ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 жовтня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2935/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної податкової інспекції у м. Чернівці до МПП "СИВ" та ТОВ "Компанія Авертус" про стягнення коштів отриманих за нікчемними угодами, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду із зазначеним позовом про стягнення коштів за нікчемними угодами. Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред’являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Судом встановлено, що подана до суду позовна заява містить ряд недоліків. Так, згідно п.6.ч.1, ч. 3 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається перелік документів та інших матеріалів, що додаються. До позовної заяви додаються копії всіх документів, що приєднуються до неї.
Слід відмітити, що копія - це точне відтворення оригіналу документа належним чином завірена. Додані до позовної заяви документи, а саме: копія акту невиїзної документальної перевірки ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 27.07.2011 року №1723/23-04/37270359 ТОВ «Компанія Авертус», а також копія акту перевірки від 22.08.2011 р. №2208/23-1/23247690 ДПІ у м. Чернівці про результати позапланової виїзної перевірки малого приватного підприємства «СИВ» не завірені належним чином, не відповідають Нацстандарту України вимог до оформлення документів «ДСТУ 4163-2003». При цьому, копії доданих документів завірені печаткою вибірково, без зазначення дати, посади, прізвища особи, яка завірила копії документів. У додатках адміністративного позову не зазначено, який конкретно документ додається, зокрема не зазначено його назву, дату та номер, кількість аркушів.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. В цій частині позовна заява є неприйнятною з огляду на таке.
Згідно ч. 3 ст. 228 Цивільного кодексу України у разі недодержання вимоги щодо відповідності правочину інтересам держави і суспільства, його моральним засадам такий правочин може бути визнаний недійсним. Якщо визнаний судом недійсний правочин було вчинено з метою, що завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, то при наявності умислу у обох сторін - в разі виконання правочину обома сторонами - в дохід держави за рішенням суду стягується все одержане ними за угодою.
У зв’язку із вищезазначеним, запропонувати позивачу уточнити позовні вимоги з урахуванням того, що по оспорюваній угоді МПП «Сив» є покупцем, а ТОВ «Компанія Авертус» продавцем і, в свою чергу МПП «Сив» придбав товар, а ТОВ «Компанія Авертус» отримала грошові кошти, позовні вимоги ж заявлені до обох відповідачів про відшкодування коштів. Також врахувати необхідність позивачу довести умисел учасників цих правочинів у заподіянні шкоди державі.
При цьому суд звертає увагу на те, що позивач просить стягнути кошти шляхом встановленим ч. 3 ст. 228 Цивільного кодексу України, тобто у випадку визнання правочинів недійсними в судовому порядку, однак зазначає, що цей правочин відповідно до ч. 1, 2 ст. 228 Цивільного кодексу України, спрямований на незаконне заволодіння майном держави, вважається таким, що порушує публічний порядок, і є нікчемним. У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 108, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 09.11.2011 року для усунення недоліків позовної заяви та додатків до неї, способом зазначеним в описовій частині ухвали.
3. Копію ухвали направити позивачу
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня постановлення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.М. Брезіна
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2011 |
Оприлюднено | 08.11.2011 |
Номер документу | 18851944 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні