Справа №1-259/2009р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2009р. м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі: Головуючого - судді Ключкович В.Ю.
При секретарі - Казимірська Н.В.
За участю прокурора Стільник A.M., потерпілого ОСОБА_1, Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Виноградів кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, непрацюючого, неодруженого, раніше не судимого, за ч.1 ст. 186 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 30.07.2009 року приблизно о 23 годині, перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, діючи умисно з корисливих спонукань, з метою заволодіння чужим майном, знаходячись на площадці біля магазину «Тюльпан», який розташований в м.Виноградів по вул.Тюльпанів, відкрито ігноруючи волю власника ОСОБА_1 заволодів моторолером «Red Flag» робочим об»ємом двигуна 49.9 куб.см., вартістю 3786 гривень, і зник в напрямку вулиці Станційна в м.Виноградів, заподіявши потерпілому матеріальної шкоди на загальну суму 3786 гривень.
Підсудний ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому йому злочині, а також всі обставини по справі визнав повністю та пояснив, що 30.07.2009 року приблизно о 23 годині, він разом з своїм знайомим ОСОБА_3 та його братом ОСОБА_4 знаходилися біля магазину «Тюльпан», в м.Виноградів по вул.Тюльпанів, де пили пиво. Неподалік від них стояли двоє невідомих йому людей, які також пили пиво і поруч з ними стояв моторолер марки «Red Flag», підійшовши до них він спитав хто власник моторолера, один з них сказав що його, після цього він оглянув моторолер і побачив що ключ знаходиться в замку запалювання і попросив його запустити двигун, на що власник моторолеру погодився. Сівши на моторолер він, без дозволу власника, поїхав в сторону центру в напрямку свого будинку. Приїхавши додому він сховав мопед на задньому подвір»ї, після чого одразу ліг спати. Наступного дня він пішов на роботу, а прийшовши з роботи взяв моторолер і поїхав до свого знайомого ОСОБА_5, щоб спитати чи не хоче він купити мопед за 500 гривень, на що знайомий спитав чи не крадений мопед, він сказав що ні, але йому потрібні гроші і він його вирішив продати, через три дні до нього прийшли працівники міліції яким він зізнався про вчинений злочин. Щиро розкаявся, просив суворо його не карати, попросив пробачення у потерпілого, все викрадене повернув.
Визначаючи в порядку, передбаченому ст.299 КПК України обсяг доказів, що підлягають дослідженню, суд за згодою учасників судового розгляду обмежується допитом підсудного ОСОБА_2, який визнав себе винним повністю і показання якого відповідають фактичним обставинам справи і ніким не оспорюються, а тому дослідження доказів щодо фактичних обставин вчинення злочину підсуднім вважати недоцільним.
Оцінивши зізнання підсудного ОСОБА_2 в сукупності з іншими зібраними доказами суд вважає, що юридична кваліфікація його злочинних дій за ч.1 ст.186 КК України є правильною за кваліфікуючою ознакою - як відкрите викрадення чужого майна(грабіж) і його вина в цьому злочині є доведеною.
Призначаючи підсудному ОСОБА_2 міру покарання за ч. 1 ст.186 КК України, суд враховує ступінь і характер суспільної небезпечності вчиненого злочину, його тяжкість, дані, що характеризують особу підсудного з позитивної сторони, його вік, та стан здоров"я, обставини, які пом"якшують та обтяжують його відповідальність, рахується раніше не судимим, в порядку ст. 89Ь КК України.
Обтяжуючу відповідальність підсудного обставину суд враховує вчинення ним злочину в стані алкогольного спяніння.
Як пом"якшуючі відповідальність підсудного обставини суд враховує його щире каяття, активно сприяв у розкриттю злочину.
За таких обставин суд приходить до висновку, беручи до уваги характеристику підсудного, та позицію органу обвинувачення про можливість виправлення підсудного на волі, що виправлення та перевиховання підсудного можливо в умовах без ізоляції його від суспільства і йому слід призначити покарання в межах санкції статті за якою кваліфіковано його дії у вигляді позбавлення волі в мінімальному розмірі, але з приміненням ст.75, 76 КК України, і в мінімальному розмірі, і таке покарання на думку суду буде справедливим, необхідним й достатнім для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.
Цивільний позов не заявлено, судові витрати слід стягнути з підсудного.
Питання про речові докази по справі слід вирішити в порядку ст. 81 КПК України.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 186 КК України до двох років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного за цим вироком покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку в один рік і шість місяців не вчинить нового злочину, та на підставі ст.76 КК України буде повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця роботи чи проживання.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу щодо ОСОБА_2 залишити попередній -підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: моторолер марки «Red Flag», що переданий потерпілому ОСОБА_1, залишити йому, як власнику (а.с.53).
Стягнути з засудженого ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при УМВСУ в Закарпатській області 608грн. 08 коп. за проведення товарознавчої експертизи, (а.с.47)
На вирок може бути подано апеляцію протягом 15-ти діб з моменту його проголошення через цей суд до апеляційного суду Закарпатської області.
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2009 |
Оприлюднено | 09.12.2022 |
Номер документу | 19419986 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Ключкович В.Ю.
Кримінальне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих Олександр Олександрович
Кримінальне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих Олександр Олександрович
Кримінальне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих Олександр Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні