Справа №3-2691/11
ПОСТАНОВА
27 вересня 2011 року суддя Ворошиловського районного суду м. Донецька Переверзева Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Територіальної державної інспекції праці в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, директор ПП «Виробнича фірма Вугілляспецремонт», мешкає: АДРЕСА_1,
в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, -
ВСТАНОВИЛА:
Територіальною державною інспекцією труда в Донецькій області в суд направлені матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 по ст. 41 ч. 1 КУпАП за те, що 3 серпня 2011 року Територіальної державної інспекції праці у Донецькій області здійснено перевірку додержання вимог чинного законодавства України про працю ПП «Виробнича фірма Вугілляспецремонт», ЄДРПОУ 23347545, розташоване за адресою: м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 2 «б», в ході якої було встановлено наступне, що директор ОСОБА_1 відповідно до Статуту має право прийому та звільнення працівників філії, а отже відповідно до ст.21 КЗпП України виступає однією із сторін трудового договору та зобов'язаний забезпечувати реалізацію трудових прав працівників. Однак, перебуваючи на посаді директора ОСОБА_1 порушив вимоги чинного трудового законодавства та вчинив адміністративне правопорушення, а саме:
В ході перевірки 03.08.11р. було надано листки непрацездатності видані ОСОБА_2Й, а саме: лист непрацездатності серії АБУ № 979614 з 01.09.09р. по 11.09.09р. з позначкою «продовжує хворіти»., лист непрацездатності серії АБН № 735780 з 12.09.09р. по 24.09.09р. з позначкою «продовжує хворіти»., лист непрацездатності серії АБО № 465127 з 25.09.09р. по 09.10.09р. з позначкою «продовжує хворіти», лист непрацездатності серії АБО № 416365 з 10.10.09р. по 17.10.09р. з позначкою стати до роботи 18.10.09р., лист непрацездатності серії АБО № 465522 з 19.10.09р. по 28.10.09р. з позначкою «продовжує хворіти», лист непрацездатності серії АБО № 416455 з 29.10.09р. по 29.10.09р. з позначкою «стати до роботи 30.10.09р.»., лист непрацездатності серії АБО № 465819 з 30.10.09р. по 05.11.09р. з позначкою стати до роботи 06.11.09р.
Відповідно до вимог ст. 237 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах: 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) —застрахованим особам, які мають страховий стаж до п'яти років; 80 відсотків середньої заробітної плати (доходу) —застрахованим особам, які мають страховий стаж від п'яти до восьми років; 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу)—застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років; 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) —застрахованим особам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України "Про донорство крові та її компонентів".
Розрахунковий період для визначення середньої заробітної плати та розрахунок середньої заробітної плати проведено відповідно до вимог ПКМУ № 1266 від 26.09.01р. «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням»( зі змінами). Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності проведена в грудні 2009р. Роботодавцем направлялися листки непрацездатності до фонду соціального страхування для перевірки їх законності видачі.
Відповідно до даних листків непрацездатності ОСОБА_2Й проставлено відмітку про наявність в неї страхового стажу від 8 і більше років, що дає право на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100 % середньої заробітної плати, однак оплата проведена у розмірі 60 % середньої заробітної плати, що не відповідає вимогам законодавства. Перевірити чи дійсно ОСОБА_2Й має страховий стаж 8 та більше років не має можливості, оскільки була та є відсутня трудова книжка ОСОБА_2Й як працівника, що виконує роботу за сумісництвом та звільненого з роботи.
Перевіркою встановлено, що в порушення вимог ст. 80 КЗпП України та ст. 11 Закону України «Про відпустки»ОСОБА_2Й за період роботи з 2005 року відпустки не надавалися жодного разу.
Відповідно до вимог п.2 ПКМУ № 100 від 08.02.95р.»Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати»обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.
Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.
Відповідно до п.7 вказаної постанови нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористані відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.
В порушення цих вимог при обчисленні ОСОБА_2 компенсації за невикористані дні відпустки взято розрахунковий період липень 2009 року –серпень 2008 року, хоча необхідність є за період з жовтня 2009 року –листопад 2008 року.
Перевіркою встановлено, що штатним розписом з 01.01.11р. посадові оклади найманих працівників характеризуються наступними значеннями: директор - 1240,00 грн.; головний інженер - 1230,00 грн.; економіст, інженер з якості, провідний спеціаліст - 1220,00 грн.
Дані свідчать про те, що роботодавцем на забезпечено додержання мінімальних гарантій в оплаті праці визначених ст. ст. 96,97 КЗпП України та ст. ст. 5, 11, 14 ЗУ «Про оплату праці», генеральною, регіональною, галузевими угодами.
Відповідно до вимог ст. 96 КЗпП України основою організації оплати праці є тарифна система оплати праці, яка включає тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).
Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт залежно від їх складності, а працівників —залежно від їх кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та диференціації розмірів заробітної плати.
Формування тарифної сітки (схеми посадових окладів) провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Закон України "Про оплату праці " визначає економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання (далі —підприємства), а також з окремими громадянами та сфери державного і договірного регулювання оплати праці і спрямований на забезпечення відтворювальної і стимулюючої функцій заробітної плати.
Стаття 5 Закону України "Про оплату праці" передбачає обов'язковість організації оплати праці на підставі: законодавчих та інших нормативних актів;генеральної угоди на державному рівні; галузевих, регіональних угод; колективних договорів; трудових договорів.
Згідно ст. 8 Закону України "Про оплату праці" держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення розміру мінімальної заробітної плати та інших державних норм і гарантій,
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про оплату праці" мінімальні розміри ставок (окладів) заробітної плати, як мінімальні гарантії в оплаті праці, визначаються генеральною угодою.
Таким чином посадовий оклад працівника першого розряду повинен становити з 01.04.11р. не менше - 1324,8 грн. Встановлення посадових окладів іншим працівникам, які мають вищий розряд повинно проводитися на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних співвідношень, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, підтверджується актом перевірки №05-01-044/0025 від 3.08.2011 року.
При накладенні стягнення, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, вважаю необхідним піддати його покаранню у вигляді штрафу в прибуток держави в сумі 510 гривень.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 41, п. 1 ст. 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1, визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в прибуток держави в сумі 510 (п’ятсот десять) гривень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути опротестовано прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ворошиловського
районного суду м. Донецька Л.І. Переверзева
Суд | Ворошиловський районний суд м. Донецька |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2011 |
Оприлюднено | 23.12.2011 |
Номер документу | 20028656 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В. М.
Адмінправопорушення
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Іваненко О. В.
Адмінправопорушення
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Герчаківська О. Я.
Адмінправопорушення
Генічеський районний суд Херсонської області
Стребков Ю. О.
Адмінправопорушення
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Заїка Г. М.
Адмінправопорушення
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Шрамко Р. Т.
Адмінправопорушення
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Коцюба О. М.
Адмінправопорушення
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Чулінін Д. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні