КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.09.2012 № Б24/050-11
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Разіної Т.І.
суддів: Верховця А.А.
Гарник Л.Л.
за участю представників сторін:
від скаржника: ОСОБА_2- представник за довіреністю №11/9/10 від 03.03.2012 року;
від ініціюючого кредитора: не з'явилися;
ліквідатор боржника: не з'явилися;
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби на ухвалу господарського суду Київської області від 21.06.2012 року у справі № Б24/050-11
за заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, с. Насташка Рокітнянського району Київської області
до товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд-груп», м. Миронівка Київської області
про банкрутство
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі -заявник) звернувся до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» відповідно до особливостей, передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у зв'язку з відсутністю за місцезнаходження.
Ухвалою господарського суду Київської області від 20.06.2011 року порушено провадження у справі № Б24/050-11.
Постановою господарського суду Київської області від 01.07.2011 року товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд-груп» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 29.02.2012 року у справі № Б24/050-11 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Подільському районі задоволено частково, постанову господарського суду Київської області від 01.07.2011 року скасовано та матеріали справи № Б24/050-11 направлено до господарського суду Київської області для подальшого розгляду.
Постановою Вищого господарського суду України від 16.05.2012 року у справі № Б24/050-11 касаційну скаргу арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. задоволено, постанову Київського апеляційного господарського суду від 29.02.2012 року у справі № Б24/050-11 скасовано та постанову господарського суду Київської області від 01.07.2011 року залишено в силі.
Публікація оголошення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд-груп» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснена 29.07.2011 року в газеті «Голос України» № 138(5138), оригінал якої додано до матеріалів справи № Б24/050-11.
На виконання зазначеної постанови та відповідно до вимог статті 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» до господарського суду Київської області ліквідатором подано на затвердження звіт № Б24/050-10 від 22.05.2012 року (вх. № суду 8457 від 25 травня 2012 року) про виконану роботу по ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд-груп» та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою господарського суду Київської області від 21.06.2012 року у справі № Б24/050-11 (суддя Лутак Т.В.) затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп», ліквідовано банкрута - ТОВ «Слайд - груп», як юридичну особу у зв'язку з банкрутством з всіма передбаченими законодавством наслідками, дію мораторію припинено, провадження у справі № Б24/050-11 припинено.
Дана ухвала мотивована тим, що відповідно до звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу у банкрута відсутні грошові кошти та майнові активи для погашення кредиторської заборгованості, що підтверджується належними доказами доданими до них. Таким чином, за умови, що ліквідатором для виявлення майнових активів боржника з метою задоволення вимог кредиторів виконані всі необхідні дії та покладені на нього чинним законодавством про банкрутство обов'язки, є підстави для затвердження поданого звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп», а боржника, як юридичну особу -ліквідувати та припинити провадження у справі.
При цьому, суд керувався ст.ст. 32, 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та ст. 86 Господарського процесуального кодексу України.
Не погоджуючись із винесеною ухвалою суду, державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби звернулася до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу господарського суду Київської області від 21.06.2012 року у справі № Б24/050-11, а справу направити на новий розгляд.
Так, в апеляційній скарзі представник скаржника зазначає, що ухвала суду винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а саме ст.ст. 4. 43 ГПІК України та ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Крім того, скаржник зазначає, що судом не перевірено та не дано повної оцінки поданому ліквідатором звіту на предмет повноти вчинення ліквідатором банкрута дій по виявленню активів банкрута, включення їх до ліквідаційної маси та фінансового стану банкрута.
Представник державної податкової інспекції Подільському районі міста Києва Державної податкової служби 11.09.2012 року в судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги, з підстав викладених в ній.
Інші визнані в судовому порядку кредитори та учасники провадження у справі не надали відзиви на апеляційну скаргу, повноважних представників в судове засідання апеляційної інстанції не направили, причини неявки суду не повідомили, враховуючи, що в матеріалах справи містяться докази належного повідомлення про час та місце розгляду справи, а також обмеження процесуального строку розгляду скарг на ухвали місцевих господарських судів, Київський апеляційний господарський суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представників відповідних сторін.
Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши застосування судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права, колегія суддів Київського апеляційного господарського суду дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон).
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч. 5 ст. 106 ГПК України апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 101 ГПК України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність та обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Статтею 4-3 ГПК України визначено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
У відповідності до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно ст. 99 ГПК України апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.
Провадження у даній справі про банкрутство відбувається у порядку, передбаченому ст. 52 Закону, норми якої встановлюють особливості провадження у справах про банкрутство відсутнього боржника.
Як вбачається зі звіту ліквідатора поданого на виконання постанови про визнання боржника банкрутом, поданих суду документів та наданих пояснень, відповідно до вимог ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатором з метою розшуку, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, вжиття заходів щодо захисту майна боржника, здійснення нагляду та контролю з управління та розпорядження майном боржника для забезпечення збереження та ефективного використання майнових активів та формування ліквідаційної маси, а також виявлення кредиторської заборгованості було направлено запити до Комунального підприємства Київської обласної ради "Білоцерківське міжміське бюро технічної інвентаризації", Київської регіональної митниці Державної митної служби України, ВДВС Миронівського РУЮ Головного управління юстиції у Київській області, Державної комісії цінних паперів та фондового ринку, УПФУ у Миронівському районі Київської області, Виконавчої дирекції Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Інспекції державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації, Управління Держкомзему у Миронівському районі у Київській області, Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Київській області, Державної авіаційної служби України, Інспекції головного державного реєстратора флоту та Головного міжрегіонального управління статистики у місті Києві.
Як вбачається із матеріалів справи на запити ліквідатором отримані наступні повідомлення:
- Комунальним підприємством Київської обласної ради «Білоцерківське міжміське бюро технічної інвентаризації» на запит ліквідатора повідомлено, що за товариством з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» права власності в МБТВ не зареєстровано (довідка б/н від 25 липня 2011 року).
- Київською регіональною митницею Державної митної служби України на запит ліквідатора повідомлено, що станом на 02 серпня 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» не перебуває на обліку в Київській регіональній митниці (довідка №40/2-41/9399 від 02 серпня 2011 року).
- ВДВС Миронівського РУЮ Головного управління юстиції у Київській області на запит ліквідатора надано наказ № 47/6 від 16 лютого 2011 року господарського суду м. Києва про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 заборгованості в розмірі 20777,38 грн. Та повідомлено, що станом на 01 серпня 2011 року будь-які інші виконавчі провадження, боржником в яких виступає товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» на примусовому виконанні у відділі не перебувають (довідка № 6508 від 03 серпня 2011 року).
- Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку на запит ліквідатора повідомлено, що станом на 31 березня 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» серед власників, які володіють 10% і більше пакетів акцій емітентів відсутнє (довідка № 13/01/14774 від 04 серпня 2011 року).
- УПФУ у Миронівському районі Київської області на запит ліквідатора повідомлено, що за товариством з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп»заборгованості перед Фондом не має (довідка №6876/02 від 05 серпня 2011 року).
- Виконавчою дирекцією Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на запит ліквідатора повідомлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» у Фонді на обліку не перебуває (довідка №1916/07-09 від 05 серпня 2011 року).
- Інспекцією державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації на запит ліквідатора повідомлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» техніку не реєструвало (довідка №805 від 09 серпня 2011 року).
- Управлінням Держкомзему у Миронівському районі у Київській області на запит ліквідатора повідомлено, що станом на 01 липня 2011 року землекористувач товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» на території Миронівської міської ради відсутній (довідка №05-05/1691 від 09 серпня 2011 року).
- Управлінням державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Київській області на запит ліквідатора повідомлено, що станом на 08 серпня 2011 року за Товариством з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» транспортні засоби серед зареєстрованих в Київській області не значаться (довідка №18/8781 від 12 серпня 2011 року).
- Державною авіаційною службою України на запит ліквідатора повідомлено, що в державному реєстрі цивільних повітряних суден України на товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» повітряних суден не зареєстровано (довідка №1.19-0157 від 23 серпня 2011 року).
- Інспекцією головного державного реєстратора флоту на запит ліквідатора повідомлено, що записи щодо суден, власником або судновласником яких є товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» в Державному судновому реєстрі України та в Судновій книзі України, що ведеться по м. Києву, відсутні (довідка №2/9.1-2383/4226 від 05 вересня 2011 року).
- Головним міжрегіональним управлінням статистики у м. Києві на запит ліквідатора повідомлено, що станом на 01 січня 2012 року товариство з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» не значиться засновником суб'єктів господарської діяльності (довідка № 21-10/73 від 16 січня 2012 року).
Відповідно до матеріалів справи № Б24/050-11 у товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» відкрито розрахунковий рахунок № 26001711100006 в ПАТ «ВТБ Банк».
Ліквідатором майнових та грошових активів банкрута в процесі проведення ліквідаційної процедури не виявлено.
Показники виявленої ліквідаційної маси, що складають - 0,00 грн., відображені в поданому ліквідатором балансі банкрута.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» протягом встановленого законом строку з вимогами до банкрута на адресу арбітражного керуючого надійшли письмові заяви від кредиторів:
- Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва з грошовими вимогами на суму 917,00 грн.;
- фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 з грошовими вимогами на суму 20777,38 грн.
У зв'язку з відсутністю коштів на рахунках банкрута та відсутністю будь-якого майна вищезазначені кредиторські вимоги не погашались.
Отже, матеріалами справи підтверджується відсутність у товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» коштів на рахунках банкрута, рухомого або ж нерухомого майна або будь-яких інших ліквідних активів, за рахунок яких можна було б сформувати ліквідаційну масу, у зв'язку з чим суд погоджується з ліквідатором про неможливість задоволення грошових вимог заставних кредиторів у ході здійснення ліквідаційної процедури.
Факт відсутності у банкрута грошових коштів та майнових активів, за рахунок яких можна погасити вимоги заставних кредиторів, відображений у ліквідаційному балансі.
Таким чином, ліквідатором боржника здійснено всі необхідні дії та покладені на нього Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» обов'язки та заходи щодо виявлення активів підприємства - банкрута, в результаті яких встановлено їх відсутність, що підтверджується належними та допустимими доказами.
Відповідно до ч. 6 ст. 31 Закону вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Згідно з ч. 5 ст. 32 Закону якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність майна у банкрута. Частиною 1 ст. 32 Закону визначено перелік документів, які додаються до звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Виходячи зі змісту вказаних норм, враховуючи фактичні обставини справи, а саме відсутність у боржника будь-якого майна згідно звіту ліквідатора, місцевий господарський суд дійшов обґрунтованого висновку про відсутність активів для задоволення вимог кредиторів.
За таких обставин, апеляційний суд вважає, що затвердження звіту та ліквідаційного балансу товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» було здійснено з врахуванням всіх обставин справи в їх сукупності та відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
У ч. 2 ст. 32 вказаного Закону передбачено, що якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута, наслідком чого є припинення провадження у відповідності до п. 6 ст. 40 Закону.
Враховуючи вищевикладені норми чинного законодавства та наведені обставини справи, апеляційний суд вважає, що висновок місцевого суду про відсутність майнових активів для задоволення вимог кредиторів, що є підставою для припинення підприємницької діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Слайд - груп» є обґрунтованим.
Таким чином, на підставі вищевикладеного апеляційний суд не приймає до уваги твердження скаржника, що зазначені в апеляційній скарзі стосовно того, що місцевим господарським судом не перевірено та не дано повної оцінки поданому ліквідатором звіту на предмет повноти вчинення ліквідатором банкрута дій по виявленню активів банкрута, включення їх до ліквідаційної маси та фінансового стану банкрута, а також, щодо порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що доводи державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби, викладені в апеляційній скарзі не спростовують висновків господарського суду першої інстанції, а тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги і скасування ухвали господарського суду.
У відповідності до ст.ст. 32-34 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Інших додаткових пояснень або доказів, окрім тих, які наявні в матеріалах справи, суду надано не було.
Враховуючи викладене, колегія суддів на підставі копій матеріалів справи дійшла до висновку, що відповідно до ст.ст. 43, 104 ГПК України підстав для скасування чи зміни рішення місцевого господарського суду не вбачає, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 41, 42, 43, 47, 32-34, 43, 86, 91, 94, 99, 101-103, 105, 106 ГПК України, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Київський апеляційний господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
Ухвалу господарського суду Київської області від 21.06.2012 у справі № Б24/050-11 залишити без змін, апеляційну скаргу державної податкової інспекції Подільському районі міста Києва Державної податкової служби залишити без задоволення.
Матеріали справи № Б24/050-11 повернути господарському суду Київської області.
Головуючий суддя Разіна Т.І.
Судді Верховець А.А.
Гарник Л.Л.
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2012 |
Оприлюднено | 18.09.2012 |
Номер документу | 26002865 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Разіна Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні