Господарський суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація4/185-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"10" квітня 2012 р. Справа № 4/185-10
Суддя господарського суду Київської області Щоткін О.В. розглянувши скаргу Державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України" на дії (бездіяльність) ДВС Васильківського міськрайонного управління юстиції щодо примусового виконання наказу господарського суду Київської області від 10.12.2010р. у справі
за позовом Державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України"
до Виробничо-дослідного селянського (фермерського) господарства "Латекс"
про стягнення 15 471,30 грн.
встановив:
Рішенням господарського суду Київської області від 15.11.2010р. у справі №4/185-10 позов Державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України" задоволено в повному обсязі, стягнуто з Виробничо-дослідного селянського (фермерського) господарства "Латекс" 11901 грн. 00 коп. боргу, 3570 грн. 30 коп. штрафу, 154 грн. 72 коп. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На виконання вищезазначеного рішення, 10.12.2010р. було видано відповідний наказ.
09.04.2012р. на адресу господарського суду Київської області від позивача -Державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України" надійшла скарга № 138/2/11-13/622 від 29.03.2012р. на дії (бездіяльність) ДВС Васильківського міськрайонного управління юстиції щодо примусового виконання наказу господарського суду Київської області від 10.12.2010р.
Суд, розглянувши вказану скаргу, зазначає, що вона підлягає поверненню без розгляду з огляду на наступне:
Відповідно до Постанови Пленуму Верхового суду України №14 від 26.12.03р. “Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження” скарги, заяви, подання, в порядку ст. 1212 Господарського процесуального кодексу України, мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченими положеннями Господарського процесуального кодексу України.
Приписами пункту 2 статті 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до Закону України “Про внесення зміни до статті 56 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку надсилання копії позовної заяви” від 19 травня 2011 року за № 3382-VI , частину першу статті 56 Господарського процесуального кодексу України змінено та викладено в наступній редакції: “Позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення”.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270, про прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення (поштового переказу) відправникові з додержанням вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” видається розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Якщо копії позову надсилають поштою, документом, який підтверджує надіслання, є квитанція поштового відправлення або фінансовий чек поштового відділення.
Однак, позивачем не виконано вищезазначених вимог та не подано суду належних доказів відправки відповідачeві та ВДВС Васильківського МРУЮ копії скарги та доданих до неї документів (опис вкладення, фіскальний чек).
Відповідно до п. 6 статті 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того, пунктом 5 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Документи, що додаються до позовної заяви, мають бути завірені належним чином. Засвідченням вірності копії документу є: після повного викладення тексту напис “З оригіналом згідно”, зазначення повністю посади, прізвища уповноваженої на це особи, яка ставить свій підпис, печатка підприємства.
Позовна заява подана з порушенням норм п. 4 ч. 1 ст. 57 ГПК України, а саме: додані позивачем до позовної заяви документи не завірені належним чином, оскільки на них відсутнє найменування посади та прізвище уповноваженої особи, яка їх завірила, підпис, печатка, що є підставою для повернення скарги та доданих до неї документів на підставі п. 3 ч. 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись п. 3, 6 ст. 63, ст. 86, 1212 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Скаргу Державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України" повернути без розгляду.
Суддя Щоткін О.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2012 |
Оприлюднено | 17.04.2012 |
Номер документу | 22606885 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні