В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.08.2012 Справа №1-1133/11 Тернопільській міськрайонний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді Гуменного П.П.
при секретарі Кришталович Л.Б.
за участю прокурора Грицька А.С.
захисника адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, одруженого, непрацюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, пенсіонера, не судимого
за ч.1 ст.410 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Наказом командувача військами Прикарпатського військового округу № 020-пм від 20 квітня 1996 року сержанта запасу ОСОБА_2 вдруге призвано на військову службу та присвоєно військове звання «прапорщик»з призначенням на посаду відповідального виконавця другого відділу Тернопільського обласного військового комісаріату.
На підставі наказу командувача військами Прикарпатського військового округу № 059 від 4 травня 1999 року прапорщика ОСОБА_2 призначено на посаду помічника військового комісара Теребовлянського районного військового комісаріату Тернопільської області, яка на той час відносилася до категорії посад офіцерського складу.
Відповідно до п.п. «є»п. 17 Тимчасового положення «Про проходження військової служби особами офіцерського складу», затвердженого Указом Президента України № 174/93 від 13 травня 1993 року ОСОБА_2, перебуваючи у військовому званні «прапорщик»і обіймаючи вищевказану посаду офіцерського складу, отримував право на присвоєння первинного офіцерського звання «молодший лейтенант»у випадку наявності в нього вищої освіти, спорідненої з відповідною військовою спеціальністю.
У червні 1999 року від невстановленої слідством особи чоловічої статі на адресу прапорщика ОСОБА_2 надійшла пропозиція вирішити на його користь питання про виготовлення підробленого документу - диплому спеціаліста, який би підтверджував наявність у підсудного вищої освіти, на що останній погодився.
З цією метою у червні 1999 року невстановлена слідством особа надала в розпорядження прапорщику ОСОБА_2 підроблений диплом спеціаліста серії ЛО ВЕ №011956 з додатками про закінчення останнім Тернопільського державного технічного університету імені ОСОБА_3 за спеціальністю «технологія машинобудування».
Усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, бажаючи незаконного присвоєння йому офіцерського звання та отримання в подальшому грошового забезпечення в більшому розмірі, ніж це передбачено для осіб, які проходять службу у військовому званні «прапорщик», підсудний ОСОБА_2 в червні 1999 року подав нотаріально завірену копію підробленого невстановленою слідством особою диплому спеціаліста серії ЛО ВЕ № 011956 з додатками про закінчення ним Тернопільського державного технічного університету імені ОСОБА_3 до відділу кадрів Тернопільського обласного військового комісаріату для долучення до матеріалів особової справи і таким чином, перебуваючи на посаді офіцерського складу, отримав право на присвоєння первинного офіцерського звання «молодший лейтенант»та отримання в подальшому грошового забезпечення у більшому розмірі, передбаченому для осіб офіцерського складу.
На підставі поданої та долученої до матеріалів особової справи прапорщика ОСОБА_2 нотаріально завіреної копії диплому спеціаліста серії ЛО ВЕ № 011956 з додатками, відповідно до п.п. «є»п. 17 Положення, наказом Міністра оборони України № 0209 від 4 листопада 1999 року останньому було присвоєно первинне військове звання «молодший лейтенант».
Діючи з наміром на використання завідомо підроблених документів, знаючи про те, що розмір грошового забезпечення осіб офіцерського складу є вищим, ніж військовослужбовців у званні «прапорщик»та переслідуючи мету отримати офіцерське звання, ОСОБА_2, приховавши від керівництва Тернопільського обласного військового комісаріату факт підроблення диплому спеціаліста серії ЛО ВЕ № 01 1956 про закінчення ним Тернопільського державного технічного університету імені ОСОБА_3, підписав відповідний контракт строком на 5 років.
У подальшому керівництвом Тернопільського обласного військового комісаріату з військовослужбовцем ОСОБА_2 неодноразово переукладались контракти про проходження ним військової служби за контрактом на відповідні періоди. Востаннє такий контракт було укладено 5 листопада 2009 року до досягнення ОСОБА_2 граничного віку перебування на військовій службі. Всього за період з 4 листопада 1999 року по 31 жовтня 2010 року ОСОБА_2, якому протягом часу проходження військової служби у порядку черговості присвоювалися військові офіцерські звання до «майора»включно, незаконно, шляхом шахрайства заволодів іншим військовим майном, а саме : грошовими коштами на загальну суму 20 951, 44 грн., що виплачувалися йому у виді грошового забезпечення , відповідно до присвоєних офіцерських звань.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_2П вини у вчиненні інкримінованого злочину не визнав. При цьому, визнавши факт подачі ним фотокопій підробленого диплому про закінчення Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя у Тернопільський обласний військовий комісаріат, а також про зазначення цього факту на протязі всієї служби у власноручно написаних автобіографіях заявив, що не мав наміру шахрайським способом заволодіти військовим майном. У Тернопільському державному технічному університеті ім.І ОСОБА_3 він ніколи не навчався. Зазначеного диплому серії ЛО ВЕ № 011956 з додатками в дійсності ніколи не отримував.
Додатково суду повідомив, що в 1989 році він закінчив Чортківське медичне училище та отримав неповну вищу освіту за спеціальністю «Фельдшер». Таким чином, маючи освіту Чортківського медичного училища, відповідно до діючого станом на 1999 рік законодавства він мав повне право отримувати офіцерські звання. Його освіта фельдшера була спорідненою з діяльністю на військовій службі, оскільки він займався призовом громадян на строкову військову службу. А освіта, зазначена в фотокопії диплому ТДТУ ім. І.Пулюя жодним чином з його військовою службою спорідненою не була.
Пояснити суду, чому маючи, на його думку, вищу освіту Чортківського медичного училища підсудний додатково подавав підроблену фотокопію диплому про вищу освіту ТДТУ ім.Пулюя у Тернопільський обласний військовий комісаріат ОСОБА_2 не зміг.
Часткове визнання вини на досудовому слідстві пояснює тим, що він є військовою людиною, котра звикла виконувати накази, а тому повірив органам державного обвинувачення і оговорив себе. При цьому суду повідомив, що на досудовому слідстві морального чи фізичного тиску з боку органу досудового слідства стосовно нього не застосовувалось.
Не дивлячись на те, що ОСОБА_2 вини у вчиненні інкримінованого йому злочину не визнав, його вина у вчиненні інкримінованого злочину доводиться дослідженими в судовому засіданні та проаналізованими доказами.
Так, будучи допитаним в якості обвинуваченого в ході досудового слідства ОСОБА_2 вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 410 КК України визнав частково і повідомив, що на підставі наказу командувача військами ПрикВО № 059 від 4 травня 1999 року його було призначено на посаду помічника військового комісара Теребовлянського районного військового комісаріату Тернопільської області. Оскільки зазначена посада являлась посадою офіцерського складу він, перебуваючи у військовому званні «прапорщик»отримував право на присвоєння первинного військового звання «молодший лейтенант»у випадку наявності вищої освіти, спорідненої з відповідною військовою спеціальністю. В той час у нього не було вищої освіти, спорідненої з відповідною військовою спеціальністю, тому він почав звертатись до вищих навчальних закладів з приводу поступлення та здобуття її. Тоді ж, будучи в Тернопільському державному технічному університеті ім. І.Пулюя, до нього звернувся чоловік, описати його він не зміг та запропонував вирішити це питання, а саме: отримати диплом, де буде вказано про отримання ним вищої освіти. На цю пропозицію він погодився і надав вказаному чоловіку свої паспортні дані. В червні 1999 року йому зателефонував даний чоловік та повідомив, що його питання вирішено. Зустрівшись з цим чоловіком, останній передав йому диплом спеціаліста серії ЛО ВЕ № 011956, виданий на його прізвище про закінчення Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя за спеціальністю «технологія машинобудування». Пізніше, вони нотаріально завірили копії з даних документів. В подальшому даний чоловік оригінали диплому спеціаліста серії ЛО ВЕ № 011956 та додатків до нього забрав назад та повідомив, що необхідно його ще по документах вищого навчального закладу відповідно зареєструвати. З того часу вказаного чоловіка він більше не бачив, відповідно і диплома. За вказану послугу даній особі заплатив гроші, в якій сумі не пам'ятає.
Тоді ж, в червні 1999 року, він надав нотаріально завірені копії диплома спеціаліста серії ЛО ВЕ № 011956 та додатку до нього у відділ кадрів Тернопільського ОВК для долучення до своєї особової справи. Ці документи ним надавались з метою отримання офіцерського звання та подальшого перебування на вказаній вище офіцерській посаді. На підставі наказу Міністра оборони України № 0209 від 04 листопада 1999 року, відповідно до п. 17 Положення, йому було присвоєно первинне військове звання «молодший лейтенант». В подальшому керівництвом Тернопільського обласного військового комісаріату неодноразово переукладались контракти про проходження ним військової служби за контрактом на відповідні періоди. Востаннє такий контракт було укладено 05 листопада 2009 року. Проходячи військову службу, посадових осіб Тернопільського ОВК не повідомляв про недостовірність документів щодо отримання ним вищої освіти (т.2 а.с. 46-49).
Показання, дані на досудовому слідстві ОСОБА_4 суд вважає правдивими, оскільки вони повністю узгоджуються з усіма іншими доказами по справі.
Так, будучи допитаним в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_5 повідомив, що він є першим проректором -проректором з навчальної роботи Тернопільського національного технічного університету імені ОСОБА_3. Диплом спеціаліста ЛО ВЕ № 011956 з додатками зазначеним вище навчальним закладом , згідно архівних даним в дійсності ніколи не отримувався та не видавався. Громадянин ОСОБА_2 у вищевказаному навчальному закладі в дійсності ніколи не навчався.
Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_6 - завідуюча архівом Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, ОСОБА_7 -професор кафедри машинобудування Тернопільського національного технічного університету ім.І. ОСОБА_3, ОСОБА_8 -доцент кафедри менеджменту та підприємницької дільності Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя надали суду показання, аналогічні за змістом з показаннями свідка ОСОБА_5
Будучи допитаною в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_9 суду повідомила, що вона уже тривалий час працює приватним нотаріусом у м.Тернополі. Відповідно до записів в обліковій документації нотаріуса 21 червня 1999 року у неї, як у нотаріуса, було посвідчено дві копії диплому Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя про вищу освіту ОСОБА_2 Таке посвідчення вона проводила за навності оригіналу документу, який не викликав у неї підозр щодо його можливого підроблення. Посвідчені нотаріусом фотокопії є офіційними документами, які приймаються різними установами, підприємствами, організаціями, які у свою чергу і на свій розсуд, можуть вимагати представлення і оригіналів документів, копії яких посвідчив нотаріус. У 1999 році відповідно до діючого законодавства не вимагалося проведення перевірок особистих документів осіб, які зверталися до нотаріуса по питанню посвідчення копій документів. Вона підтверджує, що посвідчувала копії диплому серії ЛО ВЕ № 011956, додатків до нього на прізвище ОСОБА_2
Разом з тим, на даний час, у зв'язку із тим , що пройшло багато часу не може пригадати чи особисто ОСОБА_2 засвідчував у неї копії диплому, чи інша особа.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_10 повідомив що, з 1998 по 2006 рік він проходив військову службу на посаді військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату. На той час у Теребовлянському РВК звільнилася офіцерська посада, куди був призначений прапорщик ОСОБА_2 У подальшому ОСОБА_2 після представлення ним документів, підтверджуючих закінчення Тернопільського державного технічного університету, на підставі його, ОСОБА_10, подання Міністром Оборони було присвоєно первинне офіцерське звання «молодший лейтенант». Всі подання про присвоєння офіцерських звань , у тому числі ОСОБА_2 підписувалися ним у встановленому порядку за умови наявності у особи повної вищої освіти . У разі відсутності у особи вищої освіти він би не підписав подання про присвоєння офіцерського звання.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_11 повідомив, що він на даний час займає посаду начальника відділення особового складу Тернопільського обласного військового комісаріату. Наскільки йому відомо, у 1999 році, особі яка мала вищу освіту і була призначена на офіцерську посаду, перебуваючи у військовому званні «прапорщик», за умов успішного проходження нею служби могло бути присвоєно офіцерське звання. Стосовно ОСОБА_12 він нічого повідомити не може, оскільки безпосередньо питанням присвоєння йому офіцерських звань не займався. На його думку, у випадку, якщо освіта ОСОБА_2 , отримана ним в Чортківському медичному училищі є неповною вищою, останній мав право у 1999 році на присвоєння офіцерського звання і виключно маючи освіту даного училища.
Крім цього, вина ОСОБА_2 доводиться і іншими оголошеними та проаналізованими у судовому засіданні доказами.
Відповідно до листа ректора Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя від 13.09.2010 року підсудний ОСОБА_2 не навчався та не навчається у вказаному навчальному закладі, диплом ЛО ВЕ № 011956 від 29.06.1998 року Тернопільським державним технічним університетом не видавався (т. 1 а.с.36; 37-60).
Оголошеним протоколом огляду речових доказів від 25.10.2010 року, відповідно до якого оглянуто особову справу військовослужбовця ОСОБА_2. Оглядом встановлено, що в особовій справі містяться записи про закінчення підсудним у 1998 році Тернопільського державного технічного університету, а також про присвоєння йому офіцерських звань від «молодшого лейтенанта»до «майора». Також в особовій справі міститься копія підробленого диплома спеціаліста ЛО ВЕ № 011956 з датою видачі 29.06.1998 року, реєстраційний номер 211 на прізвище ОСОБА_2, про закінчення Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя за спеціальністю «технологія машинобудування»з присвоєнням кваліфікації інженер-механік, посвідченої приватним нотаріусом ОСОБА_9 (т.1 а.с. 113-115).
Згідно витягу з наказу командувача військами Прикарпатського військового округу № 020-ПМ від 20.04.1996 року визначено у добровільному порядку на військову службу, присвоєно військове звання «прапорщик»та призначено ОСОБА_2 на посаду відповідального виконавця другого відділу Тернопільського обласного військового комісаріату, як особу, що має освіту- медичне училище.
Відповідно до виписки з наказу Гусятинського районного військового комісара № 89 від 14.05.1996 року сержанта запасу ОСОБА_2 визначеного у добровільному порядку на військову службу з присвоєнням йому військового звання «прапорщик» та призначеного на посаду відповідального виконавця другого відділу Тернопільського обласного військового комісаріату з 15.05.1996 року призвати на військову службу в Збройні Сили України у добровільному порядку і направити в розпорядження Тернопільського обласного військового комісара (т.1 а.с.177).
Відповідно до витягу з наказу Тернопільського обласного військового комісару № 91 від 16.05.1996 року ОСОБА_2 зараховано у списки особового складу обласного військового комісаріату на всі види забезпечення і продовольче довольство та вважати приступившим до виконання службових обов»язків.
Згідно витягу з наказу командувача військами Західного оперативного командування № 059 від 04.05.1999 року прапорщика ОСОБА_2, відповідального виконавця другого відділу Тернопільського ОВК вивільнено від займаної посади та призначено помічником військового комісара Теребовлянського вйськового комісаріату Тернопільської області, як особу, яка має освіту - Чортківське медичне училище (т.1 а.с.179).
Відповідно до письмової інформації військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату № 9/3906 від 29.10.2010 року станом на 04 травня 1999 року посада помічника військового комісара Теребавлянського РВК була офіцерською (т.2 а.с.55).
Відповідно до витягу з наказу Міністра Оборони України № 0209 від 04.11.1999 року ОСОБА_2 - помічнику Теребовлянського районного військового комісара Тернопільської області присвоєно офіцерське звання «молодший лейтенант», як особі, яка має освіту - Тернопільський державний технічний університет (т. 1 а.с. 185).
Відповідно до копії контракту від 04.11.1999 року з молодшим лейтенантом ОСОБА_2 укладено контракт про добровільне проходження військової служби у ЗС України на посадах офіцерського складу терміном на 5 років з 04.11.1999 року по 04.11.2004 року (т.1 а.с.187-188).
Згідно витягу з наказу командувача військами Західного оперативного командування № 185 від 06.11.2001 року молодшому лейтенанту ОСОБА_2 присвоєно чергове військове звання «лейтенант»(т. 1 а.с. 189).
Відповідно до витягу з наказу командувача Західного оперативного командування № 252 від 10.11.2003 року лейтенанту ОСОБА_2 присвоєно чергове військове звання «Старший лейтенант»(т.1 а.с. 190).
Згідно копії контракту про проходження військової служби з старшим лейтенантом ОСОБА_2 укладено контракт про добровільне проходження військової служби у ЗС України на посадах офіцерського складу терміном на 5 років з 04.11.2004 року по 04.11.2009 року (т.1 а.с. 192).
Відповідно до витягу з наказу командувача військами Західного оперативного командування № 161 від 13.09.2004 року вважати ОСОБА_2 таким, що продовжив військову службу за контрактом на п»ять років (т.1 а.с. 194).
Згідно витягу з наказу командувача військ Західного оперативного командування №112 від 21.06.2005 року старший лейтенант ОСОБА_2 призначений начальником збірного пункту (т.1 а.с. 195).
Відповідно до витягу з наказу командувача військ Західного оперативного командування № 193 від 10.11.2006 року старшому лейтенанту ОСОБА_2 присвоєно чергове військове звання «капітан»(т.1 а.с. 199).
Відповідно до копії контракту про проходження громадянами України військової служби у ЗС України від 23.11.2009 року з капітаном ОСОБА_2 укладено котракт про добровільне проходження військової служби у ЗС України до досягнення граничного віку перебування на військовій службі (т.1 а.с.209-210).
Згідно витягу з наказу першого заступника начальника Генерального штабу ЗС України № 317 від 23.11.2009 року з капітаном ОСОБА_2, начальником 162 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом, укладено новий контракт про проходження військової служби по 17.04.2014 року (т. 1 .с.208).
Відповідно до витягу з наказу командувача сухопутних військ Збройних Сил України № 561 від 10.11.2009 року капітану ОСОБА_2 присвоєно чергове військове звання «майор»(т. 1 а.с.204).
Оголошеним протоколом огляду речових доказів від 27.10.2010 року, з якого слідує, що проведено огляд відомостей про виплату грошового забезпечення підсудному ОСОБА_2 в період з листопада 1999 року по вересень 2010 року, якими підтверджено отримання підсудним ОСОБА_2 грошового забезпечення під час проходження військової служби, як особою офіцерського складу (т.2 а.с.1-17).
З оголошеного висновку експерта ОСОБА_13 від 15.10.2010 року розмір різниці грошового забезпечення, обрахованого від окладів за військове звання «прапорщик»- «майор», зі всіма відповідними додатковими видами грошового забезпечення, що нараховуються на оклад за військове звання за період з 4.11.1999 року по 31.10.2010 року становить 20 951, 44 грн. (т.1 а.с.106-111). Вказаний висновок суд вважає належно аргументованим та не вбачає підстав сумніватись в його достовірності.
Відповідно до витягу з наказу начальника 162 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом № 1 від 30.05.2008 року капітана ОСОБА_2 призначеного на посаду заступника начальника 162 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом, який прибув з Тернопільського ОВК, з 30 травня 2008 року зарахувати до списків особового складу 162 ТЦК та на всі види забезпечення (т.2 а.с.24).
Згідно витягу з наказу першого заступника начальника Генерального штабу ЗС України № 104 від 02.06.2009 року капітана ОСОБА_2 призначено начальником 162 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом, як особи що має освіту - Тернопільський державний технічний університету 1998 році.
Згідно повідомлення Тернопільського обласного військового комісаріату від 27.12.2010 року, кошти якими шахрайським шляхом заволодів підсудний ОСОБА_2 за період з 04.11.1999 року по 31.10.2010 року в сумі 20951, 44 грн. належать Тернопільському обласному військовому комісаріату, який здійснював фінансове забезпечення військових установ в яких проходив службу ОСОБА_2 (т.2 а.с. 116).
Відповідно до копії квитанції № 214 від 26.10.2010 року ОСОБА_2 у добровільному порядку перераховано на рахунок Тернопільського обласного військового комісаріату гроші в сумі 20 951, 44 грн., в рахунок відшкодування завданої його шахрайськими діями матеріальної шкоди (т.2 а.с.52).
Відповідно до свідоцтва про хворобу № 133/3 від 20.10.2010 року ОСОБА_2 військово-лікарською комісією визнаний обмежено придатним до військової служби (т.2 а.с.53-54).
Згідно витягу з наказу командувача сухопутних військ ЗС України № 549 від 01.11.2010 року відповідно до ст. 26 Закону України «Про військовий обов»язок і військову службу»від 25.03.1992 року ОСОБА_2 звільнено з військової служби у запас за пунктом «б»частини 6 (за станом здоров»я) (т.2 а.с.99-100).
Відповідно до листа директора Чортківського медичного коледжу від 15 травня 2012 року ОСОБА_2 в 1984 році вступив до Чортківського медичного училища на базі 8 класів середньої загальноосвітньої школи та у 1989 році закінчив курс навчання зі спеціальності «Фельдшер». ОСОБА_2 отримав в 1989 році середню спеціальну освіту (диплом фельдшера серія МТ №740108, реєстраційний номер №4766). У період з 1984 по 1989 роки Чортківське медичне училище відносилося до середніх спеціальних навчальних закладів. Випускники Чортківського медичного училища в 1989 році здобували середню спеціальну освіту (т.2).
Даними, котрі містяться у вищевказаному листі, повністю спростовуються аргументи підсудного ОСОБА_2 про те, що в 1989 році він отримав в Чортківському медичному училищі неповну вищу освіту і як наслідок, мав право на отримання первинного офіцерського звання на підставі диплому вищевказаного медичного училища. Такі показання ОСОБА_2 суд розцінює, як обраний ним спосіб захисту. Крім того, сама поведінка ОСОБА_12 як на протязі його військової служби, коли він у всіх автобіографіях зазначав, що навчався в Тернопільському державному технічному університеті ім.І.Пулюя, а також на досудовому слідстві, коли він в повному обсязі погасив завдані державі збитки, свідчить про те, що останній в повній мірі усвідомлював протиправність описаних у обвинуваченні та вчинених ним діянь.
Таким чином, проаналізувавши вищевказані обставини та докази, суд приходить до переконання про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні злочину та вважає, що дії підсудного слід кваліфікувати за ч.1 ст.410 КК України, як заволодіння іншим військовим майном шляхом шахрайства.
При кваліфікації дій ОСОБА_2 суд виходить з того, що згідно з п. 2 «Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду , заподіяну державі», котре затверджене постановою Верховної ради України від 23 червня 1995 року до військового майна належать в тому числі й кошти.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2, суд відповідно до вимог ст.65-67 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, конкретні обставини справи, його особу та вважає за доцільне призначити йому покарання в межах санкції статті обвинувачення у вигляді позбавлення волі.
Разом з тим, з урахуванням того, що ОСОБА_12 раніше не судимий, позитивно характеризується за місцем проживання, обставин, які пом'якшують його покарання, а саме того, що він відшкодував завдану злочином шкоду в повному обсязі, того, що він є інвалідом 3-ї групи, відсутності обставин, котрі б обтяжували його покарання, суд приходить до переконання, що виправлення і перевиховання ОСОБА_4 можливе без реального відбування покарання і про доцільність звільнення його від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням та покладенням на нього обов'язків, передбачених п.п. 2,3, 4 ст. 76 КК України
Однак, з врахування обставин вчиненого ОСОБА_12 злочину , а саме того, що офіцерські звання йому присвоювались у зв'язку із використанням завідомо підробленого документу, а також того, що злочин , котрий ваін вчинив відповідно до ст. 12 КК України відноситься до тяжких, суд вважає, що на підставі ст. 54 КК України ОСОБА_12 слід позбавити військового звання «майор».
Речові докази: відомості на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям та працівникам Тернопільського ОВК в період з листопада 1999 року по даний час в кількості 129 штук, переданих на відповідальне зберігання працівнику Тернопільського ОВК ОСОБА_14 - повернути у фінансовий відділ Тернопільського обласного військового комісаріату, після набрання вироком законної сили; особову справу військовслужбовця ОСОБА_2, що зберігається у кімнаті зберігання речових доказів військової прокуратури Тернопільського гарнізону - повернути у Тернопільський обласний військовий комісаріат після набрання вироком законної сили.
На підставі викладеного, керуючись ст.323, 324 КПК України,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченому ч.1 ст. 410 КК України і призначити йому за цією статтею покарання у виді 3 років позбавлення волі.
На підставі ст.54 КК України ОСОБА_2 позбавити військового звання «майор».
Відповідно до ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік.
Зобов'язати засудженого ОСОБА_2 відповідно до ст.76 КК України в період дії іспитового строку:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Покарання у вигляді позбавлення військового звання «майор»- виконувати самостійно.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2, до набрання вироком законної сили, залишити попередній -підписку про невиїзд.
Речові докази: відомості на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям та працівникам Тернопільського ОВК в період з листопада 1999 року по даний час в кількості 129 штук, переданих на відповідальне зберігання працівнику Тернопільського ОВК ОСОБА_14 - повернути у фінансовий відділ Тернопільського обласного військового комісаріату, після набрання вироком законної сили; особову справу військовслужбовця ОСОБА_2, що зберігається у кімнаті зберігання речових доказів військової прокуратури Тернопільського гарнізону -повернути у Тернопільський обласний військовий комісаріат, після набрання вироком законної сили.
Апеляція на вирок може бути подана протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області до апеляційного суду Тернопільської області.
Головуючий суддяОСОБА_15
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2012 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 26827854 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Гуменний П. П.
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Гуменний П. П.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні