Справа № 2-7896/11
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«30» листопада 2011 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Шишкіна О.В.,
при секретарі - Тищенко А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» до ТОВ «УФА» ВЕРУС», ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення заборгованості за кредитним договором, посилаючись на те, що 07.10.2008 року між сторонами було укладено кредитний договір, за яким ОСОБА_1 були надані грошові кошти у сумі 6380,39 грн., на умовах викладених в договорі.
З огляду на те, що відповідач взяв на себе певні зобов'язання щодо погашення суми заборгованості за кредитом і сплати процентів за ним та на даний час їх не виконує, заборгованість останнього перед банком становить 34148,70 грн., тому позивач просить стягнути зазначену суму солідарно з відповідачів на його користь.
В судовому засіданні представник позивача, посилаючись на обставини, що підтверджуються матеріалами справи, наполягав на задоволенні позову.
Відповідачі, належним чином повідомлений про час та дату слухання справи, до суду не прибули, не надали письмової заяви про розгляд справи у їх відсутність та про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), також ст. 224 цього Кодексу зазначає, що у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, який наполягав на ухваленні заочного рішення, з’ясувавши обставини справи та перевіривши і зваживши всі доводи, що наведені в матеріалах справи приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі з наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджується, що 07.10.2008 року між сторонами було укладено кредитний договір, за яким ОСОБА_1 були надані грошові кошти у сумі 6380,39 грн., на умовах викладених в договорі.
Суд не може не погодитися з позивачем стосовно того, що отримавши вказані кошти, відповідач взяв на себе певні зобов'язання, а саме: сплачувати суму заборгованості та відсотків за кредитним договором.
Взятих на себе зобов'язань відповідач не виконує, у зв'язку із чим станом на 02.08.2010 року у останнього виникла перед банком заборгованість в розмірі 34148,70 гривень, що підтверджується наявним в матеріалах справи розрахунком.
Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.
У відповідності до ст. 526 ЦК України, зобов’язання повинні виконуватись належним чином і в установлений термін відповідно до умов договору.
Згідно ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно зі ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов’язання, настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
У відповідності до ст. 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором не встановлено інше. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, якщо інше не встановлено договором.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь банку слід стягнути судовий збір сплачений останнім в розмірі 341,49 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
З огляду на вищевикладене, враховуючи наведені норми та керуючись ст. ст. 15, 526, 549, 610 - 612, 614, 625, 1054, 1055 ЦК України, ст. ст. 3, 10, 11, 60, 169, 212 - 215 ЦПК, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» - задовольнити повністю .
Стягнути з ОСОБА_2, (ІПН НОМЕР_1) на користь ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» заборгованість за кредитним договором у розмірі 7613 (сім тисяч шістсот тринадцять ) грн. 83 коп., судовий збір в розмірі 78,14 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення, а всього 7811 (сім тисяч вісімсот одинадцять ) грн. 97 коп.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2, (ІПН НОМЕР_1) та ТОВ «УФА» ВЕРУС» ЄДРПОУ 34562954 на користь ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» заборгованість за кредитним договором у розмірі 200 ( двісті ) грн.
Заву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: О.В. Шишкін
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2011 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 29279540 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні