КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: №2а-17135/12/2670 Головуючий у 1- й інстанції Дегтярьова О.В.
Суддя - доповідач: Лічевецький І.О.
У Х В А Л А
14 лютого 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Грищенко Т.М., Мацедонської В.Е., при секретарі - Війтович Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Дєнєб-Строй» на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 грудня 2012 р. в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Дєнєб-Строй» до державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва Державної податкової служби про визнання дій протиправними, скасування наказу та податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ
У поданій до суду в грудні 2012 р. позовній заяві ТОВ «Дєнєб-Строй» просило визнати протиправним та скасувати наказ ДПІ у Деснянському районі м. Києва від 17.10.2012 р. № 1357 «Щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки», визнати протиправними дії органу державної податкової служби щодо проведення перевірки, визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення № 0001472302 від 27.11.2012 р., № 0001482302 від 27.11.2012 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 грудня 2012 р. позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків до 28 грудня 2012 року.
В апеляційній скарзі позивач посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання, просить скасувати вказане судове рішення.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом попередньої інстанції норм матеріального і процесуального права, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Залишаючи позовну заяву без руху, суд попередньої інстанції виходив з того, що позивачем не подано усіх наявних у нього первинних, розрахункових та інших документів, письмових пояснень щодо виконання укладених договорів, оригіналів банківських виписок, доказів наявності у контрагентів ТОВ «Дєнєб-Строй» матеріально-технічної бази, обладнання та трудових ресурсів.
Відповідно до частини першої ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вимоги до позовної заяви встановлено статтею 106 КАС України.
Зокрема, частиною 2 названої статті КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Стаття 106 КАС України визначає вичерпний перелік елементів (реквізитів), які дають необхідну інформацію для вирішення судом питання про відкриття провадження в адміністративній справі і не пред'являє на цій стадії до позивача такої вимоги, як подача всіх документів, які, на думку суду, мають значення для правильного вирішення справи.
В той же час, суд мав врахувати положення частини 4 статті 11 КАС України якими передбачено його обов'язок вживати передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 названої статті КАС України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає
Таким чином, неподання позивачем всіх документів, що дають можливість суду встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги особи, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов, не є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до статті 204 КАС України підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є, зокрема, порушення норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
Керуючись статтями 160, 199, 204, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Дєнєб-Строй» задовольнити.
Ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 грудня 2012 р. скасувати.
Справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.О.Лічевецький
суддя Т.М.Грищенко
суддя В.Е.Мацедонська
Ухвала складена в повному обсязі 19 лютого 2013 р.
Головуючий суддя Лічевецький І.О.
Судді: Грищенко Т.М.
Мацедонська В.Е.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2013 |
Оприлюднено | 22.02.2013 |
Номер документу | 29494887 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Лічевецький І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні