Ухвала
від 09.08.2012 по справі 9/128-11
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

"09" серпня 2012 р. Справа № 9/128-11

Колегія суддів Вищого господарського суду України у складі:

головуючого:Першикова Є.В., суддів:Ходаківської І.П., Гоголь Т.Г., розглянувши касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Гудвіл 7" (далі - Товариство), на постанову Київського апеляційного господарського суду відб/д у справі 9/128-11 господарського судуКиївської області за позовомпублічного акціонерного товариства "Дочірній банк Сбербанку Росії" дотовариства з обмеженою відповідальністю "Завод каркасно-панельного дерев'яного домобудівництва"Еко-Дом", третя особа:Товариство, простягнення 1 986 573, 74 дол. США.

ВСТАНОВИЛА:

Особливості процедури розгляду господарських справ Вищим господарським судом України у касаційному порядку передбачені розділом ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України.

Отже, відповідна скарга може бути розглянута в касаційному порядку за умови дотримання вимог, викладених у розділі ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України.

Товариство звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою № 1152 від 22.06.12 на постанову Київського апеляційного господарського суду.

Колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу, що відповідно до ч. 3 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.

Разом з тим, колегія суддів зазначає, що від імені юридичної особи -скаржника касаційна скарга підписується керівником, а в разі її підписання представником скаржника, то на вчинення такої процесуальної дії останній повинен бути уповноважений довіреністю, засвідченою підписом керівника та печаткою юридичної особи із обов`язковим залучанням такої довіреності до скарги.

Як вбачається з поданої касаційної скарги № 1152 від 22.06.12, вона взагалі не містить підпису. Навпроти зазначення посади "згідно довіреності підписала" -підпис "ОСОБА_1." відсутній. Зазначене підтверджено актом господарського суду Київської області б/н від 02.07.12.

Таким чином, касаційна скарга Товариства не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України, не приймається до розгляду і підлягає поверненню скаржникові відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, оскільки касаційна скарга не містить підпису особи, уповноваженої на її подання, а отже неможливо встановити дійсну волю компетентної особи щодо вчинення відповідної процесуальної дії (оскарження судового акту у справі).

Також, колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу скаржника, що згідно ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала касаційну скаргу, додає до неї докази сплати судового збору.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, зокрема, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Виходячи із змісту наведених норм процесуального закону вбачається, що особа, яка оскаржує судове рішення, зобов'язана надати до суду доказ, який свідчив би про сплату нею судового збору за подання касаційної скарги в установленому порядку та розмірі.

Колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що підпунктом 5 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставка судового збору, який підлягає сплаті за подання касаційної скарги, становить 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Крім того, колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що згідно ч. 1 ст. 111 1 та ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає сторонам у справі копію скарги і доданих до неї документів, які у цих осіб відсутні. При цьому, до касаційної скарги додаються докази надсилання копії касаційної скарги сторонам у справі.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, зокрема, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні у справі.

Виходячи із змісту наведених норм процесуального закону вбачається, що особа, яка оскаржує судове рішення, зобов'язана надати до суду доказ, який свідчив би про направлення сторонам у справі копії касаційної скарги.

Разом з тим, до матеріалів касаційної скарги Товариства не додано будь-яких доказів як сплати судового збору, так і направлення копії такої скарги позивачу, не зазначено про наявність таких доказів також і в самій касаційній скарзі, яка поміток про її вручення представнику позивача не містить.

Водночас, колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу на те, що заявником при оформленні зазначеної касаційної скарги не було дотримано вимоги, що пред'являються до форми і змісту касаційної скарги, визначені ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, п. 4 вказаної норми, яким передбачено, що касаційна скарга повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.

Всупереч зазначеним приписам закону, зміст касаційної скарги

Товариства зводиться до аналізу фактичних обставин суті спору, та не містить посилань на неправильно застосовані судами норми матеріального або процесуального права з обґрунтуванням того, в чому полягає неправильність їх застосування судом при винесенні оскарженого судового рішення.

Отже, Товариство в касаційній скарзі не вказує суті допущеного апеляційним судом порушення або неправильного застосування норми права, натомість акцентується увага на певних фактах, доказах та обставинах справи, однак за змістом ст. 111 7 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, збирати нові докази або додатково перевіряти їх.

Також, розглянувши матеріали касаційної скарги, колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу скаржника на те, що він в вступній частині вказує що касаційна скарга подається на ухвалу без дати Київського апеляційного господарського суду України, а в прохальній частині просить скасувати постанову Київського апеляційного господарського суду України яка також без дати.

Колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що за змістом п. 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, зокрема, у разі, якщо у скарзі не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.

Таким чином, касаційна скарга Товариства не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України, не приймається до розгляду і підлягає поверненню скаржникові відповідно до вимог п.п. 1, 3, 4, 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, оскільки таку скаргу подано без підпису уповноваженого представника Товариства, без доказів її надіслання іншій стороні у справі, сплати судового збору та її зміст не містить суті порушення або неправильного застосування судом норм матеріального чи процесуального права.

Враховуючи викладене, керуючись п.п. 1, 3, 4, 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Вищого господарського суду України

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Гудвіл 7" на постанову Київського апеляційного господарського суду у справі № 9/128-11 господарського суду Київської області повернути скаржникові.

Головуючий Є.Першиков судді: І.Ходаківська Т.Гоголь

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення09.08.2012
Оприлюднено15.08.2012
Номер документу25621970
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/128-11

Ухвала від 23.07.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 16.07.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 26.11.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Дідиченко М.А.

Ухвала від 26.11.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Дідиченко М.А.

Ухвала від 01.11.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Шевчук C. Р.

Ухвала від 21.09.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Калатай Н.Ф.

Ухвала від 09.08.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Першиков Є.В.

Ухвала від 20.07.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 12.07.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Ухвала від 05.07.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні