Рішення
від 07.12.2012 по справі 2-2493/12
АЛЧЕВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №2-2493

2012р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М 'Я М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2012р. Алчевський міський суд Луганської області

в складі: головуючого судді Карасьової

при секретарі Павловій Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Алчевську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод щодо участі у вихованні дитини та про встановлення порядку побачення з дитиною, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_1 про усунення перешкод щодо участі у вихованні дитини та про встановлення порядку побачення з дитиною. При цьому він посилається на те, що з 29.09.2006р. перебував у шлюбі з відповідачкою, від якого має малолітню дитину сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З вересня 2011р. син проживав з ним, а відповідачка переїхала до будинку своїх батьків. 27.03.2012р. рішенням Алчевського міського суду шлюб між ними був розірваний, було визначено місце проживання сина з відповідачкою, а з нього були стягнути аліменти.

04.04.2012р. колишня дружина позивача забрала сина до будинку своїх батьків, де він зараз і проживає. З цього моменту вона не дає йому можливості приймати участь у вихованні дитини, чинить перепони у спілкуванні з дитиною. Вона дозволяє йому бачити дитину тільки на території проживання її батьків не більше ніж один-два рази на місяць тільки у її присутності. Вийти за межі будинку до парку він не може. Він неодноразово питався мирним шляхом вирішити питання щодо побачень з дитиною, але безуспішно. У зв'язку з чим, він просить визначити порядок спілкування, зустрічей та участі у вихованні дитини наступним чином:

- три рази на тиждень (понеділок, середа, п'ятниця) з 16-00 до 19-00 без присутності матері, поза межами місця мешкання матері на власний розсуд;

- з 18-00 другої п'ятниці місяця до 18-00 другої неділі місяця без присутності матері, поза межами місця мешкання матері на власний розсуд;

- з 18-00 четвертої п'ятниці місяця до 18-00 четвертої неділі місяця без присутності матері, поза межами місця мешкання матері на власний розсуд;

- у святкові дні з 10-00 до 18-00 без присутності матері, поза межами місця мешкання матері на власний розсуд;

- з першого липня кожного року до п'ятнадцятого серпня кожного року включно для курортно-профілактичного лікування;

- у разі хвороби дитини, підтвердженої медичними документами, у встановленому вище порядку та у встановлені вище дні та часи, але за місцем лікування дитини.

Крім того, позивач просить зобов'язати ОСОБА_1 не чинити перешкоди у спілкуванні з його малолітнім сином ОСОБА_4 та безперешкодно передавати дитину.

У судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги він просив усунути перешкоди у спілкуванні з сином; визначити порядок спілкування, зустрічей та участі у вихованні дитини наступним чином:

- з 18-00 другої п'ятниці місяця до 18-00 другої неділі місяця без присутності матері, поза межами місця мешкання матері з можливістю проведення денних годин у місцях на власний розсуд батька (прогулянки, відвідування громадських місць та заходів тощо), вечерні та нічні години за місцем проживання батька;

- з 18-00 четвертої п'ятниці місяця до 18-00 четвертої неділі місяця без присутності матері, поза межами місця мешкання матері з можливістю проведення денних годин у місцях на власний розсуд батька (прогулянки, відвідування громадських місць та заходів тощо), вечерні та нічні години за місцем проживання батька

- у святкові дні з погодження з матір'ю;

- з першого липня кожного року до п'ятнадцятого серпня кожного року включно для літнього відпочинку;

- у разі хвороби дитини, підтвердженої медичними документами, у встановленому вище порядку та у встановлені вище дні та часи, але за місцем лікування дитини. Зобов'язати ОСОБА_1 не чинити перешкоди у спілкуванні з його малолітнім сином ОСОБА_4 та безперешкодно передавати дитину у встановлені для їх спілкування дні та години.

Відповідачка та її представник позов не визнали та просили відмовити у його задоволенні, посилаючись на те, що розірванню шлюбу передувало те, що з 10 на 11 вересня 2011р. позивач разом зі своїм рідним братом залишили її на вулиці, не впустили в будинок, в якому вона мешкала разом з колишнім чоловіком та його батьками, визвали її батьків з м.Антрацит, щоб вони забрали її. При цьому сина їй не віддали. Після цього вона мала обмежену можливість спілкуватися з дитиною і тільки у присутності позивача. Крім того, відповідачка вказує, що її стосунки з колишнім чоловіком ОСОБА_2 досить напружені і не ґрунтуються на довірі одного до іншого. У неї не має впевненості, що позивач поверне їй дитини. Після подій 11.09.2011р. з боку позивача не було вчинено жодної дії, яка б свідчила про те, що вона може довірити йому дитину.

ОСОБА_1 далі пояснила, що вона наполягає на тому, щоб спілкування з дитиною проходило у її присутності або її батьків, з якими вона проживає, вона готова надати позивачу для цього місце. Вона стверджує, що не чинить ніяких перешкод позивачу для спілкування з дитиною.

Представник відділу у справах дітей позов визнав частково. Представник просить суд звернути увагу на те, що при вирішенні питання про встановлення порядку щодо участі позивача у вихованні сина та спілкування з ним слід враховувати насамперед інтереси дитини: стан її здоров'я, особливості дотримання режиму дня для дитини відповідного віку та інші обставини, які мають істотне значення. Виходячи з наведеного представник вважає за доцільне встановити такий порядок у вихованні малолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та спілкування з ним його батька ОСОБА_2: щотижнево з 10-00 до 18-00 в суботу або неділю за місце проживання дитини; проведення з дитиною святкових днів за попередньою домовленістю з матір'ю дитини; перебування дитини у батька в літній період організовувати за попередньою домовленістю з матір'ю дитини. Представник вважає, що саме такий порядок участі батька у вихованні дитини та спілкування з нею буде відповідати інтересам дитини.

Суд, вислухавши пояснення сторін, представника відділу у справах дітей, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до ст.159 ч.2 СК України суд визначає способи участі у вихованні та спілкуванні батьків з дитиною (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування; в окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною у присутністю іншої особи; під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

У судовому засіданні було встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 29.09.2006р. (ас.7). Від шлюбу мають малолітню дитину - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ас.18).

Рішенням Алчевського міського суду від 27.03.2012р., яке залишене без змін ухвалою апеляційного суду Луганської області від 21.11.2012р., шлюб між сторонами був розірваний, місце проживання малолітньої дитини було визначено з матір'ю, відповідачкою по справі ОСОБА_1, з позивача було стягнуто аліменти на користь відповідачки на утримання дитини у розмірі ј частини з усіх видів доходу ОСОБА_2 до повноліття дитини (ас.53-56, 57).

З відповіді відділів у справах дітей Алчевської міської ради та Антрацитівської міської ради на ас.15, 16 убачається, що позивач звертався до них із заявою про усунення перешкод щодо участі у вихованні дитини та про встановлення порядку побачення з дитиною, йому не було відмовлено в цьому. Відділ у справах дітей Алчевської міської ради роз'яснив, що до вирішення в апеляційному порядку місця проживання дитини з кимось із батьків, відділ не може вирішити його заяву. Відділ у справах дітей Антрацитівської міської ради запропонував надати для вирішення заяви ряд документів.

Позивач не зважаючи на те, що йому не було відмовлено у задоволенні заяви про усунення перешкод щодо участі у вихованні дитини та про встановлення порядку побачення з дитиною, звернувся з позовом до суду.

Згідно ст.159 ч.1 СК України, позивач має право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та участі у її вихованні, коли той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому із батьків, хто проживає окремо, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, який визначив порядок спілкування з дитиною та участі у її вихованні.

У судовому засіданні з пояснення відповідачки, проти чого не заперечував у своєму позові та у судовому засіданні і позивач, встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 не чинить перешкоди позивачу у спілкуванні з дитиною та її вихованні, але позивача ОСОБА_2 не влаштовує порядок надання йому побачень з дитиною.

Кожна сторона відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Суд вважає, що позивач ОСОБА_2 не надав жодного доказу, який б підтвердив його вимоги про усунення перешкод у спілкуванні з малолітнім сином, у зобов'язанні відповідачки ОСОБА_1 не чинити перешкоди у спілкуванні з ним та безперешкодно передавати дитину у встановлені для їх спілкування дні та години У зв'язку з чим, суд вважає, що не має підстав для задоволення позову у вказаній частині.

Стосовно вимог позивача про встановлення порядку щодо участі у вихованні сина та спілкуванні з ним, суд вважає, що необхідно визначити порядок, що був запропонований у висновку відділу у справах дітей Алчевської міської ради (ас.62-63), та був підтриманий представником відділу у судовому засіданні. А саме: встановити такий порядок участі у вихованні малолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та спілкування з ним його батька ОСОБА_2: щотижнево з 10-00 до 18-00 в суботу або неділю за місце проживання дитини; проведення з дитиною святкових днів за попередньою домовленістю з матір'ю дитини; перебування дитини у батька в літній період організовувати за попередньою домовленістю з матір'ю дитини.

При цьому суд враховує вимоги ст.159 ч.2 СК України стосовно віку дитини, стану її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, а саме: особливості дотримання режиму дня для дитини 3-річного віку, віддаленість місця проживання дитини та батька (м.Антрацит -м.Алчевськ). Крім того, суд враховує ствердження відповідачки, що вона готова надати позивачу місце для спілкування з дитиною в умовах її місця мешкання.

З рішення Алчевського міського суду від 27.03.2012р., яке було залишене без змін ухвалою апеляційного суду Луганської області від 21.11.2012р., видно, що після припинення шлюбних відносин між сторонами, малолітня дитина проживала з позивачем, який перешкоджав відповідачці спілкуватися з сином, у зв'язку з чим, вона зверталася з заявою до Алчевського МВ ГУМВС. У рішенні зазначено, що тільки під час розгляду справи у суді ОСОБА_2 давав змогу колишній дружині ОСОБА_1 побачитися з сином та побути з ним за період з жовтня 2011р. по березень 2012р. близько 12 разів, по дві години на день тільки у його присутності та тільки двома у його батьків. Судом також було встановлено, що декілька разів, коли позивача не було вдома, його батьки відмовляли позивачці у побаченнях з дитиною.

У зв'язку з наведеним вище, суду зрозуміло, чому відповідачка не впевнена, що, якщо вона віддасть сина позивачу для побачень поза межи місця її проживання, позивач поверне їй дитини. Судом встановлено, що відносини між сторона досить напружені і не ґрунтуються на довірі одного до іншого. На таких підставах суд вважає, що саме порядок щодо участі у вихованні сина та спілкуванні з ним, запропонований відділом у справах дітей, є доцільним та буде відповідати інтересам дитини.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст.159 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод щодо участі у вихованні дитини та про встановлення порядку побачення з дитиною задовольнити частково.

Визначити такий порядок у вихованні малолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та спілкування з ним його батька ОСОБА_2: щотижнево з 10-00 до 18-00 в суботу або неділю за місце проживання дитини; проведення з дитиною святкових днів за попередньою домовленістю з матір'ю дитини; перебування дитини у батька в літній період організовувати за попередньою домовленістю з матір'ю дитини.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження та може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Алчевський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення повного рішення, тобто з 12 грудня 2012р.

Суддя Карасьова Н.П.

СудАлчевський міський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення07.12.2012
Оприлюднено14.01.2013
Номер документу28555721
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2493/12

Ухвала від 22.11.2012

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Смотрицький В. Г.

Рішення від 11.07.2013

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Смотрицький В. Г.

Рішення від 04.03.2013

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

Ухвала від 18.04.2013

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Трюхан Г. М.

Ухвала від 20.03.2013

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Трюхан Г. М.

Ухвала від 23.01.2013

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

Рішення від 24.01.2013

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Околот Г. М.

Рішення від 07.12.2012

Цивільне

Алчевський міський суд Луганської області

Карасьова Н. П.

Ухвала від 09.01.2013

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Околот Г. М.

Рішення від 22.08.2012

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Бугера О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні