Справа № 2515/9902/2012 провадження № 11/795/143/2013 Головуючий у І інстанції Подалюка Олексій Федорович Категорія - ст.191 ч.4 КК Доповідач Трейтяк О. П.
П О С Т А Н О В А
21 лютого 2013 року місто Чернігів
Суддя судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області ТРЕЙТЯК О.П.,
з участю прокурора НАДТОЧІЙ О.О.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові кримінальну справу за апеляціями захисника ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2, прокурора, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова від 27 грудня 2012 року.
Цим вироком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Одеса, громадянин України, з вищою освітою, не працюючий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, проживаючий за адресою: АДРЕСА_2, раніше не судимий в силу ст. 89 КК України,
засуджений за ч. 4 ст. 191 КК України до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на 2 роки.
За ч.2 ст. 366 КК України ОСОБА_2 засуджений до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на 1 рік. На підставі ст. 49 КК України звільнено ОСОБА_2 від відбування покарання за ст.366 ч.2 КК України в зв'язку з закінченням строків давності.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнено від відбування основного призначеного покарання з іспитовим строком 2 роки.
Згідно ст. 76 КК України на засудженого ОСОБА_2 покладено обов'язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Стягнуто із засудженого ОСОБА_2 судові витрати за проведення судово - економічної експертизи в сумі 2189 грн. 60 коп. на користь Чернігівського відділення Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз.
Як встановив суд, ОСОБА_2, будучи службовою особою, заволодів чужим майном у великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також вчинив службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.
На вирок суду щодо ОСОБА_2 подані апеляції захисником ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 та прокурором, яка приймала участь у розгляді справи судом першої інстанції, в яких:
- захисник ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 просить вирок суду змінити та постановити новий, яким виправдати ОСОБА_2 у вчиненні злочину передбаченого ч.4 ст. 191 КК України. Посилається на те, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки в обґрунтування судом покладені показання зацікавленої у результатах розгляду справи особи, ОСОБА_3, який пояснив, що за фіктивну участь у тендері по продажу топки Татищева, на рахунок СПД «ОСОБА_4.» було перераховано 60 000 грн., які він зняв з рахунку та нібито передав ОСОБА_5 Зазначив, що судом не доведено, чому саме ОСОБА_2 ввів в оману десятки обізнаних в торф'яній справі осіб і змусив спочатку Державний Концерн «Укрторф» перерахувати кошти державному підприємству «Чернігівторф» на здійснення неможливої операції-придбання (купівлю) топки Татищева, а потім і змусив посадових осіб останнього ДП перерахувати ці кошти СПД ОСОБА_4 Також судом не доведено, що вищезазначені дії були здійснені саме ОСОБА_2, як і той факт, що ці кошти привласнив, шляхом зловживання своїм посадовим становищем, саме ОСОБА_2, а не будь яка інша особа.
- прокурор, що приймав участь у розгляді судом першої інстанції не оскаржуючи фактичні обставини справи, правильність кваліфікації та обґрунтованість звільнення від відбування покарання за ст. 366 ч. 2 КК України, просить вирок суду стосовно ОСОБА_2 в частині призначення покарання за ст. 191 ч.4 КК України скасувати у зв'язку із м'якістю призначеного покарання та постановити новий. Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 191 ч.4 КК України та призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків строком на 2 роки та за ст. 366 ч.2 КК України до 3 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків строком на 1 рік. На підставі ст. 49 КК України звільнити від відбування покарання за ст. 366 ч.1 КК України у зв'язку із закінченням строків давності. Доводи апелянта зводяться до того, що ОСОБА_2 вчинив тяжкий злочин, вину у вчиненні злочину не визнав та не розкаявся, не відшкодував завдані збитки, тому призначена міра покарання із застосуванням ст. 75 КК України є м'якою.
Вислухавши думку прокурора про невідповідність апеляції адвоката вимогам ст.350 КПК України і необхідність повернення справи суду першої інстанції, суд приходить до висновку, що кримінальна справа підлягає зняттю з розгляду і поверненню суду, з наступних підстав.
Згідно ст.350 КПК України в апеляції зазначаються назва суду, якому адресується апеляція; особа, яка подає апеляцію; вирок, ухвала чи постанова, на які подається апеляція, і назва суду, який їх постановив; вказівка на те, в чому полягає незаконність вироку, ухвали, постанови та доводи на її обґрунтування; прохання особи, яка подає апеляцію; перелік документів, які додаються до апеляції. При обґрунтуванні прокурором та захисником необхідності зміни чи скасування вироку, ухвали, постанови апеляція повинна містити посилання на відповідні аркуші справи.
В апеляції адвоката ОСОБА_1 за наявності посилань на відповідні докази, якими він обґрунтовує свою позицію і незгоду з вироком, всупереч вимогам ст.350 КПК України відсутні посилання на відповідні аркуші справи.
Перелік рішень, які може прийняти апеляційний суд у результаті розгляду кримінальної справи, визначений ч.1 ст.366 КПК України.
Згідно ст.378 КПК України апеляційний суд скасовує вирок суду першої інстанції і постановляє свій вирок у випадках: необхідності застосування закону про більш тяжкий злочин чи збільшення обсягу обвинувачення; необхідності застосування більш суворого покарання; скасування більш суворого виправдувального вироку суду першої інстанції; неправильного звільнення засудженого від покарання.
В зв'язку з якими обставинами, передбаченими ст.378 КПК України, необхідно постановити апеляційній інстанції новий вирок щодо ОСОБА_2 ні в мотивувальній, ні в резолютивній частині апеляції адвоката ОСОБА_1 не зазначено. Тож резолютивна частина апеляції адвоката ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 є суперечливою і не узгоджується з вимогами ст. ст. 366, 378 КПК України.
У зв'язку з невідповідністю поданої адвокатом ОСОБА_6 апеляції вимогам ст.350 КПК України, апеляційний суд вважає, що вона повинна бути знята з розгляду, а справа підлягає поверненню суду першої інстанції для виконання вимог, передбачених ст.ст.350, 352, 354 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 359 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Кримінальну справу щодо ОСОБА_2, засудженого за ч.4 ст.191, ч.2 ст.366 КК України повернути Новозаводському районному суду м. Чернігова для виконання вимог, передбачених ст.ст. 350, 352, 354 КПК України.
Суддя О. П. Трейтяк
Суд | Апеляційний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2013 |
Оприлюднено | 21.02.2013 |
Номер документу | 29475313 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Чернігівської області
Трейтяк О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні