Ухвала
від 05.02.2013 по справі 2а/2570/3948/2012
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а/2570/3948/2012 Головуючий у 1-й інстанції: Соломко І.І. Суддя-доповідач: Горбань Н.І.

У Х В А Л А

Іменем України

05 лютого 2013 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Горбань Н.І.,

суддів: Межевича М.В., Сорочка Є.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2012 року у справі за його позовом до Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання дій протиправними та скасування розпоряджень, -

В С Т А Н О В И Л А :

Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання протиправними дій щодо прийняття розпоряджень від 11.04.2012 року № 207 «Про припинення права постійного користування землею ДП «ДГ «Прогрес» в частині передачі земельних ділянок, площею 526,3 га, які розташовані на території Прогресівської сільської ради, та від 03.05.2012 року № 243 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою» в частині щодо відведення зазначених земельних ділянок у постійне користування для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ДП «Чайка» та скасування вказаних розпоряджень.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2012 року у відкритті провадження по даній справі позивачу було відмовлено, оскільки позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та роз'яснено, що позивач може звернутися з даною позовною заявою до господарського суду Чернігівської області.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, ухвалу суду першої інстанції та направити справу до того ж суду для продовження розгляду. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення норм процесуального права, незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, що є безумовними підставами для його скасування.

Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом кожна особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи чи інтереси.

Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах (п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем ставиться вимога про відновлення прав позивача щодо землекористування.

Відмовляючи у відкритті провадження, суд першої інстанції прийшов до висновку, що даний спір не підлягає розгляду в адміністративному провадженні.

Колегія суддів приходить до аналогічного висновку, а тому не вбачає підстав для скасування оскаржуваного рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Позивачем не враховано ту обставину, що законом передбачено інший порядок розгляду справ щодо порушених прав, які виникають із земельних правовідносин, а тому позов підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Отже, судова колегія приходить до висновку, що дану справу не слід розглядати в порядку адміністративного судочинства за неналежністю спірних правовідносин до публічно-правових, в зв'язку з чим знаходить ухвалу суду першої інстанції законною та обґрунтованою.

Враховуючи вищевикладене, проаналізувавши обставини справи, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо відмови у відкритті провадження.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

За таких обставин апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції - без змін.

Керуючись, ст. ст. 2, 4, 19, 157, 197, 198, 199, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А:

В задоволенні апеляційної скарги Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України - відмовити.

Ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2012 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: Н.І.Горбань

Судді: М.В.Межевич

Є.О.Сорочко

Головуючий суддя Горбань Н.І.

Судді: Межевич М.В.

Сорочко Є.О.

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.02.2013
Оприлюднено14.02.2013
Номер документу29312547
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2570/3948/2012

Постанова від 22.01.2015

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 28.01.2015

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Постанова від 22.01.2015

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 23.12.2014

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 22.12.2014

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 11.08.2014

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Бабенко К.А

Ухвала від 03.11.2014

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Бабенко К.А

Ухвала від 24.07.2014

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 05.02.2013

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Горбань Н.І.

Ухвала від 20.12.2012

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні