У Х В А Л А
про залишення позовної за яви без руху
14 березня 2012 р. м. Вінниця Справа № 2а/0270/1136/12
Суддя Вінницького окру жного адміністративного суд у Віятик Наталія Володимирі вна, розглянувши матеріали п озовної заяви:
за позовом: прива тного підприємства "Техноцук ор"
до: Державн ої податкової інспекції м. Ві нниці
про: визнанн я протиправними та скасуванн я податкових повідомлень - рі шень
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького ок ружного адміністративного с уду надійшла позовна заява п риватного підприємства "Техн оцукор" до Державної податко вої інспекції у м. Вінниця пр о визнання протиправними та скасування податкових повід омлень - рішень.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріал ами, вважаю, що зазначена позо вна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав .
Відповідно до положень ст атей 6 та 104 Кодексу адміністра тивного судочинства (далі-КА С) України, кожна особа має пра во в порядку, встановленому ц им Кодексом, звернутися до ад міністративного суду, якщо в важає, що рішенням, дією чи без діяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її прав а, свободи або інтереси.
Відповідний позов подаєть ся до адміністративного суду у формі письмової позовної з аяви, яка повинна відповідат и загальним вимогам, що встан овлені статтею 106 КАС України.
Норми статті 106 КАС України н е містять виключень і поширю ють на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у з в'язку з чим недотримання пол ожень статті свідчить про не відповідність позовної заяв и вимогам Закону.
Частиною 3 статті 106 КАС Украї ни передбачено, що до позовно ї заяви додаються її копії та копії всіх документів, що при єднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків по дання адміністративного поз ову суб'єктом владних повнов ажень. До позовної заяви дода ється також документ про спл ату судового збору, крім випа дків, коли його не належить сп лачувати.
Відповідно до пункту першо го частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адмініст ративних судів поширюється н а публічно-правові спори фіз ичних чи юридичних осіб із су б' єктом владних повноважен ь щодо оскарження його рішен ь (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуа льної дії), дій чи бездіяльнос ті.
Окремі рішення, прийняті су б'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фіз ичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких р ішень може призводити до зме ншення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване н а захист порушеного права у п ублічно-правових відносинах з метою збереження належног о особі майна.
Зі змісту Рішення Європей ського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокі н проти України» вбачається, що збільшення податковим ор ганом зобов' язань особи з п одатку є втручанням до його м айнових прав.
Отже, за практикою Європей ського суду з прав людини вим ога про визнання протиправни м рішення суб' єкта владних повноважень, яке впливає на с клад майна позивача, у тому чи слі шляхом безпідставного ст ягнення податків, зборів, штр афних санкцій тощо, є майново ю.
З огляду на викладене, адмін істративними позовами майно вого характеру є вимоги щодо протиправності рішень про с тягнення адміністративно-го сподарських та інших штрафни х санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суд у вимоги про скасування ріше ння відповідача - суб'єкта вла дних повноважень, безпосеред нім наслідком яких є зміна ск ладу майна позивача, є майнов ими.
Аналогічна правова позиці я викладена в листі Вищого ад міністративного суду Україн и № 165/11/13-12 від 18.01.2012р.
Проте, як вбачається з платі жного доручення № 14 від 09.02.2012р., щ о додана до позовної заяви, по зивачем сплачено судовий збі р в розмірі 32 грн. 19 коп.
Відповідно до частини перш ої статті 4 Закону України «Пр о судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної зар обітної плати у місячному ро змірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або с карга подається до суду, - у ві дсотковому співвідношенні д о ціни позову та у фіксованом у розмірі.
Частиною другою цієї ж стат ті встановлено, що за подання до адміністративного суду п озову майнового характеру ст авка судового збору становит ь 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру м інімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мініма льних заробітних плат.
Так, відповідно до статті 13 З акону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», розм ір мінімальної заробітної пл ати з 01.01.2012 року становить 1073 грн .
Таким чином, позивачу необх ідно надати документ про спл ату судового збору за поданн я позовної заяви майнового х арактеру у встановленому зак оном порядку та розмірі.
Враховуючи вищевикладене, за правилами визначеними ча стиною першою статті 108 КАС Ук раїни суддя, встановивши, що п озовну заяву подано без доде ржання вимог, викладених в ст атті 106 КАС України, постановл яє ухвалу про залишення позо вної заяви без руху, про що пов ідомляє позивача та надає йо му строк для усунення недолі ків.
Керуючись ст. ст. 17, 104, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву приват ного підприємства "Техноцуко р" залишити без руху.
2. Надати строк для усунення недоліків до 27.03.12 р., шляхом над ання суду доказів сплати суд ового збору у встановленому порядку та розмірі.
3. Дану ухвалу направити поз ивачу.
Ухвала суду першої інста нції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КА С України.
Відповідно до ст. 186 КАС Украї ни, апеляційна скарга на ухва лу суду першої інстанції под ається протягом п'яти днів з д ня проголошення ухвали. У раз і якщо ухвалу було постановл ено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьо ю статті 160 цього Кодексу, або б ез виклику особи, яка її оскар жує, апеляційна скарга подає ться протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо й ого не скасовано, набирає зак онної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного про вадження або набрання законн ої сили рішенням за наслідка ми апеляційного провадження .
Суддя /підпис/ Віяти к Наталія Володимирівна
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2012 |
Оприлюднено | 26.03.2012 |
Номер документу | 22083323 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Мельник-Томенко Ж. М.
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Мельник-Томенко Ж. М.
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Мельник-Томенко Ж. М.
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Віятик Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Віятик Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Віятик Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Віятик Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні