cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
по справі про банкрутство
23.04.12 р. Справа № 42/92б
за заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „КРАМНАФТОГАЗ", м. Краматорськ
про визнання банкрутом
ліквідатор - голова ліквідаційної комісії Юрченко Н.О.
Суддя Попов О.В.
Представники:
від кредиторів: ОСОБА_3 - за довіреністю; ОСОБА_4 - за довіреністю;
від боржника: ОСОБА_5 - за довіреністю.
Ухвалою від 19.12.11 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „КРАМНАФТОГАЗ" м. Краматорськ господарським судом Донецької області відносно нього порушена справа про банкрутство по ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою суду від 26.12.11 боржник визнаний банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на 6 місяців до 26.06.12, ліквідатором призначений голова ліквідаційної комісії - Юрченко Н.О.
Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 21.03.12 апеляційне провадження за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства „БРОКБІЗНЕСБАНК" в особі Краматорської філії АТ „БРОКБІЗНЕСБАНК" м.Краматорськ на постанову господарського суду Донецької області від 26.12.11 по справі № 42/92Б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Крамнафтогаз" м. Краматорськ - припинено.
За результатами ліквідаційної процедури ліквідатор надав до суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс.
Ухвалою від 29.03.12 розгляд звіту про проведену роботу та ліквідаційний баланс призначені на 05.04.12.
04.04.12 до господарського суду Донецької області надійшли скарга ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» на дії (бездіяльність) ліквідатора.
05.04.12 до господарського суду Донецької області надійшов супровідний лист представника ліквідатора від 05.04.12 №б/н, яким для приєднання до матеріалів надані письмові пояснення із доданою копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серії АД №083302 станом на 19.01.10.
Ухвалою від 05.04.12 розгляд справи відкладений на 10.04.12; ліквідатора зобов'язано надати письмові пояснення щодо фінансового періоду складання ліквідаційного балансу; відомості щодо здійснення заходів з метою виявлення та реалізації майнових активів у вигляді дебіторської заборгованості, зазначених у заяві про порушення справи про банкрутство.
09.04.12 до господарського суду Донецької області надійшов супровідний лист представника ліквідатора №б/н б/д, яким долучені до матеріалів справи відомості щодо інвентаризації майна боржника.
Ухвалою суду від 10.04.12 розгляд справи відкладений на 18.04.12; ліквідатора зобов'язано надати суду письмові пояснення щодо майнових активів - права вимоги на отримання грошових коштів в сумі 40 000 000,00грн. на підставі Договору №01Дт/М - 2008, укладеного між ТОВ «Крамнафтагаз» і ЗАТ «Виробниче об'єднання Донбасекскавація» згідно відомостей, вказаних у витязі з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (запис 1).
18.04.12 до господарського суду Донецької області, на виконання вимог ухвали суду від 10.04.12, представником боржника надані письмові пояснення №б/н б/д.
Ухвалою суду від 18.04.12 розгляд справи відкладений на 23.04.12 у зв'язку з неявкою представника боржника.
23.04.12 до господарського суду Донецької області надійшла заява (клопотання) ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» від 20.04.12 №4-501/1 не розглядати звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс банкрута, та зупинити провадження по справі №42/92Б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „КРАМНАФТОГАЗ", м. Краматорськ до розгляду касаційної скарги ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК».
В судовому засіданні 23.04.12 розглянувши скаргу ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» на дії (бездіяльність) ліквідатора, матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
04.04.12 ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» подало до господарського суду скаргу на дії (бездіяльність) ліквідатора, за змістом якої неправомірними діями ліквідатора є, на думку скаржника, здійснення публікації 04.01.12 в газеті «Голос України» про визнання боржника банкрутом без посилання на статтю Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», на підставі якої порушено справу №42/92Б про банкрутство та не зазначення строків подачі претензій кредиторів, також ненадання належної відповіді на претензію ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» від 24.01.12 №4-84, не здійснення заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості, не здійснення актуальної оцінки майна боржника та не закриття рахунків банкрута, у зв'язку з чим просить:
· опублікувати оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах з вказанням відомостей про строк подачі претензій кредиторів та посилання на ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;
· визнати кредиторські вимоги ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» до боржника в сумі 6870851,98грн. з направленням письмового повідомлення про визнання вимог;
· скликати збори кредиторів, здійснити заходи щодо обрання комітету кредиторів;
· здійснити передбачені законом заходи, щодо задоволення вимог кредиторів шляхом стягнення дебіторської заборгованості;
· зобов'язати ліквідатора надати кредиторам письмовий звіт, щодо здійснення дій у процедурі ліквідації та стану процедури ліквідації.
На підставі поданих матеріалів справи та приписів чинного законодавства, суд дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, дійшов висновку, що скарга ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» на дії (бездіяльність) ліквідатора задоволенню не підлягає з огляду на наступне:
Провадження у справах про банкрутство здійснюється на підставі ст. 4-1 ГПК України з урахуванням особливостей передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) ліквідатор зобов'язаний опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно останнього ліквідаційної процедури.
В силу ч. 5 вказаної статті відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити:
найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;
дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Як вбачається з матеріалів справи опубліковане в газеті „Голос України" №1(5251) від 04.01.12 оголошення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „КРАМНАФТОГАЗ", м. Краматорськ відповідає вимогам ч. 5 ст. 23 Закону про банкрутство.
Стосовно вимог скарги щодо зобов'язання ліквідатора скликати збори кредиторів, здійснити заходи щодо обрання комітету кредиторів, надати кредиторам письмовий звіт щодо здійснення дій у процедурі ліквідації та стану процедури ліквідації, господарський суд зазначає наступне:
В силу ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство протягом десяти днів після винесення ухвали господарського суду за результатами попереднього засідання розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до ч. 4 цієї статті.
Таким чином, комітет кредиторів утворюється на стадій розпорядження майном боржника після винесення господарським судом ухвали за результатами попереднього засідання.
Провадження по справі № 42/92Б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „КРАМНАФТОГАЗ", м. Краматорськ здійснюється відповідно до приписів ст. 51 Закону про банкрутство, яка не передбачає винесення господарським ухвали за результатами попереднього засідання, проведення зборів кредиторів та відповідно створення комітету кредиторів.
Таким чином, у даному випадку ліквідатор не зобов'язаний скликати збори кредиторів згідно вимог ст. 16 Закону про банкрутство.
Крім того, в силу п.11 ст. 30 Закону про банкрутство ліквідатор зобов'язаний звітувати про хід ліквідаційної процедури перед комітетом кредиторів, а не окремими кредиторами у справі.
До того ж, в силу приписів чинного законодавства інформування окремого кредитора про хід ліквідаційної процедури не є обов'язком ліквідатора.
Згідно ст. 25 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу.
Приписами ст. 29 Закону про банкрутство встановлено, що майно, на яке звертається стягнення у ліквідаційній процедурі, оцінюється арбітражним керуючим у порядку, встановленому законодавством України.
Згідно з ч. 1 ст. 30 Закону про банкрутство після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута.
Отже, відповідно до вказаних норм продаж майна банкрута здійснюється, зокрема, за умови проведення у відповідності до норм законодавства інвентаризації та належної оцінки майна.
Відповідно до п. 7 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних актів, товарно - матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11.08.94 №69, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.08.94 за №202/412 основним завданням інвентаризації є: виявлення фактичної наявності основних фондів, нематеріальних активів, товарно - матеріальних цінностей, коштів, цінних паперів та інших грошових документів, а також обсягів незавершеного виробництва в натурі; установлення лишку або нестачі цінностей і коштів шляхом зіставлення фактичної наявності з даними бухгалтерського обліку тощо.
Як вбачається з наданих 09.04.12 представником ліквідатора документів, на виконання вимог Закону про банкрутство ліквідатором в ході ліквідаційної процедури проведена інвентаризація майнових активів боржника, що підтверджено інвентаризаційними описом, відомостями та актами від 27.12.11, які відображають фактичну наявність майнових активів боржника.
Згідно ч. 2 ст. 29 Закону про банкрутство для здійснення оцінки майна арбітражний керуючий має право залучити на підставі договору спеціалістів з оплатою їх послуг за рахунок коштів, одержаних від виробничої діяльності боржника, визнаного банкрутом, або реалізації його майна, якщо інше не встановлено комітетом кредиторів.
В силу приписів ст. ст. 3, 5, 10 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"» оцінка майна проводиться на підставі договору між замовником та суб'єктом оціночної діяльності, яким є, зокрема, зареєстрована в установленому законодавством порядку фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, а також юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка здійснює господарську діяльність, у складі якої працює хоча б один оцінювач, та яка отримала сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до цього Закону.
Оцінка майна банкрута проведена суб'єктом оціночної діяльності - Кисельовим Ігорем Володимировичем, що підтверджується сертифікатом суб'єкта оціночної діяльності від 09.10.09 НОМЕР_1, а також свідоцтвом про державну реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів від 23.06.03 НОМЕР_2 та посвідченням про підвищення кваліфікації оцінювача від 01.09.11 серії НОМЕР_3
До того ж, відповідно до матеріалів справи, з часу свого призначення ліквідатором здійснені всі необхідні заходи визначені Законом про банкрутство, в тому числі здійснені заходи, спрямовані на з'ясування активу та пасиву боржника шляхом запитів до відповідних органів, у тому числі державної виконавчої служби, банківських установ, бюро технічної інвентаризації, реєстраційних відділень МВС України, та як вбачається з матеріалів справи та відповідно, до письмових пояснень пояснення представника боржника, на час визнання боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАМНАФТОГАЗ», м. Краматорськ банкрутом та відкриття по справі №42/92Б ліквідаційної процедури дебіторська заборгованість відсутня.
Що стосується вимог скарги в частині визнання кредиторських вимог ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» до боржника в сумі 6870851,98грн. з направленням письмового повідомлення про визнання вимог, господарський суд зазначає, що як вбачається з матеріалів справи, зокрема, відзиву ліквідатора від 10.02.12 №б/н на заяву ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК», наданого 13.02.12 супровідним листом від 10.02.12 №б/н до господарського суду, та звіту ліквідатора, грошові вимоги ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» у розмірі 6870851,98грн. визнані та включені до реєстру вимог кредиторів.
Таким чином, ліквідатором фактично виконані вимоги скаржника - ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» викладені у скарзі на дії (бездіяльність) ліквідатора.
Отже, з огляду на викладене господарським судом не вбачається порушень з боку ліквідатора - голови ліквідаційної комісії Юрченко Н.О. норм Закону про банкрутство.
За результатами розгляду в судовому засіданні 23.04.12 заяви (клопотання) ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» від 20.04.12 №4-501/1, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд визнає заяву (клопотання) такою, що задоволенню не підлягає, з огляду на наступне:
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.
За змістом вказаних нормативних актів господарський суд приймає судові рішення (ухвали, постанови) у межах провадження у справі про банкрутство у випадках та порядку прямо передбачених Законом.
Підстави для зупинення провадження по справі визначені ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, до яких відносяться: призначення господарським судом судової експертизи; надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів; заміни однієї з сторін її правонаступником. Згідно приписів ч.1 ст.79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи що розглядається іншим судом.
Ухвала про зупинення провадження по справі виноситься за наявності обставин, що унеможливлюють подальший розгляд справи по суті. За наявними матеріалами справи такі обставини відсутні.
Таким чином, обставини викладенні у заяві (клопотанні) ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» від 20.04.12 №4-501/1, відповідно до вказаних норм законодавства не є підставою для зупинення провадження по справі та не перешкоджають подальшому розгляду справи по суті.
Господарський суд, розглянувши в судовому засіданні 23.04.12 звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, надані документи, заслухавши пояснення представника боржника, встановив:
Відповідно до вимог законодавства ліквідатором надане оголошення в газеті „Голос України" №1(5251) від 04.01.12 про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „КРАМНАФТОГАЗ", м. Краматорськ банкрутом. Після опублікування оголошення про визнання боржника банкрутом з вимогами до боржника звернулися наступні кредитори: УПФУ у м. Краматорську, Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Краматорську, ТОВ «Краматорськтеплоенерго», ЗАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація», ТОВ «Діол», ЗАТ «ГАЗ - МДС», ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль».
Відповідно до вимог ст. 32 Закону про банкрутство ліквідатором складений реєстр вимог кредиторів, який доданий до звіту ліквідатора.
Відповідно до поданого звіту вимоги кредиторів визнані ліквідатором та включені до реєстру вимог кредиторів.
Зі звіту ліквідатора та матеріалів справи вбачається наступне:
На виконання вимог ст. 25 Закону про банкрутство в ході ліквідаційної процедури ліквідатором проведені заходи, направлені на виявлення активів банкрута для погашення кредиторської заборгованості.
Відповідно до відомостей, представлених у звіті та за пояснення арбітражного керуючого, наданими в судовому засіданні, ліквідатором проведена інвентаризація майна боржника, що підтверджується інвентаризаційними описом, відомостями та актами від 27.12.11, сформована ліквідаційна маса. Оцінка майна боржника проведена відповідно до вимог законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
Реалізація майна боржника здійснювалася з урахуванням вимог ст. 30 Закону про банкрутство на відкритих біржових торгах. За результатами біржових торгів (протоколи №1, №2 аукціону №5 з продажу майна) реалізовані майнові активи боржника, що підтверджується відповідними договорами купівлі - продажу та актами приймання - передачі.
За рахунок коштів отриманих від реалізації наявних майнових активів боржника погашені кредиторські вимоги першої, другої та часткової четвертої черг. Вимоги третьої черги відсутні. У зв'язку з недостатністю майнових активів боржника кредиторські вимоги частково четвертої черги залишилися незадоволеними та відповідно до приписів п. 6 ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вважаються погашеними.
В результаті проведеної роботи встановлено, що будь-які інші майнові активи, необхідні для ведення виробничої діяльності у боржника відсутні, що підтверджується запитами ліквідатора банкрута та відповідями на них відповідних державних органів, що здійснюють реєстрацію та облік рухомого та нерухомого майна.
За результатами розгляду в судовому засіданні звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу суд визнає їх такими, що підлягають затвердженню, а підприємство-банкрут -ліквідації, оскільки в силу п.2 ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
З огляду на викладене суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника.
Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ст. 5, ст. 22 - 32, п.6 ст.40, ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 4-1, ст. 86 ГПК України, господарський суд
У Х В А Л И В :
1. Відмовити у задоволенні скарги ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» на дії (бездіяльність) ліквідатора.
2. Відмовити у задоволені заяви (клопотання) ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК» від 20.04.12 №4-501/1 про зупинення провадження по справі. №42/92Б.
3. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАМНАФТОГАЗ» (код ЄДРПОУ 31279740), що зареєстроване за адресою: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, пр-т. Миру,8.
4. Юридичну особу - банкрут Товариство з обмеженою відповідальністю «КРАМНАФТОГАЗ» м. Краматорськ - ліквідувати.
5. Провадження по справі - припинити.
6. Ухвалу направити органу, який здійснив державну реєстрацію банкрута, органу державної статистики для виключення підприємства - банкрута з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, власнику, органу державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута, державному реєстратору.
7. Ухвала суду набирає законної сили в день її винесення.
Суддя Попов О.В.
Вик тел.
Надруковано примірників - :
господарському суду Донецької області - ,
сторонам - ,
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2012 |
Оприлюднено | 26.04.2012 |
Номер документу | 23655763 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Попов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні