4/100
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
23.10.2008 р. Справа №4/100
за позовом Прокурора м.Полтави в особі ДПІ у м.Полтаві
до Приватної вечірньої чоловічої гімназії "Термінал", м.Полтава
третя особа Управління з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Виконавчого комітету Полтавської міської ради
про припинення державної реєстрації
Суддя Білоусов С.М.
Секретар судового засідання: Огир Л.О.
Представники:
від позивача Крицький Р.Г., довіреність №7942/9/10-124 від 21.07.08
від відповідача не з'явився
від прокуратури Герасименко Д.О., посвідчення №279
Розглядається позовна заява про припинення державної реєстрації Приватної вечірньої чоловічої гімназії "Термінал" (м.Полтава, вул.Куйбишева, 3, код ЄДРПОУ 30151957, рахунок відсутній).
Позивач на задоволенні позову наполягає.
Третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача явку повноважного представника у судове засідання не забезпечила, направила на адресу суду клопотання (вх.№12052 від 10.09.08 р.) про розгляд справи без присутності її представника. Суд клопотання прийняв та задовольнив.
Відповідач належним чином повідомлявся про час, дату та місце проведення судового засідання шляхом направлення ухвал суду від 13.06.08 р., від 22.07.08 р., та від 11.11.08 р., позовної заяви та доданих до неї документів на адресу, вказану у позові. Однак поштові відправлення поверталися до суду з відмітками поштової установи або про те, що адресат вибув, або в зв'язку з закінченням терміну зберігання. Враховуючи викладене, а також те, що розшук Відповідача не входить до компетенції суду, в матеріалах справи достатньо доказів для її розгляду по суті, і неявка представника Відповідача цьому не перешкоджає, суд розглядає справу за наявними матеріалами без участі представника Відповідача та третьої особи.
Засновник відповідача - Пашко Людмила Федорівна (Полтавська область, с.Ковалівка, вул.Макаренка, 1, кв. 2) повідомлялася судом про дату і час проведення судового засідання, однак явку представника не забезпечила, причин неявки не повідомила.
Дослідивши і оцінивши матеріали справи, суд встановив:
Приватна вечірня чоловіча гімназія "Термінал" зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності рішенням Полтавського міськвиконкому №601-Р від 07.09.98 р. Відповідач взятий на облік у Державній податковій інспекції в м.Полтаві за №4157 з 18.09.98 р. В Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій зареєстрований за номером 30151957.
Згідно довідки Позивача, заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня (довідка ДПІ у м.Полтаві №16145/10/15-466 від 10.06.2008 р.).
Стаття 5 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (№755 - ІV від 15.05.2003 р., далі- Закон) вказує, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києва та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи-підприємця.
Відповідно до ст.1 Закону, місцезнаходження юридичної особи - адреса органів або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Під час перевірки за юридичною адресою Приватної вечірньої чоловічої гімназії "Термінал", посадовими особами ДПІ у м.Полтаві встановлено, що організація не знаходиться за вказаним у реєстраційних документах місцезнаходженням (м.Полтава, вул.Куйбишева, 3), про що було складено акт від 23.05.2007 р. за №631 (наявний в матеріалах справи).
Згідно зі ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходження юридичної особи визначається за місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом. Як свідчать дані Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Приватна вечірня чоловіча гімназія "Термінал" є відсутньою за місцезнаходженням (копія Витягу наявна в матеріалах справи).
Згідно з довідкою державного реєстратора Виконавчого комітету Полтавської міської ради (вх.№10634 від 15.07.08 р.), з пакетом документів для проведення державної реєстрації припинення Відповідач не звертався.
Як свідчить Позивач, керівництво Приватної вечірньої чоловічої гімназії "Термінал", ухиляючись від подання інформації про своє місцезнаходження, на неодноразові виклики ДПІ не реагувало.
Відповідно до ч. 2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
З урахуванням викладеного суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст.69-71,94 (п.4), 158-163, п.6 розділу VІІ “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити державну реєстрацію Приватної вечірньої чоловічої гімназії "Термінал" (м.Полтава, вул.Куйбишева, 3, код ЄДРПОУ 30151957, рахунок відсутній).
3. У день набрання постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності.
4. Органу управління юридичної особи та голові комісії з припинення юридичної особи вчинити дії відповідно до статті 105 ЦК України та п.п.1-5 ст.36 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців” для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Суддя Білоусов С.М.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2008 |
Оприлюднено | 10.12.2008 |
Номер документу | 2468408 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні