Ухвала
від 27.03.2012 по справі 9/17-2878-2011
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ

УХВАЛА

"27" березня 2012 р. Справа № 9/17-2878-2011

Вищий господарський су д України у складі колегії с уддів:

головуючого

суддів Мачульського Г.М.,

Рогач Л.І.,

Уліцького А.М.,

перевіривши матеріали к асаційної скарги Відкритого акціонерног о товариства "Національна ак ціонерна страхова компанія " Оранта"

на постанову Одеського апеляційного г осподарського суду

від 20.12.2011р.

у справі №9/17-2878-2011

Господарського суду Одеської області

за позовом Приватного підприємства " Вемекс"

до 1. Відкритого акціо нерного товариства "Націонал ьна акціонерна страхова комп анія "Оранта"

2. Фізичної особи-підпр иємця ОСОБА_4

про стягнення страхового відш кодування та розірвання дого вору, -

В С Т А Н О В И В :

Касаційна скарга Відк ритого акціонерного товарис тва "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" не може бути прийнята до розгля ду, оскільки вона подана з пор ушенням вимог розділу ХІІ1 Го сподарського процесуальног о кодексу України з таких під став.

Відкрите акціонерне товар иство "Національна акціонерн а страхова компанія "Оранта" в же зверталося до Вищого госп одарського суду України з ка саційною скаргою на постанов у Одеського апеляційного гос подарського суду від 20.12.2011р.

Ухвалою Вищого господарсь кого суду України від 27.01.2012р., ка саційну скаргу повернуто від повідачу на підставі пункту 4 частини 1 статті 1113 Господарсь кого процесуального кодексу України у зв'язку не доданням до неї доказів сплати судово го збору у встановлених поря дку та розмірі.

Звернувшись вдруге з касац ійною скаргою відповідач дод ав до неї заяву про поновленн я строку на подання касаційн ої скарги в якій, як на підстав у поновлення строку, вказує н а помилковість повернення по передньо поданої касаційної скарги вказаною ухвалою Вищ ого господарського суду Укра їни.

Однак з такими доводами не м ожна погодитись з огляду на н аступне.

Рішенням Господарського с уду Одеської області від 12.09.2011р ., залишеним без змін постанов ою Одеського апеляційного го сподарського суду від 20.12.2011р., п озов задоволено повністю. По становлено: стягнути з Відкритого акціонерног о товариства Національна акц іонерна страхова компанія "О РАНТА" на користь Приватного підприємства "Вемекс" страхо ве відшкодування в сумі 264 868,62 г рн.; стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 на кор исть Приватного підприємств а "Вемекс" 45 000,00 грн.; та розірвати договір буксирування, уклад ений між Приватним підприємс твом "Вемекс" та Фізичною особ ою-підприємцем ОСОБА_4 (да лі-відповідач-2).

В своїй касаційній скарзі в ідповідач просить скасувати ці судові рішення та прийнят и нове, яким у задоволенні поз овних вимог Приватного підпр иємства "Вемекс" відмовити.

Згідно п.1 ч.1 ст.55 Господарськ ого процесуального кодексу У країни у позовах про стягнен ня грошей ціна позову визнач ається стягуваною сумою.

Відповідно ж до приписів ст атті 3 ч.1 Закону України "Про су довий збір" судовий збір спра вляється, зокрема, за подання до суду касаційної скарги на судові рішення.

Отже у даному випадку ціною позову з майнових вимог є 309868,62г рн., оскільки заявник просить скасувати вказані рішення с удів, прийняті щодо всієї вка заної суми, та судовий збір по винен був обраховуватись та сплачуватись з врахуванням н аявності як вимог майнового, так і немайнового характеру .

Між тим до повторно поданої касаційної скарги Відкритог о акціонерного товариства "Н аціональна акціонерна страх ова компанія "Оранта" додано п латіжне доручення № 92475 від 27.12.2011 р. про сплату 2648,69 грн. судового з бору. Це ж платіжне доручення було додано і до попередньо п оданої касаційної скарги.

За подання касаційної скар ги на рішення господарського суду, ставки судового збору в становлюються у розмірі 70 від сотків ставки, що підлягає сп латі при поданні позовної за яви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчислено ї виходячи з оспорюваної сум и. Ставка судового збору, що пі длягає сплаті при поданні по зовної заяви майнового харак теру, становить 2 відсотки цін и позову, але не менше 1,5 розмір у мінімальної заробітної пла ти та не більше 60 розмірів мін імальних заробітних плат. Ст авка судового збору, що підля гає сплаті при поданні позов ної заяви немайнового характ еру, становить 1 розмір мініма льної заробітної плати (п. 2,1 п.2 .5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про суд овий збір"). При цьому, за припи сами статті 13 Закону України " Про державний бюджет України на 2012 рік" мінімальна заробітн а плата установлюється у міс ячному розмірі і на 01.01.12 станов ить 1073 грн.

Отже, ставка судового збору , який підлягав сплаті за пода ння касаційної скарги в част ині вимоги майнового характе ру повинна складати 50% ставки, обчисленої виходячи з вищев казаної суми, з розрахунку 2% ц іни позову, оскільки Відкрит е акціонерне товариство "Нац іональна акціонерна страхов а компанія "Оранта" у касаційн ій скарзі просить скасувати судові рішення, прийняті сто совно всієї суми, а розмір ста вки судового збору, що підляг ав сплаті за подання касацій ної скарги в частині вимоги н емайнового характеру склада є 751,10грн., оскільки це товарист во у касаційній скарзі проси ть скасувати судові рішення, прийняті і в цій частині.

У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 1 113 Господарського процесуаль ного кодексу України касацій на скарга не приймається до р озгляду і повертається судом , якщо до скарги не додано доку ментів, що підтверджують спл ату судового збору у встанов лених порядку та розмірі.

Керуючись статтею 86, пункто м 4 частини 1 статті 1113 Господар ського процесуального кодек су України, Вищий господарсь кий суд України, -

У Х В А Л И В :

Касаційну скаргу Відк ритого акціонерного товарис тва "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" на постанову Одеського апеляці йного господарського суду ві д 20.12.2011р. у справі №9/17-2878-2011 Господар ського суду Одеської області повернути особі, що її подала .

Головуючий суддя Г.М. Мачульський

Судді Л.І. Рогач

А.М. Уліцький

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення27.03.2012
Оприлюднено31.03.2012
Номер документу22214984
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/17-2878-2011

Ухвала від 09.12.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Мачульський Г.М.

Ухвала від 28.05.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Панченко О.Л.

Ухвала від 03.05.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Панченко О.Л.

Ухвала від 27.03.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Мачульський Г.М.

Ухвала від 27.03.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Мачульський Г.М.

Ухвала від 27.01.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Мачульський Г.М.

Постанова від 20.12.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лавренюк О.Т.

Ухвала від 10.11.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лавренюк О.Т.

Ухвала від 27.10.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лавренюк О.Т.

Ухвала від 29.09.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Петров М.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні