовому засіданні п роти позову заперечував, пос илаючись на його безпідставн ість.
Заслухавши пояснення пред ставників сторін, розглянувш и матеріали справи, суд вважа є, що позов підлягає частково му задоволенню з таких підст ав.
Судом встановлено, що 1 січн я 2008 р. між позивачем як правона ступником Акціонерної енерг опостачальної компанії “Киї венерго” і відповідачем було укладено договір № 1411136 на пост ачання теплової енергії у га рячій воді, відповідно до умо в якого позивач зобов' язавс я постачати відповідачу тепл ову енергію у вигляді гарячо ї води до належного відповід ачу будинку по вул. Бахмацька , 18 у м. Києві для потреб опаленн я та гарячого водопостачання в обсязі 579,2 Гкал/рік, а останні й - щомісячно до 10 числа місця ,наступного за розрахунковим , забезпечувати оплату кошті в від населення за фактичну с пожиту теплову енергію, до 25 ч исла поточного місця оплачув ати вартість теплової енергі ї, використаної орендарями
Строк дії договору відпові дно до умов розділу 4 договору встановлений з дня його підп исання до 1 червня 2008 р. та вважа ється пролонгованим на кожни й наступний рік, якщо за місяц ь до його закінчення про прип инення договору не буде пись мово заявлено однією із стор ін. Доказів припинення догов ору в установленому порядку суду не надано.
Поясненнями позивача, част ково поданим ним розрахунком , проведеним відповідно до ви мог чинного законодавства та умов договору, на підставі да них особових карток (табуляг рам) споживання теплової ене ргії за листопад 2009-червень 2011 р оків, довідкою про надходжен ня коштів за спожиту теплову енергію станом на 29 липня 2011 р. с тверджується факт постачанн я позивачем відповідачу тепл ової енергії за договором ва ртістю 161037,20 грн., а також оплати останнім спожитої теплової енергії у розмірі 115857,52 грн.
Доказів належної оплати за договором суду не надано.
За таких обставин, враховую чи, що відповідач прострочив виконання зобов' язання по оплаті за договором, з нього н а користь позивача відповідн о до вимог ст.ст. 622, 625 ЦК України підлягає стягненню 45179,68 грн. бо ргу (161037,20-115857,52), 4767,43 грн. збитків внас лідок інфляції за час простр очення, 1349,39 грн. три проценти рі чних з простроченої суми.
Оскільки позов задоволено частково, понесені по справі господарські витрати стосов но до вимог ст. 49 ГПК України сл ід покласти на обидві сторон и пропорційно розміру задово лених та вимог.
Керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 ГПК Укр аїни, суд
В И Р І Ш И В :
позов Публічного акці онерного товариства “Київен ерго” задовольнити частково .
Стягнути з Комунального пі дприємства по утриманню житл ового господарства Святошин ського району м. Києва (03170, м. Киї в, вул. Прилужна, 6, код 03366552) на кор исть Публічного акціонерног о товариства “Київенерго” (0100 1, м. Київ, пл. І Франка, 5, код 00131305) 45179, 68 грн. боргу, 4767,43 грн. збитків вна слідок інфляції за час прост рочення, 1349,39 грн. три проценти р ічних з простроченої суми, 512,96 грн. витрат по оплаті державн ого мита, 226,55 грн. витрат на інфо рмаційно-технічне забезпече ння судового процесу.
У позові в іншій частині від мовити.
Рішення набирає законної с или відповідно до вимог ст. 85 Г ПК України.
Суддя господарськог о суду міста Києва П.І.Пал амар
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2011 |
Оприлюднено | 14.09.2011 |
Номер документу | 18119964 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Паламар П.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні