Справа №2-318 Головуючий у суді у 1 інстанції - Шелєхова Номер провадження 22-ц/1890/1072/12 Суддя-доповідач - Криворотенко Категорія - 47
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2012 року м.Суми
Колегія суддів з розгляду справ цивільного судочинства Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого-судді - Криворотенка В. І.,
суддів - Дубровної В. В., Маслова В. О.,
з участю секретаря - Назарової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду Сумської області апеляційну скаргу ОСОБА_1
на ухвалу Зарічного районного суду м. Суми від 13 квітня 2012 року про зупинення провадження у справі
за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини
та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа- Служба в справах дітей Сумської міської ради, про визнання місця проживання дитини,
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 13 квітня 2012 року провадження у даній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини зупинено до вирішення справи за позовом ОСОБА_2, який діє в інтересах дитини ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав.
Вказану ухвалу ОСОБА_1 оскаржила в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить ухвалу суду скасувати.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Як зазначено у п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Зупинення провадження у справі застосовується у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
Відповідно до роз'яснень, які надані у п. 33 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», визначаючи наявність передбачених ст. 201 ЦПК України підстав, за яких провадження у справі підлягає обов'язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, врахувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як зазначено у п. 4 ч. 1 цієї статті неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість розгляду.
Таким чином, необхідність в зупиненні провадження у справі виникає у випадку, якщо неможливо прийняти рішення у даній справі до ухвалення рішення в іншій справі. Тобто між справами, що розглядаються, повинен існувати тісний матеріально-правовий зв'язок.
13 квітня 2012 року в судовому засіданні представник ОСОБА_2 заявив клопотання про зупинення провадження по цій справі. Посилався на те, що без вирішення спочатку справи за позовом ОСОБА_2, який діє в інтересах дитини ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав, що розглядається в тому ж суді, неможливо вирішити цю справу, оскільки вказані справи взаємопов'язані і витікають з одних і тих же відносин.
Постановляючи оскаржувану ухвалу, місцевий суд виходив з того, що в проваджені Зарічного районного суду м. Суми знаходиться справа за позовом ОСОБА_2, який діє в інтересах дитини ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав, оскільки вказана справа має значення для даної справи про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів, тому зупинив провадження в даній справі.
Проте колегія суддів з даним висновком суду погодитися не може, оскільки справа за позовом ОСОБА_2, який діє в інтересах дитини ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав не перешкоджає розгляду даної справі і не свідчить про неможливість її розгляду в контексті положень п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України, а тому у місцевого суду не було правових підстав для зупинення провадження у даній справі.
Крім того, місцевий суд мотивуючи оскаржувану ухвалу не навів мотивів, щодо неможливості розгляду справи до розгляду справи за позовом ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав чи про наявність підстав, що в даній справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість розгляду.
За таких обставин ухвала суду в даній справі підлягає скасуванню, як така, що постановлена з порушенням норм процесуального права, а матеріали справи направленню для продовження розгляду до суду першої інстанції
Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 311, 313, 314, 315, 317, 319, 324, ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Зарічного районного суду м. Суми від 13 квітня 2012 року в даній справі скасувати, а матеріали справи направити для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і касаційному оскарженню не підлягає, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у справі.
Головуючий -
Судді -
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2012 |
Оприлюднено | 15.05.2012 |
Номер документу | 23958050 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Сумської області
Криворотенко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні