КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а/2570/3948/2012 Головуючий у 1-й інстанції: Соломко І.І. Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
03 листопада 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кобаля М.І., Петрика І.Й., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України на Ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2014 року у справі за адміністративним позовом Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України до Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання дій протиправними, скасування Розпоряджень, -
В С Т А Н О В И В :
В зв'язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2014 року позовну заяву визнано неподаною та повернуто Позивачеві.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та повернути справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 16 липня 2014 року позовну Заяву Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України залишено без руху та встановлено п'ятиденний строк з дня отримання Ухвали суду для усунення недоліків поданої позовної Заяви, а саме, сплати судового збору та подачі до суду оригіналу та копій позовної заяви з доданими до неї документами для Відповідача.
Відповідно до частини першої ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
А згідно з частиною третьою ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді.
Будь-які докази направлення Позивачу копії зазначеної Ухвали в матеріалах справи відсутні.
Більш того , Кодексом адміністративного судочинства України визнання позовної заяви неподаною взагалі не передбачено та також є порушенням норм процесуального права.
Відповідно до п.4 ст.204 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм, зокрема, процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції порушено норми процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання щодо повернення позовної заяви Позивачеві, а тому Ухвала Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2014 року скасовується, а справа направляється до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Згідно з частиною другою ст. 211 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 197, 199, 204 205, 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України задовольнити , Ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 липня 2014 року скасувати і направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду .
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Кобаль М.І.
Петрик І.Й. .
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Кобаль М.І.
Петрик І.Й.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2014 |
Оприлюднено | 01.12.2014 |
Номер документу | 41580937 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Бабенко К.А
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні