Справа № 2/1901/320/2012
У Х В А Л А
"28" травня 2012 р. суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ПАТ «Тернопільгаз»про захист прав споживача -визнання дій неправомірними, -
ВСТАНОВИВ:
У травні 2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ПАТ «Тернопільгаз»про захист прав споживача -визнання дій неправомірними.
У відкритті провадження у вказаній справі слід відмовити, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, оскільки позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
До вказаного суд приходить виходячи з наступного.
Статтею 15 ЦК України передбачено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.
Отже, об'єктом захисту є порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес, саме вони є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту. Такі способи захисту передбачені статтею 16 ЦК України.
Правовідносини з приводу постачання фізичним особам природного газу регулюються статтею 714 ЦК України, Правилами надання населенню послуг з газопостачання та Порядком відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання.
Відповідно до п.4 Правил надання населенню послуг з газопостачання Послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку. Споживач енергії несе відповідальність за порушення Правил надання населенню послуг з газопостачання згідно із законодавством України.
Про порушення, допущені споживачем під час користування газом, відповідальні представники газорозподільного (газопостачального) підприємства складають акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.
Разом із тим такий акт є лише фіксацією порушення, яке було виявлено під час проведення газопостачальним підприємством, перевірки дотримання вказаних вище Правил, у разі виникнення спору він буде наданий як доказ, який повинен оцінюватися судом відповідно до вимог статті 212 ЦПК України.
Оскарження доказів не передбачено чинним законодавством як спосіб захисту судом цивільних прав та інтересів особи.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 Цивільного процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за ОСОБА_1 до ПАТ «Тернопільгаз»про захист прав споживача -визнання дій неправомірними.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Тернопільської області через Бережанський районний суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків на її апеляційне оскарження.
Суддя:
Суд | Бережанський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2012 |
Оприлюднено | 08.12.2012 |
Номер документу | 27869803 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Крамар В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні