02.12.2011
Справа № 2о-147/2011р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.12.2011 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя
в складі: головуючого судді –Курбатової О.М.
при секретарі –Тімошенко Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду м. Запоріжжя цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в який просить встановити факт того, що вона є донькою ОСОБА_3, яка померла 16.09.2011 року.
В судовому засіданні заявниця підтримала заявлені вимоги, суду пояснила, що є донькою ОСОБА_3, однак відповідно до свідоцтва про народження, свідоцтва про одруження, свідоцтва про смерть ОСОБА_3, в записах написання прізвища маються розходження, у зв'язку з чим заявниця не може підтвердити родинні стосунки з матір’ю. Встановлення факту, що померла є матір'ю заявниці, необхідно їй для оформлення свідоцтва про спадщину.
Заінтересована особа приватний нотаріус ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, причину неявки суду не повідомила, про розгляд справи сповіщена у встановленому порядку.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення заявниці ОСОБА_1, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, які пояснили суду, що за життя між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 були родинні стосунки як з матір'ю та донькою, їм було відомо про невідповідність написання прізвища в документах в зв'язку з українсько-російським перекладом, що в теперішній час є перешкодою для оформлення спадщини, суд дійшов висновку про задоволення вимог ОСОБА_1 з наступних підстав.
Судом встановлено: згідно свідоцтва про народження заявниці, що народилась 20.06.1949 року, українською мовою значиться “Надточа”, батьками зазначені «ОСОБА_6М.»та «ОСОБА_3Ю.». В актовому запису №89 від 17.01.1969 р. про одруження заявниці, виданого Будинком урочистої реєстрації шлюбу м.Запоріжжя, прізвище заявниці російською мовою вказане “Надточей”, яка після укладення шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_1. В актовому запису №5498 від 17.09.2011 року, про смерть матері зазначено “Надточій”, згідно паспорту громадянина України, що був в наявності на день смерті.
Факт родинних відносин між заявницею та ОСОБА_3 підтверджений поясненнями заявниці, свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5О, матеріалами справи.
Таким чином, суд вважає, що вимоги ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_3 законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 57, 60, 212-214, 256, 259 ЦПК України, суд–
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, померлою 16.09.2011 року, визнав, що ОСОБА_3 є матір'ю ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги.
Суддя: О.М. Курбатова
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2011 |
Оприлюднено | 09.12.2011 |
Номер документу | 19588147 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Курбатова(Зубенко) О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні