Справа № 4-1637/11
П О С Т А Н О В А
іменем України
"20" жовтня 2011 р.Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_3.,
при секретарі ОСОБА_4.
за участю прокурора ОСОБА_5.
захисника ОСОБА_1
розглянувши в приміщенні суду м.Києва подання старшого слідчого СВ ПМ ДПІ в Шевченківському районі м. Києва ОСОБА_6., про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Умань Черкаської області, українця, громадянина України, освіта середньо-спеціальна, працюючого охоронцем ТОВ «РОСТ», зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1, раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ ПМ ДПІ в Шевченківському районі м. Києва за згодою заступника прокурора Шевченківського району м. Києва вніс до суду подання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно ОСОБА_2, обвинуваченого у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, посилаючись на те, що даний злочин відноситься до категорії тяжких, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі понад п»ять років, в м. Києві та Київській області не зареєстрований, на неодноразові виклики слідчого не з»являвся, у зв»язку з чим 03.06.2011р. був оголошений у розшук, наведене дає підстави вважати, що перебуваючи на свободі він може продовжити злочинну діяльність, ухилитись від слідства, суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі.
Разом з тим, захисником обвинуваченого подано скаргу на його незаконне затримання, оскільки при затриманні було порушено встановлений законом порядок та процедуру затримання, зауважують на невірне зазначення процесуального статусу ОСОБА_2 в протоколі затримання останнього, утримання ОСОБА_2 понад строк, передбачений ч. 4 ст. 165-2 КПК України, вважає, що у слідчого були відсутні передбачені ст. 106 КПК України підстави для його затримання, просить скаргу задовольнити.
В судовому засіданні слідчий подання підтримав.
Прокурор в судовому засіданні подання підтримав, посилаючись на тяжкість злочину. Зазначив, що у слідчого було достатньо підстав для звернення з зазначеним поданням до суду. Вважає подання обґрунтованим та просить його задовольнити. Скаргу на незаконне затримання вважає безпідставною.
ОСОБА_2 та його захисник заперечували проти задоволення подання як необґрунтованого, посилаючись на ті обставини, що ОСОБА_2 не має наміру ухилятися від слідства та перешкоджати встановленню істини у справі, має постійне місце проживання за місцем своєї реєстрації в м. Умані, позитивно характеризується, від слідства ніколи не ухилявся, а просто намагався реалізувати своє право на отримання компенсації на дорогу до м. Києва і назад, про що неодноразово повідомляв співробітникам міліції.
В судовому засіданні захисник та обвинувачений підтримали скаргу на незаконність затримання ОСОБА_2
Вивчивши матеріали кримінальної справи, заслухавши обвинуваченого та його захисника, заслухавши слідчого, прокурора, суд вважає за необхідне обрати запобіжний захід відносно ОСОБА_2 у вигляді тримання під вартою, виходячи з наступного.
Кримінальну справу №80-0088 порушено за фактом замаху на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовим становищем службовими особами ТОВ «Кийон», в особливо великих розмірах, та службове підроблення за ознаками складу злочинів, передбачених ст.ст. 15, 191 ч. 5; 366 ч. 2 КК України.
Крім того, під час досудового слідства 27 квітня 2011 року порушено кримінальну справу відносно директора ТОВ «Кийон»ОСОБА_2, за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.212 КК України, тобто умисне ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.
01.06.2011р. відносно ОСОБА_2 винесено постанову про притягнення як обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
03.06.2011 року ОСОБА_2 оголошено в розшук, а кримінальна справа була зупинена на підставі п. 1 ст. 206 КПК України.
Постановою Шевченківського районного суду м. Києва 07 червня 2011р. надано дозвіл на затримання ОСОБА_2 і доставку його під вартою в суд для розгляду питання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді під вартою.
11.10.2011 року ОСОБА_2 було затримано в порядку ст. 115 КПК України, а досудове слідство було відновлено.
Наведені слідчим як в поданні так в матеріалах справи, а також в поясненнях, наданих під час розгляду даного подання обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_2, перебуваючи на волі, може ухилитися від слідства та суду, продовжити злочинну діяльність, перешкоджатиме встановленню істини по справі.
Одночасно судом приймаються до уваги і матеріали, які характеризують особу останнього, його вік, сімейний стан, стан здоров»я, склад сім»ї, а також і те, що останній обвинувачується органами досудового слідства у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст.212 КК України, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, не має постійного місця проживання у м. Києві, його процесуальну поведінку щодо явки до слідчого та намагання уникнути від органів досудового слідства. Крім того, в судовому засіданні обвинувачений не зміг зазначити поважні причини неодноразової своєї неявки до слідчого.
Враховуючи наведене, з метою запобігти спробам ОСОБА_2 ухилитись від слідства та суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі, для забезпечення виконання процесуальних рішень, суд прийшов до висновку про обрання відносно нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
Крім того, суд, дослідивши протокол про затримання ОСОБА_2, а також інші матеріали кримінальної справи, приходить до висновку про законність затримання ОСОБА_2 виходячи з того, що зазначені слідчим підстави та мотиви для затримання ОСОБА_2 знайшли своє підтвердження у матеріалах кримінальної справи. І хоча протокол про затримання ОСОБА_2 містить певні процесуальні неточності, в тому числі щодо невірного зазначення процесуального статусу ОСОБА_2, однак вказане не впливає на висновки суду про законність його затримання.
Крім того, згідно протоколу затримання ОСОБА_2 затримано у приміщенні ГВПМ ДПІ у Шевченківському районі м. Києва 11 жовтня 2011р. о 16 годині 00 хвилин. Протягом 72 годин його було доставлено до суду і продовжено строк тримання під вартою до 10 діб. Зазначені дії працівників податкової міліції проведені відповідно до вимог ст. 165-2 КПК України.
Таким чином, будь-яких законних підстав для задоволення скарги захисника на затримання ОСОБА_2 немає.
Керуючись ст.ст. 106, 115, 148, 150, 165, 165-1, 165-2 КПК України , суд -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати затримання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, згідно протоколу затримання від 11 жовтня 2011 року -законним.
Обрати відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, запобіжний захід у вигляді взяття під варту і утримувати його у Київському слідчому ізоляторі Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у м. Києві і Київській області.
В частині визнання затримання законним постанова може бути оскаржена до апеляційного суду м. Києва протягом 7 діб з дня її винесення.
В частині обрання запобіжного заходу постанова може бути оскаржена до апеляційного суду м. Києва протягом 3 діб з дня її винесення.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2011 |
Оприлюднено | 08.11.2022 |
Номер документу | 19611275 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Тиха І. М.
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Радчикова О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні