ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 12/213 15.02.12
За позовом Тов ариства з обмеженою відповід альністю "Українська музична видавнича група"
До Товариства з об меженою відповідальністю "Шо коладниця Україна"
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предме т спору, на стороні відповіда ча: Товариство з обме женою відповідальністю «Інд ормедіа»
Про захист авторсь ких прав і виплату компенсац ії за порушення майнових пра в
Суддя Прокопенко Л.В.
Представники:
Від позивача ОСОБА_1 - представник (дов. б /н від 23.05.2011)
Від відповідача не з' явився
Третя особа не з ' явився
Суть спору:
Товариство з обмеженою ві дповідальністю "Українська м узична Видавнича Група" (далі - позивач) звернулось до суд у з позовом до Товариства з об меженою відповідальністю "Шо коладниця Україна" (далі - ві дповідач) про захист авторсь ких прав і виплату компенсац ії за порушення майнових пра в в сумі 115 200 грн.
Ухвалою суду від 28.07.2011 за зазн аченою вище позовною заявою порушено провадження у справ і № 12/213 та призначено розгляд с прави на 17.08.2011.
В судовому засіданні 17.08.2011 пр едставник відповідача надав клопотання про залучення То вариства з обмеженою відпові дальністю "Індормедіа" в якос ті третьої особи, яка не заявл яє самостійних вимог на пред мет спору на стороні відпові дача.
Відповідно до ст. 27 ГПК Украї ни, треті особи, які не заявляю ть самостійні вимоги на пред мет спору, можуть вступити у с праву на стороні позивача аб о відповідача до прийняття р ішення господарським судом, якщо рішення з господарськог о спору може вплинути на їх пр ава або обов' язки щодо одні єї з сторін. Їх може бути залуч ено до участі у справі також з а клопотанням сторін, прокур ора або за ініціативою госпо дарського суду.
Клопотання судом задоволе но.
Ухвалою суду від 17.08.2011 залуче но третю особу яка не заявляє самостійних вимог на предме т спору Товариство з обмежен ою відповідальністю «Індорм едіа», розгляд справи відкла дено на 05.10.2011.
У судовому засіданні 05.10.2011 пр едставник позивача наддав до даткові документи на виконан ня вимог ухвал суду, а також кл опотання про надання позивач у копії відзиву на позовну за яву.
Представник третьої особи , яка не заявляє самостійних в имог на предмет спору, на стор оні відповідача в судове зас ідання не з'явився, про причин и неявки суд не повідомив.
Ухвалою суду від 05.10.2011 відкла дено розгляд справи на 16.11.2011.
Розпорядженням Заступника голови Господарського суду міста Києва від 16.11.2011 справу №12/21 3 передано на розгляд судді Па лію В.В.
Ухвалою суду від 16.11.2011 відкла дено розгляд справи на 21.12.2011.
Розпорядженням Заступника голови Господарського суду міста Києва від 21.11.2011 справу №12/21 3 передано на розгляд судді Пр окопенко Л.В., в зв' язку з вих одом з лікарняного.
В судове засідання 21.12.2011 пред ставники сторін не з'явились про причину неявки суд не пов ідомили.
Ухвалою суду від 21.12.2011 відкла дено розгляд справи на 15.02.2011.
В судове засідання 15.02.2012 пред ставник відповідача не з'яви вся про причини неявки суд не повідомив.
В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолю тивну частини рішення.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши поясненн я представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ
Позивач доручив ПО «Украї нська ліга авторських і сумі жних прав» вчиняти юридичні дії, спрямовані на захист май нових авторських прав, в тому числі фіксацію фактів поруш ення зазначених прав та пред ставництво інтересів у суді, на підставі договору доруче ння б/н від 15.05.2011.
13.05.2011 уповноваженим представ ником організації колективн ого управління ПО «Українськ а ліга авторських і суміжних прав»ОСОБА_1, уповноважен ий на підставі доручення б/н в ід 12.05.2011, направлений на підстав і наказу №1/05 від 13.05.2011, під час про ведення перевірки на предмет дотримання вимог законодавс тва України у сфері інтелект уальної власності, за участі представника уповноваженої організації колективного уп равління ПО «Українська ліга авторських і суміжних прав» ОСОБА_2, способом відеоза пису було зафіксовано публіч не виконання музичних творів .
В приміщенні кофейні «Шоко ладниця», що знаходиться за а дресою м. Київ, вул. Басейна,1/2, л іт. «А», здійснювалося публіч не виконання наступних музич них творів: «You are an angel», виконавец ь: «Blue System», автор слів та автор му зики ОСОБА_3, музичний вид авець: ІНФОРМАЦІЯ_1»викон авець », виконавець: «Blue System», авт ор слів та автор музики ОСО БА_3, музичний видавець: ОС ОБА_4.
Виключні майнові права на з азначені музичні твори на те риторії України належать поз ивачу на підставі договору № Ворн Суб 01/11-Укр від 31.12.2010.
В зв'язку з тим, що відповіда ч здійснював публічне викона ння музичних творів, що зазна чені вище, без згоди позивача , позивач просить стягнути з в ідповідача компенсацію за по рушення майнових авторських прав в сумі 115 200,00 грн. (30 мінімаль них заробітних плат, що на мом ент вчинення порушення стано вила 960,00 грн.), стягнути у дохід Д ержавного бюджету 11 520,00 грн. штр афу та зобов' язати відповід ача за власний рахунок опубл ікувати в засобах масової ін формації дані про допущені н им порушення майнових авторс ьких прав.
Статтею 445 ЦК України передб ачено, що автор має право на ви плату за використання його т вору, якщо інше не встановлен о договором або законом.
Відповідно до ст. 15 Закону Ук раїни «Про авторське право т а суміжні права»до майнових прав автора (чи іншої особи, як а має авторське право) належа ть:
а) виключне право на викорис тання твору;
б) виключне право на дозвіл або заборону використання т вору іншими особами.
Майнові права автора (чи інш ої особи, яка має авторське пр аво) можуть бути передані (ві дчужені) іншій особі згідно з положеннями статті 31 цього За кону, після чого ця особа стає суб'єктом авторського права .
2. Виключне право на викорис тання твору автором (чи іншо ю особою, яка має авторське п раво) дозволяє йому використ овувати твір у будь-якій форм і і будь-яким способом.
3. Виключне право автора (чи і ншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону в икористання твору іншими осо бами дає йому право дозволят и або забороняти:
1) відтворення творів;
2) публічне виконання і публ ічне сповіщення творів;
3) публічну демонстрацію і п ублічний показ;
4) будь-яке повторне оприлюд нення творів, якщо воно здійс нюється іншою організацією, ніж та, що здійснила перше опр илюднення;
5) переклади творів;
6) переробки, адаптації, аран жування та інші подібні змін и творів;
7) включення творів як склад ових частин до збірників, ант ологій, енциклопедій тощо;
8) розповсюдження творів шля хом першого продажу, відчуж ення іншим способом або шлях ом здавання в майновий найм ч и у прокат та шляхом іншої пер едачі до першого продажу при мірників твору;
9) подання своїх творів до за гального відома публіки та ким чином, що її представники можуть здійснити доступ до т ворів з будь-якого місця і у бу дь-який час за їх власним вибо ром;
10) здавання в майновий найм і (або) комерційний прокат післ я першого продажу, відчуженн я іншим способом оригіналу а бо примірників аудіовізуаль них творів, комп'ютерних прог рам, баз даних, музичних творі в у нотній формі, а також творі в, зафіксованих у фонограмі ч и відеограмі або у формі, яку з читує комп'ютер;
11) імпорт примірників творі в.
Цей перелік не є вичерпним.
4. Виключні права авторів на використання творів архітек тури, містобудування, садово -паркового мистецтва передба чають і право їх участі у реал ізації проектів цих творів.
5. За винятком випадків, пере дбачених ст. ст. 21-25 цього Закон у, автор (чи інша особа, яка має авторське право) має право ви магати виплати винагороди за будь-яке використання твору . Винагорода може здійснюват ися у формі одноразового (пау шального) платежу, або відрах увань за кожний проданий при мірник чи кожне використання твору (роялті), або комбінован их платежів.
Розмір і порядок виплати ав торської винагороди за створ ення і використання твору вс тановлюються в авторському д оговорі або у договорах, що ук ладаються за дорученням суб' єктів авторського права орга нізаціями колективного упра вління з особами, які викорис товують твори.
Кабінетом Міністрів Украї ни можуть установлюватися мі німальні ставки авторської в инагороди та порядок їх інде ксації.
6. Обмеження майнових прав, в становлені статтями 21-25 цього Закону, здійснюються за умов и, що вони не завдаватимуть шк оди використанню твору і не о бмежуватимуть безпідставно законні інтереси автора.
7. Якщо примірники правомірн о опублікованого твору закон ним чином введені у цивільни й обіг шляхом їх першого прод ажу в Україні, то допускаєтьс я їх повторне введення в обіг шляхом продажу, дарування то що без згоди автора (чи іншої о соби, яка має авторське право ) і без виплати авторської вин агороди, а щодо творів образо творчого мистецтва - з урахув анням положень статті 27 цього Закону. Проте у цьому випадку право здавання у майновий на йм чи комерційний прокат зал ишається виключно за особою , яка має авторське право.
Відповідно до ст. 52 Закону Ук раїни «Про авторське право т а суміжні права»за захистом свого авторського права і (аб о) суміжних прав суб'єкти авто рського права та суміжних пр ав мають право звертатися в у становленому порядку до суду та інших органів відповідно до їх компетенції.
При порушеннях будь-якою ос обою авторського права і (або ) суміжних прав, передбачених статтею 50 цього Закону, недот риманні передбачених догово ром умов використання творів і (або) об'єктів суміжних прав , використанні творів і об'єкт ів суміжних прав з обходом те хнічних засобів захисту чи з підробленням інформації і (а бо) документів про управлінн я правами чи створенні загро зи неправомірного використа ння об'єктів авторського пр ава і (або) суміжних прав та ін ших порушеннях особистих нем айнових прав і майнових прав суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав суб'єкти авторського права і (або) сумі жних прав мають право:
а) вимагати визнання та поно влення своїх прав;
б) звертатися до суду з позо вом про поновлення порушених прав та (або) припинення дій, щ о порушують авторське право та (або) суміжні права чи створ юють загрозу їх порушення;
в) подавати позови про відшк одування моральної (немайнов ої) шкоди;
г) подавати позови про від шкодування збитків (матеріал ьної шкоди), включаючи упущен у вигоду, або стягнення доход у, отриманого порушником вна слідок порушення ним авторсь кого права і (або) суміжних пра в, або виплату компенсацій;
д) вимагати припинення підг отовчих дій до порушення авт орського права і (або) суміжни х прав, у тому числі призупине ння митних процедур, якщо є пі дозра, що можуть бути пропуще ні на митну територію Україн и чи з її митної території кон трафактні примірники творів , фонограм, відеограм, засоби обходу технічних засобів за хисту, в порядку, передбачено му Митним кодексом України;
е) брати участь в інспектува нні виробничих приміщень, ск ладів, технологічних процесі в і господарських операцій, п ов'язаних з виготовленням пр имірників творів, фонограм і відеограм, щодо яких є підста ви для підозри про порушення чи загрозу порушення авторс ького права і (або) суміжних пр ав, у порядку, встановленому К абінетом Міністрів України;
є) вимагати, в тому числі у су довому порядку, публікації в засобах масової інформації даних про допущені порушення авторського права і (або) сумі жних прав та судові рішення щ одо цих порушень;
ж) вимагати від осіб, які по рушують авторське право і (аб о) суміжні права позивача, на дання інформації про третіх осіб, задіяних у виробництві та розповсюдженні контрафак тних примірників творів і об 'єктів суміжних прав, а також з асобів обходу технічних засо бів захисту, та про канали їх р озповсюдження;
з) вимагати прийняття інших передбачених законодавство м заходів, пов'язаних із захис том авторського права та с уміжних прав.
2. Суд має право постановити рішення чи ухвалу про:
а) відшкодування моральної (немайнової) шкоди, завданої п орушенням авторського права і (або) суміжних прав, з визнач енням розміру відшкодування ;
б) відшкодування збитків, за вданих порушенням авторсько го права і (або) суміжних прав;
в) стягнення із порушника ав торського права і (або) суміжн их прав доходу, отриманого вн аслідок порушення;
г) виплату компенсації, що в изначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробі тних плат, замість відшкодув ання збитків або стягнення д оходу;
д) заборону опублікування творів, їх виконань чи поста новок, випуску примірників ф онограм, відеограм, їх сповіщ ення, припинення їх розповсю дження, вилучення (конфіскац ію) контрафактних примірникі в творів, фонограм, відеограм чи програм мовлення та облад нання і матеріалів, призначе них для їх виготовлення і від творення, публікацію у пресі інформації про допущене пор ушення тощо, якщо у ході судов ого розгляду буде доведено ф акт порушення авторського пр ава і (або) суміжних прав або ф акт наявності дій, що створюю ть загрозу порушення цих пра в;
е) вимагати від осіб, які пор ушують авторське право і (або ) суміжні права позивача, інфо рмацію про третіх осіб, задія них у виробництві та розповс юдженні контрафактних примі рників творів та об'єктів сум іжних прав, засобів обходу те хнічних засобів та про канал и розповсюдження.
При визначенні розмірів з битків, які мають бути відшко довані особі, права якої пору шено, а також для відшкодуван ня моральної (немайнової) шко ди суд зобов'язаний виходити із суті порушення, майнової і моральної шкоди, завданої ос обі, яка має авторське право і (або) суміжні права, а також із можливого доходу, який могла б одержати ця особа. У розм ір збитків, завданих особі, пр ава якої порушено, додатково можуть бути включені судові витрати, понесені цією особо ю, а також витрати, пов'язані з оплатою допомоги адвоката.
При визначенні компенсаці ї, яка має бути виплачена замі сть відшкодування збитків чи стягнення доходу, суд зобов'я заний у встановлених пунктом "г" цієї частини межах визначи ти розмір компенсації, врахо вуючи обсяг порушення та (або ) наміри відповідача.
Відповідно до Постанови П ленуму Верховного суду Украї ни від 04.06.2010 № 5 «Про застосуванн я судами норм законодавства у справах про захист авторсь кого права і суміжних прав»п ри вирішенні відповідних спо рів судам слід мати на увазі, щ о компенсація підлягає випла ті у разі доведення факту пор ушення майнових прав суб'єкт а авторського права і (або) сум іжних прав, а не розміру запод іяних збитків. Таким чином, дл я задоволення вимоги про вип лату компенсації достатньо н аявності доказів вчинення ос обою дій, які визнаються пору шенням авторського права і (а бо) суміжних прав. Для визначе ння суми такої компенсації, яка є адекватною порушенню, с уд має дослідити: факт поруше ння майнових прав та яке сам е порушення допущено; об'єкти вні критерії, що можуть свідч ити про орієнтовний розмір ш коди, завданої неправомірним кожним окремим використанн ям об'єкта авторського права і (або) суміжних прав; тривалі сть та обсяг порушень (однора зове чи багаторазове викорис тання спірних об'єктів); розмі р доходу, отриманий унаслідо к правопорушення; кількість осіб, право яких порушено; нам іри відповідача; можливість відновлення попереднього ст ану та необхідні для цього зу силля тощо. При цьому слід вра ховувати загальні засади цив ільного законодавства, встан овлені статтею 3 ЦКУ, зокрема с праведливість, добросовісн ість та розумність. Відповід ні мотиви визначення розміру компенсації повинні бути на ведені в судовому рішенні. Ро змір компенсації визначаєть ся судом виходячи з позовних вимог, однак не може бути менш им від 10 і не може перевищуват и 50000 мінімальних заробітних п лат, які встановлені закон ом на час ухвалення рішення у справі.
Розглянувши подані сторо нами документи, заслухавши п ояснення, всебічно і повно з' ясувавши фактичні обставини , на яких ґрунтується позовна заява, об' єктивно оцінивши докази, які мають значення дл я розгляду справи і вирішенн я спору по суті, суд вирішив, щ о позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, в раховуючи обсяг порушення та наміри відповідача, а саме в частині виплати компенсац ії у розмірі 10 мінімальних зар обітних плат.
Законом на час ухвалення рішення у справі встановлен о розмір мінімальної заробіт ної плати з 1 січня 2012 р. 1 073,00 грн.
За таких обставин, слід стяг нути з відповідача 10 730,00 грн.
Відповідач не надав суду до кази, що спростовують твердж ення позивача про порушення його права.
Згідно зі ст. 32 ГПК України до казами у справі є будь-які фак тичні дані, на підставі яких г осподарський суд у визначено му законом порядку встановлю є наявність чи відсутність о бставин, на яких ґрунтуються вимоги чи заперечення сторі н, а також інші обставини, які мають значення для правильно го вирішення господарського спору.
Згідно зі ст. 33 ГПК України ко жна сторона повинна довести ті обставини, на які вона поси лається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК Украї ни господарський суд приймає тільки ті докази, які мають зн ачення для справи. Обставини справи, які відповідно до зак онодавства повинні бути підт верджені певними засобами до казування, не можуть підтвер джуватись іншими засобами до казування.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33, 82-85 ГПК Украї ни, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги за довольнити частково.
2. Стягнути з Товариств а з обмеженою відповідальніс тю "Шоколадниця Україна" (01004, м. К иїв, вул. вул. Басейна, 1/2, літ. «А» , код 33744608) на користь Товариства з обмеженою відповідальніст ю "Українська музична видавн ича група" (03124, м. Київ, вул. М. Васи ленка, 7, літ. «А», код 30673676) 10 730 (деся ть тисяч сімсот тридцять) грн . 00 коп. компенсації.
3. В задоволенні інших п озовних вимог відмовити.
4. Рішення господарськ ого суду набирає законної си ли після закінчення строку п одання апеляційної скарги, я кщо апеляційну скаргу не бул о подано. У разі подання апеля ційної скарги рішення, якщо й ого не скасовано, набирає зак онної сили після розгляду сп рави апеляційним господарсь ким судом.
Суддя Л.В.Прокопенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2012 |
Оприлюднено | 12.03.2012 |
Номер документу | 21778753 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Прокопенко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні