Справа № 1-313/12
Вирок
Іменем України
"22" травня 2012 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі :
головуючого Покатілова О.Б.
при секретарі Бороківській І.А.
з участю прокурора Супрунова М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж. ІНФОРМАЦІЯ_2 Узбекської РСР, гр-на України, росіянин, неодруженого, військовозобов’язаного, ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, прож. ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого,
за ст. 185 ч.1 КК України,-
встановив :
ОСОБА_1 08 лютого 2012 року близько 12 години 00 хвилин з метою умисного таємного викрадення чужого майна прибув до теплотраси, яка перебуває на балансі та обслуговується ПАТ « Житомирський комбінат силікатних виробів», юридична адреса: м. Житомир, вул. Промислова 10.
Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на умисне, таємне викрадення чужого майна, ОСОБА_1 в цей же день та час, застосовуючи фізичну силу для досягнення своєї злочинної мети, використовуючи молоток, демонтував (відбив) та викрав дві опори теплотраси у вигляді двох шматків рейки типу Р-50 довжиною 1,20 м. кожна. Викрадені таким чином два шматка рейки типу Р-50 довжиною 1,20 м. Козлов Д.О. в цей же день та час переніс до чагарникового насадження, розташованого поруч з теплотрасою, де їх заховав. Тобто реально розпорядився викраденим.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_1 в цей же день в період часу з 13 години по 14 годину шматок викраденої рейки типу Р-50 довжиною 1,20 м. переніс до метало приймального пункту ТОВ «Укрмет-центр » розташованого за адресою м. Житомир, вул. Промислова 8, де здав в якості металобрухту.
Крім того, в цей же день о 15 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 продовжуючи свої злочинні дії, викрадений другий шматок рейки типу Р-50 довжиною 1,20 м. у вигляді ручної поклажі самостійно переносив до металоприймального пункту ТОВ «Укрмет-центр», розташованого за адресою м. Житомир, вул. Промислова 8, де переслідував мету здати його в якості металобрухту, однак був затриманий працівниками міліції .
З довідки вартості, наданої ПАТ«Житомирським комбінатом силікатних виробів» слідує, що вартість викрадених опор, виготовлених з рейок типу Р-50 в кількості 2 штуки довжиною 1,20 м. кожна загальною довжиною 2,40 м, які є складовою теплотраси, без врахування ПДВ та з урахуванням експлуатації становить 697 грн. 50 коп.
Підсудний свою вину у скоєнні інкримінованого злочину визнав повністю та показав, що раніше він працював на силікатному заводі в м. Житомирі. Вказаний завод знаходиться в близькості до села Слобода-Селець Житомирського району. Після звільнення з заводу він неодноразово ходив по прилеглій до заводу території та шукав металобрухт, який можна здати в пункти прийому металобрухту та мати додаткові кошти.
В кінці серпня 2011 року він ішов до місця свого проживання по дорозі Житомир- с.Слобода-Селець та звернув увагу на теплотрасу, яка протягнута від силікатного заводу до примислової зони підприємства, де «входить під землю». Вказані труби щільно обмотані теплоізолятором та частково руберойдом та фольгою. В частині, де вказана теплотраса проходить по поверхні землі, вона тримається своєрідним кріпленням-опорою, виготовленим з бетону, в верхній частині якого знаходиться залізнична рейка довжиною близько 150 см. Вказана залізнична рейка в двох місцях приварена до арматури бетону за допомогою електрозварки.
Безпосередньо труби теплотраси, враховуючи їх довжину, нещільно прилягають до залізничної рейки, якщо застосувати фізичну силу, можна вибити рейку, яка знаходиться між бетоном та трубами теплотраси та витягнути її. Побачивши дані кріплення-опори, він вирішив, що при відсутності коштів та роботи, ці рейси можна відбити від бетону опори молотком та здати їх як металобрухт. Кошти витратити на власні потреби. Після чого він про вказані рельси взагалі забув та не звертав на них увагу.
08 лютого 2012 року він повертався з м. Житомира в с. Слободу-Селець. Проходячи поруч з вказаною теплотрасою, він згадав про свій намір викрасти рейси, які є складовою кріплення та знаходяться між трубами та бетоном. Підійшовши до теплотраси, дійсно, за допомогою молотка можна відбити рейси від арматури бетону поміж труб та бетону. Однак реалізувати свій намір він не міг, так як при ньому не було молотка. З цією метою він пішов до місця свого проживання, де взяв молоток. З молотком він в цей же день, близько 12 години 00 хвилин повернувся до теплотраси. Після чого він підійшов до бетонного кріплення-опори, яка знаходиться першою від дороги Житомирс-Слобода-Селець. Деякий час стояв, роздивляючись навколо, чи немає сторонніх осіб, які можуть його побачити, він в цей же денгь, близько 12 години 10 хвилин молотком, застосовуючи фізичну силу, наніс не менше п’яти ударів по слідам зварювання , за допомогою яких шматок рейси кріпиться до арматури бетону. Зварювання не витримало сили ударів молотком та лопнуло. Після чого він поклав молоток в кишеню куртки, в яку був одягнений.
Так руками застосовуючи фізичну силу, вибив шматок рейси з- поміж бетонної опори та труби. Шматок рейси впав на землю. Після чого він одразу в цей же день та час таким же шляхом молотком, застосовуючи фізичну силу, з бетонного кріплення другої опори теплотраси з метою розбиття зварки, за допомогою якої шматок рейси був прикріплений до арматури бетону, наніс не менше п’яти ударів по слідам зварювання, де рейка кріпилася до арматури бетону. Зварювання сили ударів знову не витримало та лопнуло. Після чого він поклав молоток в кишеню куртки та руками та ногами, застосовуючи фізичну силу, вибив шматок рейси з- поміж бетонної опори та труби. Шматок рейси впав на землю. Вибиті два шматки рейки він переніс до рослинного насадження, розташованого поруч теплотраси де їх заховав.
Одну з викрадених рейок він помістив в поліпропіленовий мішок, який взяв по місцю свого проживання, поклав його на плечі та поніс останній здавати в пункт прийому металобрухту «Укрметцентр», який знаходиться по вулиці Промисловій в м. Житомирі. Раніше він не одноразово здавав побутовий металобрухт на вказаний пункт прийому. До вказаного пункту він в цей же день прийшов близько 14 години 00 хвилин. Зайшовши на територію вищевказаного пункту, він відразу підійшов до приймальника металолому. Знявши з плечей вищевказану рейсу, поклав її на ваги. Оглянувши рейку, приймальник металобрухту відразу запитав в нього, де він її взяв. Він запевнив останнього, що по місцю свого проживання в с. Слобода-Селець проводив ремонтні роботи підсобного приміщення, а саме демонтував останнє. Під час демонтажу приміщення йому необхідно вибити стовпчики фундаменту, функцію якого виконував саме шматок вказаної рейси. При цьому він запевнив приймальника, що вказаний шматок рейки не крадений. Приймальник металобрухту повірив його словам. Він переважив шматок рейки. Вага останньої становила близько 58 кілограмів та останній йому заплатив близькро 110 гривень. Однак з впевненістю він не може сказати чи дійсно вага шматка рейки становила 58 кілограмів, тому що він не виключає можливість що ваги «брешуть». Взявши гроші, він їх одразу витратив на власні потреби, а саме придбав продукти харчування.
Після чого він в цей же день близько 15 години повернуся до місця, де залишив ще одну викрадену напередодні рейку. Він помістив шматок рейси в поліпропіленовий мішок та знову поніс останній здавати в той же пункт прийому металобрухту, куди здав перший шматок рейси. До території вказаного пункту він прийшов близько 15 години 30 хвилин, однак зайти на територію він не встиг. Назустріч йому, біля пункту прийому металобрухту, підійшли два молодих хлопці. Останні підійшли до нього представилися співробітниками міліції та показали службові посвідчення. Після того запропонували йому показати, що він несе в мішку. Йому нічого не залишилося робити, як показати вміст мішка та зізнатися співробітникам міліції, що вказаний шматок рейси він викрав з кріплення-опори теплотраси силікатного заводу. Після чого співробітники міліції відразу запросили двох понятих, в присутності яких вилучили в нього вищевказаний шматок рейси, молоток яким він відбивав шматки 08 лютого 2012 року від опори та поліпропіленовий мішок. Співробітники міліції склали відповідний протокол. Достовірність інформації, вказаної в протоколі, завірив він особисто підписом в присутності понятих, попередньо ознайомившись зі змістом написаного. Зміст написаного повністю відповідав дійсності.
Вина підсудного повністю підтверджується :
- протоколом огляду місця пригоди від 08.02.2012 року, згідно якого у громадянина ОСОБА_1 було виявлено та вилучено залізничну рейку типу Р-50 довжиною 120 см, яка знаходилась в поліпропіленовому мішку білого кольору та молоток. ( а.с.6 );
- протоколом огляду місця пригоди від 08.02.2012 року, згідно якого гр. ОСОБА_1 вказав
на місця теплотраси ПАТ « Житомирського комбінату силікатних виробів», де було виявлено
відсутність двох опорних залізничних рейок, та пояснив, що саме у вказаних місцях він викрав дві опорні залізничні рейки типу Р-50 довжиною по 1.2 м кожна ( а.с.7 );
- протоколом явки з повиною від 08.02.2012 року, згідно якого громадянин ОСОБА_1 зізнався у вчиненні крадіжок двох залізничних рейок з теплотраси ПАТ «Житомирського комбінату силікатних виробів». ( а.с.11-12);
- протоколом огляду предметів від 17.11.2011 року, відповідно якого оглянуто білий
поліпропіленовий мішок розміром 150x60 см, металева рейка типу Р-50 довжиною 120 см,
молоток, який складається з дерев'яної ручки та ударної частини робочої поверхні молотка,
які визнані речовими доказами по кримінальній справі №07/2054. ( а.с.58-59);
- заявою ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів», з якої слідує, що 08.02.2012
року при огляді теплотраси було виявлено відсутність опор, виготовлених з рейок Р-50 в кількості 2 шт. довжиною 1,20 м кожна, які є складовою теплотраси, яка перебуває на балансі
їхнього підприємства. ( а.с.24);
-довідкою ПАТ « Житомирський комбінат силікатних виробів», з якої слідує, що теплотраса від території ПАТ « Житомирський комбінат силікатних виробів» до житлового масиву Паперової фабрики перебуває на балансі підприємства з 1988 року. Вищезгадана теплотраса не експлуатується з 1999 року. ( а.с.20-22);
- довідкою ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів», з якої слідує, що вартість викрадених опор, виготовлених з рейок Р-50 в кількості 2 шт. довжиною 1,20 м кожна, загальною довжиною 2,40 м, які є складовою теплотраси, без врахування ПДВ та з урахуванням експлуатації становить 697 грн. 50 коп ( а.с.26-27).
Оцінивши викладені докази в їх сукупності, суд вважає вину підсудного доведеною повністю та кваліфікує його дії за ст. 185 ч.1 КК України як таємне викрадення чужого майна ( крадіжка).
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Злочин, передбачений ст. 185 ч.1 КК України, є злочином середньої тяжкості.
Підсудний раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно, на даний час не працює.
Обставинами, що пом' якшує покарання підсудному є : визнання вини, щире розкаяння у скоєному, явка з повинною, повне відшкодування заподіяної шкоди.
Обставини, що обтяжують покарання підсудного по справі, не виявлені.
На підставі викладеного суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного без ізоляції від суспільства можливе, тому призначає йому покарання у вигляді громадських робіт.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,-
засудив :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 185 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді 80 годин громадських робіт.
Міру запобіжного заходу відносно засудженого до набрання вироком законної сили залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Речові докази по справі - поліпропіленовий мішок та молоток знищити, металеву рейку типу Р-50 довжиною 120 см.- повернути власнику за належністю.
Вирок може бути оскаржений до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м.Житомира протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий суддя О. Б. Покатілов
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2012 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 26889140 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Покатілов О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні