11/240
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
26.06.2008 Справа №11/240
м. Полтава
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі, м. Пирятин
до Приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія", с. Вечірки
про стягнення 624,00 грн.
Суддя Босий В.П.
Секретар Жорняк Т.С.
Представники:
від позивача: Драла І.Г., дов. від 03.01.2008р.
від відповідача: не з"явився.
Після виходу з нарадчої кімнати суд оголосив постанову.
Склад суду змінено на підставі ухвали голови господарського суду Полтавської області від 25.06.2008р., відповідно до ст. 26 КАС України.
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача 624,00 грн. заборгованості по сплаті витрат на виплату і доставку пенсій, призначених за списком № 2.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач не скористався наданими йому правами для захисту своїх інтересів, а саме: його представник в судове засідання не з'явився, відзив на позов не надав, вимог ухвал суду не виконав.
Згідно ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
В зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів наявних в матеріалах справи достатньо, а неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, то справа розглядається за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача суд встановив, статтею 13 (п.б-з) Закону України „Про пенсійне забезпечення” передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на роботах з шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. № 1058 -ІV відповідач з коштів, призначених на оплату праці, повинен вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими та важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, щомісячно до 25 числа до Пенсійного фонду в розмірі 100% фактичних витрат на виплату і доставку пенсій таким працівникам.
Відповідач знаходиться на обліку у Пенсійному фонді як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 106 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки, орган Пенсійного фонду має право звернутися до господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
За період з 01.11.2005р. 01.01.2006р. за рахунок коштів позивача було витрачено на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до ст. 13 (п.б-з) Закону України „Про пенсійне забезпечення” 624,00 грн. Розрахунки відповідачем не проводились, в зв'язку з чим заборгованість по сплаті витрат на виплату і доставку пенсій становить 624,00 грн.
Таким чином, позовні вимоги є правомірними та обґрунтованими матеріалами справи, підтверджуються розрахунком суми заборгованості (знаходиться в матеріалах справи), розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
В добровільному порядку відповідач не розрахувався з позивачем.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Згідно ст. 71 КАС України позивач довів ті обставини, на яких грунтується його вимога.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
1. Задовольнити позов.
2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" (с. Вечірки Пирятинського району, р/р 26005100001118 в Пол.ОД "Райффайзен банк Аваль", МФО 331605, іл. код 30834253) на користь Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області (м. Пирятин, пл. Борців Революції, 2, р/р 25602301294 в ОПЕРВ Полтавського облуправління Ощадбанку, МФО 331467, код 22532692) ) - заборгованості по пільгових пенсіях в розмірі 624,00 грн. за період з 01.11.2005р. по 01.01.2006р.
Виконавчий лист видається після набрання постановою законної сили за заявою стягувача.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Босий В.П.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2008 |
Оприлюднено | 26.11.2008 |
Номер документу | 2365024 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні