25.05.2012
Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ц-1348\2012р. Головуючий у першій
категорія 51 інстанції Яковенко С.Ю.
Доповідач у апеляційній
інстанції Моцний М.В.
У Х В А Л А
25 травня 2012 р. м. Севастополь
Суддя Апеляційного суду міста Севастополя Моцний М.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Гагарінського районного суду м. Севастополя від 23 жовтня 2008 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Державного підприємства "Управління по експлуатації адміністративних будинків податкових органів у м. Севастополі" про зміну формулювання запису про звільнення, визнання недійсними записів в трудовій книжці, стягнення зарплати, компенсації за відпустку, за затримку розрахунку та відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Справа підлягає апеляційному розгляду у порядку цивільного судочинства.
Справу оформлено належним чином.
Відповідно до ч.1 ст. 294, ч.4 ст. 295 ЦК України в редакції, яка діяла на час розгляду справи, заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
З матеріалів справи вбачається, що в судовому засіданні 23.10.2008 року судом першої інстанції було проголошено вступну та резолютивну частини рішення у присутності позивача (а.с. 248), повний текст рішення він отримав 28.10.2008 року(а.с. 252), апеляційну скаргу подав 04.11.2008 року без подання заяви про апеляційне оскарження, тобто з пропуском строку, установленого ч.1 ст. 294, ч.4 ст. 295 ЦК України.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожному гарантується право на розгляд його справи, що стосується цивільних прав та обов'язків, судом. Це означає, що особа повинна мати можливість подати справу на розгляд, а суд повинен розглянути її без зайвих і неналежних правових чи практичних перешкод. Тобто суд зобов'язаний утриматись від створення неналежних процесуальних перешкод для доступу до суду та забезпечити практичний та ефективний доступ до суду.
Приймаючи до уваги, що відсутність повного тексту рішення позбавляє особу, яка подає апеляційну скаргу, виконати вимоги положень п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 295 ЦПК України щодо форми та змісту апеляційної скарги, враховуючи, що строк на апеляційне оскарження рішення суду пропущений позивачем лише на декілька днів, ці обставини не можуть слугувати перешкодою для доступу заявнику до суду. Тому строк на апеляційне оскарження судового рішення підлягає поновленню.
Апеляційна скарга оформлена з додержанням вимог ст. 295 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.297, 298 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Поновити ОСОБА_3 строк на апеляційне оскарження рішення Гагарінського районного суду м. Севастополя від 23 жовтня 2008 року.
Відкрити апеляційне провадження.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії апеляційної скарги і доданих письмових матеріалів та встановити строк до 13 червня 2012 року, протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Моцни
Суд | Апеляційний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2012 |
Оприлюднено | 30.05.2012 |
Номер документу | 24301801 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд міста Севастополя
Моцний М. В.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сторожук Сергій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні