Ухвала
від 03.09.2012 по справі 2а-1870/5906/12
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"03" вересня 2012 р. Справа № 2a-1870/5906/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бондаря С.О.

за участю секретаря судового засідання - Швед В.С.

позивача -ОСОБА_5.

представника відповідача - Сапунова М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми заяву державної фінансової інспекції в Сумській області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 21.08.2012року частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_5. до державної фінансової інспекції в Сумській області про скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди. Визнаний незаконним та скасований наказ №229-о від 31.05.2012року про звільнення ОСОБА_5. з посади головного контролера-ревізора відділу правової роботи контрольно-ревізійного управління у Сумській області. Поновлено ОСОБА_5. на державній службі в державній фінансовій інспекції в Сумській області на посаді головного контролера-ревізора. Стягнуто з державної фінансової інспекції у Сумській області на користь ОСОБА_5. 15015грн.76коп. середнього заробітку за час вимушеного прогулу. В іншій частині позову відмовлено.

Постанова в частині поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць в розмірі 5795грн. 46коп. допущена до негайного виконання.

23.08.2012року до суду надійшла заява державної фінансової інспекції в Сумській області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення, в якій відповідач просив суд встановити спосіб і порядок виконання вказаної постанови суду в частині поновлення ОСОБА_5. на неіснуючій посаді головного контролера-ревізора в державній фінансовій інспекції в Сумській області та в частині стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць в розмірі 5795грн. 46коп.

Представник відповідача Сапунов М.І. в судовому засіданні заяву підтримав у повному обсязі.

Позивачка ОСОБА_5. заперечувала проти заяви, зазначивши, що постанова про її поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за 1 місяць повинна бути негайно виконана.

Суд, заслухавши думку позивачки, представника відповідача, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що заява про встановлення способу і порядку виконання судового рішення задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Згідно постанови Сумського окружного адміністративного суду від 21.08.2012року частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_5. до державної фінансової інспекції в Сумській області про скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди. Визнаний незаконним та скасований наказ №229-о від 31.05.2012року про звільнення ОСОБА_5. з посади головного контролера-ревізора відділу правової роботи контрольно-ревізійного управління у Сумській області. Поновлено ОСОБА_5. на державній службі в державній фінансовій інспекції в Сумській області на посаді головного контролера-ревізора. Стягнуто з державної фінансової інспекції в Сумській області на користь ОСОБА_5. 15015грн.76коп. середнього заробітку за час вимушеного прогулу. В іншій частині позову відмовлено.

Постанова в частині поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць в розмірі 5795грн. 46коп. допущена до негайного виконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Державна фінансова інспекція в Сумській області не надала суду жодного доказу наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення в частині поновлення ОСОБА_5. на неіснуючій посаді головного контролера-ревізора в державній фінансовій інспекції в Сумській області та в частині стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць в розмірі 5795грн. 46коп.

Посилання відповідача на відсутність у штатному розписі посади головного контролера-ревізора як на обставину, що ускладнює виконання постанови суду, є безпідставним, оскільки відповідно до вимог ч.1 ст.235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

Тому ОСОБА_5. постановою суду і була поновлена на посаді головного контролера-ревізора відділу правової роботи державної фінансової інспекції в Сумській області незалежно від наявності такої посади у штатному розписі.

Твердження відповідача про завищений розмір стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць є необґрунтованими, так як при визначенні розміру стягнення, суд виходив з довідки про заробітну плату ОСОБА_5., виданої державною фінансовою інспекцією в Сумській області, яка підписана начальником інспекції Коваленко М.П. та головним бухгалтером Фесенко В.І. (а.с.180).

Отже, постанова суду в частині поновлення ОСОБА_5. на державній службі в державній фінансовій інспекції в Сумській області на посаді головного контролера-ревізора відділу правової роботи, стягнення з державної фінансової інспекції у Сумській області на користь ОСОБА_5. заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць в розмірі 5795грн. 46коп. повинна бути негайно виконана.

Таким чином, в задоволенні заяви державної фінансової інспекції в Сумській області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення необхідно відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 263 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Відмовити в задоволенні заяви державної фінансової інспекції в Сумській області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.О. Бондар

З оригіналом згідно

Суддя С.О. Бондар

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.09.2012
Оприлюднено04.09.2012
Номер документу25822210
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/5906/12

Ухвала від 28.12.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Штульман І.В.

Ухвала від 12.11.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Штульман І.В.

Постанова від 11.10.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Водолажська Н.С.

Ухвала від 19.09.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Водолажська Н.С.

Ухвала від 10.09.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Ухвала від 03.09.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Постанова від 21.08.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Постанова від 21.08.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Ухвала від 12.07.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні