Рішення
від 23.01.2012 по справі 2-8087/11
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 2-8087/11

Справа № 2-8087/11

Номер провадження: 2-8087/11

Р І Ш Е Н Н Я

                                                  І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

23 січня 2012 року                                             Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі : головуючого –судді                              Кухтея Р.В.

при секретарі                                                  Пилипюк Л.М.

з участю : представника позивача                    ОСОБА_1

представника відповідача                              ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

   В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_5 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Свій позов обґрунтовує тим, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, який 20.04.2001 р. був розірваний. Від даного шлюбу у них ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народився син ОСОБА_6. 16.09.2004 р. на підставі рішення Луцького міськрайонного суду ОСОБА_4 було позбавлено батьківських прав стосовно сина ОСОБА_6. На даний час дитина проживає з нею та перебуває лише на її утриманні. Відповідач як не цікавився, так і не цікавиться сином взагалі, а також не приймає будь-якої участі у його вихованні та матеріальному забезпеченні.

На підставі ст.ст.150, 155, 166, 180, 181, 184, 191 СК України позивач просить суд стягувати аліменти з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_6 в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн. щомісячно, починаючи від дня пред‘явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги своєї довірительки з підстав, наведених в позовній заяві, суду пояснила, що позивач на даний час не може на належному рівні утримувати свого сина.

Представник відповідача позов визнала частково, суду пояснила, що її довіритель погоджується сплачувати аліменти в розмірі 450 грн. щомісячно. Крім того, суду пояснила, що на даний час відповідач на підставі тимчасової посвідки проживає у місті Москва у громадянському шлюбі разом з громадянкою ОСОБА_7

Таким чином, заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано, про що відділом реєстрації актів громадянського стану Луцького районного управління юстиції Волинської області 20.04.2001 р. було зроблено актовий запис № 42 та видано свідоцтво про розірвання шлюбу серії І-ЕГ № 026465 від 20.04.2001 р. Після розірвання шлюбу позивач змінила прізвище з ОСОБА_5 на ОСОБА_5.

ІНФОРМАЦІЯ_1 р. у подружжя ОСОБА_4 та ОСОБА_5 народився син ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про його народження серії НОМЕР_1 від 14.07.1997 р.

Рішенням Луцького міськрайонного суду від 16.09.2004 р. в справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав останнього було позбавлено таких прав стосовно сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1  

Статтею 150 СК України визначені обов‘язки батьків стосовно своїх дітей.

Згідно ч.2 ст.166 цього Кодексу особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов‘язку щодо утримання дитини.

Статтею 180 СК України встановлено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Отже, наведені норми СК України дають підстави прийти до висновку, що відповідач зобов‘язаний сплачувати аліменти до досягнення повноліття ОСОБА_6.

Згідно ч.1 ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

З пояснень представника відповідача вбачається, що її довіритель не має регулярних доходів, а тому вимога позивач щодо стягнення аліментів в твердій грошовій сумі є підставною.

Однак суд не погоджується із розміром аліментів, який просить стягувати позивач з наступних підстав.

Відповідно до положень статей 10 і 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позивачем вимог та зазначених і доведених ним обставин.

На підтвердження своїх заперечень стосовно розміру аліментів, представник відповідача послалася на те, що у її довірителя перебуває на утриманні непрацездатна мати, а також суду пояснила, що у нього також перебуває на утриманні дитина, народжена від іншої жінки.

Враховуючи принцип безпосередності судового розгляду (стаття 159 ЦПК), рішення може бути обґрунтоване лише доказами, одержаними у визначеному законом порядку та дослідженими в тому судовому засіданні, в якому ухвалюється рішення.

При ухваленні рішення суд відповідно до статті 212 ЦПК України оцінює докази з урахуванням вимог статей 58 та 59 цього Кодексу про їх належність і допустимість. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

В судовому засіданні представник відповідача на запитання суду пояснила, що доказів на підтвердження народження дитини у відповідача від іншої жінки, а також перебування у нього на утриманні його непрацездатної матері вона надати не може.

Судом вчасно були направлені копії матеріалів справи відповідачу, що підтвердила в судовому засіданні його представник, а тому судом були вжиті усі заходи з метою реалізації сторонами їх процесуальних прав та дотримання принципів змагальності.

Наданими суду письмовими докази, які були долучені до матеріалів справи за клопотанням представника відповідача не були обґрунтовані в сукупності з іншими доказами ті обставини, якими представник відповідача обґрунтовувала свої заперечення, а тому суд ставиться до них критично та не бере їх до уваги.

Разом з тим, суд вважає необґрунтованим той розмір аліментів, який просить стягувати позивач та її представник, оскільки на запитання суду представник позивач також не обґрунтувала таку необхідність.

Беручи до уваги докази, надані суду, пояснення представників сторін ьа положення ст.182 СК України, суд вважає за необхідним визначити розмір аліментів в сумі 500 грн. щомісячно.

Керуючись ст.ст.3, 10, 57, 60, 88, 208, 209, 215, 218 ЦПК України, на підставі ч.2 ст.166, ст.ст.180-184 Сімейного кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В :

  

Позов задовольнити частково.

Стягувати аліменти з ОСОБА_4 в користь ОСОБА_5 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в твердій грошовій сумі в розмірі 500 (п‘ятсот) грн. щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову 29 листопада 2011 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_4 в користь держави 94 (дев‘яносто чотири) грн. 10 коп. судового збору.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги.

Суддя Луцького міськрайонного суду                                                          Р.В.Кухтей

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення23.01.2012
Оприлюднено26.01.2012
Номер документу21025271
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-8087/11

Ухвала від 08.12.2011

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Кухтей Р. В.

Рішення від 07.11.2011

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Гетьман Р. А.

Рішення від 23.01.2012

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Кухтей Р. В.

Рішення від 07.11.2011

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Постанова від 25.10.2011

Адміністративне

Центральний районний суд м. Сімферополя

Гулевич Ю. Г.

Рішення від 21.07.2011

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Маймур Ф. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні