6/199
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" вересня 2008 р. Справа № 6/199
Господарський суд Чернівецької області в складі головуючого судді Паскаря А.Д. при секретарі Байталюку В. Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
Управління Пенсійного фонду України в Садгірському районі м. Чернівці
до Державного підприємства Міністерства оборони України “Чернівецький металообробний завод”
про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в сумі 101 443,55 грн.
за участю представників:
від позивача: Фудула В.І., доручення від 28.08.2008 № 3762/09;
від відповідача: не з'явився;
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України в Садгірському районі м. Чернівці звернулось в господарський суд з позовом до Державного підприємства “Чернівецький металообробний завод” про стягнення недоїмки по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій суму 101 443,55 грн.
Позов мотивується тим, що, на підставі розрахунку заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій станом на 17.10.2007 заборгованість відповідача по платежам до Пенсійного фонду України становить суму позову.
Відповідач позов не визнавав та просив суд зупинити провадження по справі у зв'язку з тим, що у Львівському апеляційному адміністративному суді знаходиться апеляційна скарга військового прокурора Чернівецького гарнізону у справі № 6/76, що має відношення до даної справи.
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 05.11.2007 провадження у даній справі було зупинено до набрання законної сили судового рішення (постанови) у справі господарського суду Чернівецької області № 6/76.
Ухвалою суду від 13.05.2008 у зв'язку з набранням законної сили постанови господарського суду Чернівецької області від 03.07.2007 провадження у справі було поновлено, а її розгляд призначено на 28.05.2008.
Ухвалою від 28.05.2008 розгляд справи був відкладений на 17.06.2008.
Ухвалою від 17.06.2008 за письмовим клопотанням представника відповідача провадження у справі було зупинено, а сторони буди зобов'язані до 11.07.2008 провести за місцем знаходження позивача звірку взаємних розрахунків. Складений за результатами звірки акт, підписаний уповноваженими на те представниками та скріплений відбитками печатей сторін, позивач повинен був надати господарському суду у судовому засіданні 11.07.2008.
Сторони вказану вимогу суду не виконали, а тому 11.07.2008 розгляд справи було відкладено на 29.08.2008.
Після оголошеної в судовому засіданні 29.08.2008 під розпис перерви до 18.09.2008, відповідач явку свого представника в судовому засіданні не забезпечив та про причини його неявки суд не повідомив. У зв'язку з цим суд вважає, що відповідач зловживає своїми процесуальними правами з метою безпідставного затягуванню вирішенню спору, а тому справа розглядається без участі представника відповідача за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Згідно з пунктом 6 Інструкції № 21-1 від 19 грудня 2003 року “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року (далі –Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, якою встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, зі змінами та доповненнями, передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст. 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цього Закону.
Відповідно до підпункту 6.1 пункту 6 Інструкції відшкодуванню підлягають витрата пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (п.п. 6.4, 6.8 п. 6 Інструкції).
У відповідності до вимог ст. 3 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують внески до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.
Вказаним у матеріалах справи особам пільгова пенсія згідно із пунктами “а - з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” була призначена на підставі довідок відповідача. З наданого розрахунку вбачається, що витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту “а” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за списком N 1 складають 50859,27 грн., а також призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів “б - з” ст. 13 вказаного закону за списком N 2 складають 50584,28 грн. Отже, загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 101443,55 грн., тобто суму позову.
Щодо посилання відповідача на пункт 5 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України та його вимоги повернути позовну заяву, оскільки в провадженні господарського суду є вирішена справа № 6/76 про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, то суд зазначає наступне. У справі № 6/76 наявні розрахунки, де вказується період, за який з'явилася заборгованість відповідно до пунктів “а”, “б-в” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” у сумі 107 826,66 грн., а саме: з 01.01.2006 по 25.04.2007. У даній справі з розрахунків, наданих позивачем вбачається, що заборгованість відповідача виникла в період з 25.04.2007 по 01.10.2007. А тому вказані заперечення відповідача позивачем спростовані в повному обсязі та судом до уваги не приймаються.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 94, 160-163, 167, 185, 186, пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства Міністерства оборони України “Чернівецький металообробний завод” (вул. Заводська, 33, м. Чернівці, ідентифікаційний код 14263499) на користь Управління Пенсійного фонду України в Садгірському районі м. Чернівці (вул. Хотинська, 49-Б, м. Чернівці, ідентифікаційний код 21430555) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в сумі 101 443,55 грн.
3. Судові витрати не стягувати.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання. Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, згідно з цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо заява про апеляційне оскарження була подана, але апеляційна скарга у строк, встановлений цим Кодексом, не була подана, постанова набирає сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Паскарь
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2008 |
Оприлюднено | 13.10.2008 |
Номер документу | 2108995 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні