11/304
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 11/304
16.11.11
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Інтех-Сервіс"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Україна-Польща"
простягнення 34 371,31 грн.
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники:
від позивача Чернишова Я.Л. –представник
від відповідачівне з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтех-Сервіс" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Україна-Польща" заборгованості з орендної плати у розмірі 26 089,49 грн., 3% річних у розмірі 1 968,05 грн. та інфляційних втрат у розмірі 6 313,77 грн. (з урахуванням клопотання про уточнення позовних вимог, поданого 08.11.2011).
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення умов укладеного між сторонами Договору оренди № С-2/1 від 01.12.2010 відповідач неналежним чином свої зобов'язання зі сплати орендної плати за користування приміщенням, у зв'язку з чим у відповідача утворилась заборгованість за період з листопада 2008 року по березень 2009 року у розмірі 26 089,49грн.
Відповідач відзиву та письмових пояснень на позов не подав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив. Ухвали про призначення розгляду справи та про її відкладення направлялись відповідачу рекомендованою кореспонденцією за всіма наявними у матеріалах справи адресами. Про місце, дату та час судових засідань відповідач був повідомлений належним чином, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України у разі відсутності сторін за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. Доказів на підтвердження поважних причин невиконання вимог ухвали суду та нез'явлення в судове засідання відповідач суду не надав. Заявлені позовні вимоги не заперечив.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається судом за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача, суд
В С Т А Н О В И В:
08.09.2008 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтех-Сервіс" (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Україна-Польща" (орендар) укладено Договір оренди № 40/08 нерухомого майна (далі - Договір).
За умовами вказаного Договору орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно –офісне приміщення площею 103, кв.м четвертого поверху, що розміщене за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 33-Б (далі –приміщення, об'єкт оренди).
08.09.2008 орендодавець передав, а орендар прийняв в орендне користування об'єкт оренди за Актом приймання-передачі нежилого приміщення.
Відповідно до п. 3.1 Договору протягом строку оренди орендар зобов'язується щомісячно сплачувати орендодавцеві оренду плату за користування приміщенням.
Згідно з п. 3.3 Договору сума орендної плати за користування приміщеннями на місяць, що підлягає сплаті за цим Договором, становить суму в гривнях, що є еквівалентом 3 090,00 доларів США за офіційним обмінним курсом НБУ на дату укладення цього Договору (крім того ПДВ). Сума орендної плати за користування приміщеннями на місяць визначається шляхом множення загальної кількості квадратних метрів площі приміщень, вказаної в п.2.1.1 цього Договору, на зазначений у п.3.2. розмір тарифу.
Загальна щомісячна орендна плата за користування майном сплачується орендарем в
гривнях, але її розмір в гривнях на день сплати визначається орендарем, виходячи з
еквіваленту суми орендної плати за користування приміщеннями в доларах США , вказаної в
п.3.2, 3.3 цього Договору, та офіційного обмінного курсу НБУ, встановленого на дату
здійснення платежів (п. 3.5 Договору).
Відповідно до п. 3.6 Договору перерахування здійснюються орендарем згідно рахунку-фактури до 10 числа поточного місяця, та перераховуються орендарем на розрахунковий рахунок орендодавця вказаний у даному Договорі.
Статтею 509 Цивільного кодексу України визначення поняття зобов'язання та підстави його виникнення. Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
За правовою природою укладений між сторонами договір є договором найму (оренди).
Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов‘язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов‘язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
В матеріалах справи наявні акти здачі-приймання робіт (наданих послуг) за період з листопада 2008 року по 05.03.2011, які підписані та затверджені позивачем і відповідачем, на загальну суму 26 089,49 грн.
05.03.2009 відповідач повернув позивачу об'єкт оренди за Актом приймання-передачі нежилого приміщення.
Однак, як свідчать матеріали справи, зобов'язання за Договором оренди щодо повного та своєчасного внесення орендної плати за період з листопада 2008 року по 05.03.2011 відповідачем не виконані, що підтверджується довідкою Київського відділення № 2 КРУ РБ АТ "Ерсте Банк".
У зв'язку з чим, у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаний період, розмір якої становить 26 089,49 грн.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав. Належних доказів погашення заборгованості за Договором оренди № 40/08 від 08.09.2008 відповідачем суду не надано.
Враховуючи викладене, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 26 089,49 грн. визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Позивачем також заявлені вимоги про стягнення з відповідача 3% річних у розмірі 1 968,05 грн. та інфляційних втрат у розмірі 6 313,77 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Оскільки факт прострочення відповідачем виконання грошового зобов'язання зі сплати платежів за Договором оренди на користь позивача встановлений судом та по суті відповідачем не спростований, вимоги позивача про стягнення з відповідача 3% річних та втрат від інфляції визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню за розрахунком позивача перевіреним судом та неоспореним відповідачем.
Судові витрати, у зв'язку із задоволенням позову, покладаються на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Україна-Польща" (04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 28/1, ідентифікаційний код 36081037, з будь-якого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконання рішення) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтех-Сервіс" (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, 33-Б, ідентифікаційний код 32671010) заборгованість у розмірі 26 089 (двадцять шість тисяч вісімдесят дев'ять) грн. 49 коп., 3% річних у розмірі 1 968 (одна тисяча дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 05 коп., інфляційні втрати у розмірі 6 313 (шість тисяч триста тринадцять) грн. 77 коп., державне мито у розмірі 343 (триста сорок три) грн. 71 коп. та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Ю.М. Смирнова
Дата підписання рішення: 21.11.2011
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2011 |
Оприлюднено | 19.12.2011 |
Номер документу | 19884973 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні