18/399
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
У Х В А Л А
23.01.09 Справа № 18/399.
Суддя Корнієнко В.В., розглянувши матеріали справи за позовом державного підприємства Міністерства оборони України «Луганський авіаційний завод», м. Луганськ
до товариства з обмеженою відповідальністю «Центр комп'ютерних технологій науково-виробниче підприємство «Баланс-Мастер», м. Луганськ
про стягнення 18125 грн.
за участю представників:
від позивача: Нікішін Д.В. за дов. від 08.01.2009;
від відповідача: не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Позивач (далі –стягувач) звернувся до суду з заявою про зміну способу виконання рішення господарського суду від 13.09.2005 по справі № 18/399.
Зазначеним рішенням суд стягнув з відповідача на користь позивача збитки в сумі 13125 грн., судові витрати в сумі 216,68 грн. та видав наказ від 27.01.2006 № 18/399.
Стягувач просить суд:
- змінити спосіб виконання вказаного рішення таким чином: замість стягнення грошових коштів дозволити передачу йому майна відповідача вартістю 2950 грн., яке описане та арештоване держаним виконавцем в ході виконання судового рішення;
- зменшити розмір збитків на суму 2950 грн.;
- видати відповідний наказ.
Свою заяву стягувач обґрунтовує тим, що у відповідача (боржника) є майно на яке можливо звернути стягнення; вартість цього майна повинна бути визначена експертним шляхом; вартість оцінки складає 910 грн., однак фінансовим планом стягувача не передбачено витрат на проведення оцінки майна боржника.
Боржник відзив на заяву позивача суду не подав.
Розглянувши заяву стягувача про зміну способу виконання рішення суду, вислухавши представника позивача, суд дійшов висновку, що заява не підлягає задоволенню за таких підстав:
Рішенням господарського суду від 13.09.2005 по справі № 18/399 з боржника на користь позивача були стягнуті грошові кошти.
Статтею 50 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено наступний порядок звернення стягнення на грошові кошти та інше майно боржника:
Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті (опису), вилученні та примусовій реалізації.
Стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів.
Готівкові кошти, виявлені у боржника, вилучаються.
За наявності даних про кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах та на зберіганні в банках чи інших кредитних організаціях, на них накладається арешт.
У разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення. Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на грошові кошти боржника. Боржник має право вказати ті види майна чи предмети, на які необхідно звернути стягнення в першу чергу. Остаточно черговість стягнення на кошти та інше майно боржника визначається державним виконавцем.
Якщо у виконавчому документі про стягнення грошових коштів не вказано певного номера рахунка, з якого мають бути стягнені грошові кошти, то в разі відсутності в боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, державний виконавець не пізніше місячного строку з дня відкриття виконавчого провадження зобов'язаний винести постанову про звернення стягнення на майно боржника, яку не пізніше трьох днів надсилає сторонам.
Якщо у виконавчому документі про стягнення грошових коштів указаний певний номер рахунка, з якого мають бути стягнені грошові кошти, то в разі відсутності коштів на цьому рахунку державний виконавець не пізніше місячного строку з дня відкриття виконавчого провадження звертається до органу, який видав виконавчий документ, з клопотанням про заміну способу та порядку виконання рішення шляхом звернення стягнення на майно боржника або встановлення іншого способу та порядку виконання рішення.
Стягнення на майно боржника звертається в розмірах і обсягах, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням витрат на виконання та стягнення виконавчого збору. У випадках коли боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.
Заявлені стягувачем вимоги:
- про зміну способу виконання рішення таким чином: замість стягнення грошових коштів дозволити передачу йому майна відповідача вартістю 2950 грн., яке описане та арештоване держаним виконавцем в ході виконання судового рішення;
- про зменшення розміру збитків на суму 2950 грн.;
- про видачу наказу,
не ґрунтуються на законі та взагалі є безпідставними.
За таких обставин, заява про зміну способу виконання рішення задоволенню не підлягає в зв'язку з її необґрунтованістю та безпідставністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. 86 ст. 121 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви про зміну способу виконання рішення відмовити.
Суддя В.В. Корнієнко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2009 |
Оприлюднено | 11.02.2009 |
Номер документу | 2895914 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Федорчук Р.В.
Господарське
Господарський суд Луганської області
Корнієнко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні