ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 11/394
16.11.11
За позовом
Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Альфа - Страхування"
до
про
Відкритого акціонерного товариства "Українська Страхова Компанія "Дженералі Гарант"
стягнення 2302,62 грн.
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники:
від позивача
від відповідача
не з‘явились;
не з‘явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Альфа - Страхування" про стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Українська Страхова Компанія "Дженералі Гарант" суми страхового відшкодування в порядку регресу у розмірі 2302,62 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі договору добровільного страхування транспортних засобів від 22.04.2010 внаслідок настання страхової події - дорожньо-транспортної пригоди позивачем виплачено відшкодування власнику пошкодженого застрахованого ним автомобіля Volksvagen Passat B6, державний номер НОМЕР_1, а тому відповідно до ст. 27 Закону України "Про страхування" та ст. ст. 993, 1191 Цивільного кодексу України позивач отримав право зворотної вимоги до особи, відповідальної за завдану шкоду. Оскільки цивільна відповідальність власника транспортного засобу –автомобіля Honda Civic, державний номер НОМЕР_2, водій якого визнаний винним у скоєнні ДТП, застрахована відповідачем, позивач направив останньому регресну вимогу про відшкодування шкоди в порядку регресу. Оскільки відповідачем не відшкодовано заявлену суму збитку, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Відповідач відзив на позов не надав, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив.
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Ухвала суду про порушення провадження надсилалась відповідачу на адресу, зазначену у позовній заяві та у довідці з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців.
За таких обставин, відповідач про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, Господарський суд міста Києва
В С Т А Н О В И В:
За договором добровільного страхування наземного транспорту від 22.04.2010 №046.0222824.145, укладеним між Закритим акціонерним товариством "Страховою компанією "Альфа - Страхування" (страховик), правонаступником якого є позивач, та ОСОБА_1 (страхувальник), страховик зобов’язався відшкодувати збитки, що могли настати у зв’язку з пошкодженням, знищенням чи втратою застрахованого автомобіля - Volksvagen Passat B6, державний номер НОМЕР_1.
08.07.2010 у м. Києві по вулиці О. Теліги сталась дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля Volksvagen Passat B6, державний номер НОМЕР_1 під управлінням водія ОСОБА_2 та автомобіля Honda Civic, державний номер НОМЕР_2 під управлінням водія ОСОБА_3, внаслідок чого автомобіль Volksvagen Passat B6, державний номер НОМЕР_1 отримав пошкодження.
09.07.2010 ОСОБА_2 звернулась до позивача із заявою про виплату страхового відшкодування.
Пунктом 37.4 ст. 37 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів " в редакції закону, чинній на момент врегулювання страхового випадку, передбачалося право страховика за договором обов'язкового страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу в разі настання страхового випадку здійснювати виплату страхового відшкодування безпосередньо потерпілим або погодженим з ними підприємствам, установам та організаціям, що надають послуги, пов'язані з відшкодуванням збитків.
Згідно ст. 29 Закону України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з евакуацією транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди до місця проживання того власника чи законного користувача транспортного засобу, який керував транспортним засобом у момент дорожньо-транспортної пригоди, чи до місця здійснення ремонту на території України.
Відповідно до звіту № 3414 про оцінку КТЗ від 14.07.2010 з визначення розміру матеріального збитку, завданого власнику транспортного Volksvagen Passat B6, державний номер НОМЕР_1, складеного ТОВ "ЕАК "Довіра", вартість відновлювального ремонту складає 3495,58 грн.
Як вбачається з наявного у матеріалах справи страхового акту №2209.206.10.02.01 від 11.08.2010 розмір страхового відшкодування становить 2302,62 грн. Платіжним дорученням № 11956 від 19.08.2010 позивач здійснив виплату страхового відшкодування страхувальнику в розмірі 2302,62 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 1191 Цивільного кодексу України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Статтею 27 Закону України "Про страхування" та ст. 993 Цивільного кодексу України визначено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.
Отже, до позивача перейшло право зворотної вимоги до особи, відповідальної за заподіяний збиток.
Відповідно до ч.2 ст. 1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Постановою Шевченківського районного суду міста Києва від 06.08.2010 особою, винною у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди, що сталася 08.07.2010 по вулиці О. Теліги у місті Києві, визнано водія транспортного засобу Honda Civic, державний номер НОМЕР_2 ОСОБА_3 та притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 124 Кодексу про адміністративні правопорушення України.
Цивільно-правова відповідальність в частині заподіяння шкоди майну внаслідок експлуатації автомобіля Honda Civic, державний номер НОМЕР_2 майну третіх осіб внаслідок експлуатації транспортного засобу, визначеного в договорі страхування, особою, вказаною в договорі страхування, або однією з осіб, зазначених у договорі, була застрахована у Відкритому акціонерному товаристві "Українська Страхова Компанія "Дженералі Гарант" на підставі укладеного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (поліс ВС/1222218) строком з 05.01.2010 по 04.01.2011.
Таким чином, відповідач є відповідальною особою за завдані збитки власнику автомобіля Honda Civic, державний номер НОМЕР_2 відповідно до положень Закону України "Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів" в межах, передбачених договором обов'язкового страхування цивільної відповідальності (поліс ВС/1222218), а до позивача, як страховика, який виплатив страхове відшкодування відповідно до договору від 22.04.2010, перейшло право вимоги, яке потерпіла особа мала до відповідача як особи, відповідальної за завдані збитки.
Відповідно до п. 22.1 ст. 22 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи.
За договором обов'язкового страхування цивільної відповідальності (поліс ВС/1222218) передбачено, що ліміт відповідальності відповідача за шкоду, заподіяну майну становить 50 000 грн., франшиза - 0 грн.
З матеріалів справи вбачається, що 08.11.2011 позивач направив на адресу відповідача заяву від 04.11.2010 №376-01/10 про відшкодування збитків в порядку регресу у розмірі 2302,62 грн. (матеріальна шкода). Однак, відповідач регресну вимогу позивача не задовольнив, кошти не перерахував.
Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню.
У зв’язку із задоволенням позову судові витрати згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Українська Страхова Компанія "Дженералі Гарант" (01004 м. Київ, вул. Червоноармійська,15/2, код 16467237, з будь-якого рахунку, виявленого під час виконавчого провадження) на користь Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Альфа - Страхування" (04073, м. Київ, проспект Московський, 9, код 30968986) 2302 (дві тисячі триста дві) грн. 62 коп. збитків в порядку регресу, витрати по сплаті державного мита у розмірі 102 (сто дві) грн. 00 коп. та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складення повного рішення та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя Ю.М. Смирнова
Дата складення повного рішення:21.11.2011
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2011 |
Оприлюднено | 19.12.2011 |
Номер документу | 19884791 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні