Ухвала
від 27.08.2012 по справі б8/051-12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26

УХВАЛА

"27" серпня 2012 р. Справа № Б8/051-12

Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф. , при секретарі Каплі А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № Б8/051-12

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛІМЕРАГРОПОСТАЧ», ідентифікаційний код юридичної особи: 32302816, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 4 (Кредитор),

до боржника, - товариства з обмеженою відповідальністю «СОРЕК ПРО», ідентифікаційний код юридичної особи: 35208819, місцезнаходження: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Калініна, буд. 55,

про банкрутство ,

учасники провадження у справі про банкрутство:

розпорядник майна Боржника - арбітражний керуючий Руснак Інна Володимирівна, ідентифікаційний номер: 2723919406, місце проживання: м. Київ, вул. Алма-Атинська, буд. 39-А, кв. 230, ліцензія на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) серії АВ № 547820, видана Державним департаментом з питань банкрутства 18 жовтня 2010 року,

за участю представників учасників провадження у справі про банкрутство:

від Кредитора: не з'явився;

від Боржника: не з'явився;

від розпорядника майна Боржника: арбітражний керуючий Руснак І.В., яка діє на підставі ліцензії на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) серії АВ № 547820, виданої Державним департаментом з питань банкрутства 18 жовтня 2010 року та ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року у справі № Б8/051-12, -

В С Т А Н О В И В:

в провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № Б8/051-12 за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛІМЕРАГРОПОСТАЧ» (ідентифікаційний код: 32302816, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 4) (надалі за текстом: «Кредитор») про банкрутство боржника - товариства з обмеженою відповідальністю «СОРЕК ПРО» (ідентифікаційний код: 35208819, місцезнаходження: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Калініна, буд. 55) (надалі за текстом: «Боржник»), порушена ухвалою господарського суду Київської області від 15 травня 2012 року, якою розгляд справи у підготовчому засіданні призначено на 28 травня 2012 року; зобов'язано учасників провадження надати низку документарних доказів у справі; зобов'язано Боржника провести аудит за останні 24 календарних місяці його господарської діяльності та надати аудиторський висновок суду; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі за текстом також: «Закон про банкрутство»).

Ухвалою господарського суду Київської області від 28 травня 2012 року відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні на 11 червня 2012 року; зобов'язано Боржника виконати вимоги ухвали господарського суду Київської області від 15 травня 2012 року в повному обсязі; зобов'язано Кредитора виконати вимоги ухвали господарського суду Київської області від 15 травня 2012 року в невиконаній частині.

Ухвалою господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року визнано безспірні грошові вимоги Кредитора; зобов'язано Кредитора здійснити публікацію оголошення про порушення судом справи про банкрутство Боржника, про що надати суду відповідні докази, примірник газети після публікації у п'ятиденний строк з моменту публікації подати господарському суду; введено процедуру розпорядження майном Боржника та призначено арбітражного керуючого Руснак І.В. розпорядником майна Боржника; призначено справу до розгляду в попередньому засіданні на 27 серпня 2012 року; призначено на 10 грудня 2012 року засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство; вирішено інші процедурні питання у справі.

В судове засідання 27 серпня 2012 року з'явився розпорядник майна Боржника та надала свої пояснення у справі. Інші учасники провадження у справі в судове засідання 27 серпня 2012 року не з'явились.

Провадження у справі № Б8/051-12 перебуває на стадії розпорядження майном Боржника, в якій на поточну дату призначено попереднє засідання у справі.

Детально дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна Боржника, судом встановлено наступне.

Пунктом 2 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року зобов'язано Кредитора у десятиденний строк з дати отримання цієї ухвали за свій рахунок подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України "Голос України" чи Кабінету Міністрів України "Урядовий кур'єр" оголошення про порушення судом справи про банкрутство боржника, про що надати суду відповідні докази. Примірник газети після публікації у п'ятиденний строк з моменту публікації подати господарському суду.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що станом на дату винесення даної ухвали в матеріалах справи № Б8/051-12 відсутні докази здійснення публікації про порушення судом справи про банкрутство Боржника; Кредитор в судове засідання 27 серпня 2012 року не з'явився, про причини неявки та про причини невиконання вимог п. 2 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року суд не повідомлено.

Пунктом 4 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року зобов'язано розпорядника майна Боржника разом з посадовими особами Боржника (керівнику) розглянути заяви кредиторів про грошові вимоги; зобов'язано розпорядника майна Боржника до 21 серпня 2012 року подати до суду реєстр грошових вимог кредиторів, дані щодо розгляду заяв кредиторів; встановити майно Боржника, надати суду відомості про фінансове становище боржника з документами, що їх підтверджують; провести аналіз фінансово-господарського стану боржника; надати господарському суду звіт про свою діяльність, результати аналізу фінансово-господарського стану Боржника; з'ясувати позиції власника майна боржника щодо його участі у відновленні платоспроможності боржника; повідомити письмово господарський суд про наслідки розгляду конкурсних вимог кредиторів, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство з зазначенням, які з них визнані боржником повністю чи частково, які з них відхилені з письмовим правовим обґрунтуванням підстав їх відхилення, які з вимог забезпечені заставою, надати інші дані щодо розгляду заяв кредиторів; повідомити кредиторів Боржника про місце та час попереднього засідання у справі; виконати інші обов'язки, покладені Законом про банкрутство на розпорядника майна у справі про банкрутство.

Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 3? Закону про банкрутство, арбітражний керуючий зобов'язаний : здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність конфлікту інтересів; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на ринках; в порядку, установленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; повідомляти комітет кредиторів та кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, про час, місце та умови продажу заставного майна окремим рекомендованим листом з повідомленням про вручення; виконувати інші повноваження, передбачені цим Законом. При реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

Згідно ч. 9 ст. 13 Закону про банкрутство, розпорядник майна зобов'язаний : розглядати разом з посадовими особами боржника копії заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли до господарського суду у зв'язку з порушенням справи про банкрутство та надіслані боржнику в установленому цим Законом порядку; вести реєстр вимог кредиторів у встановленому порядку; повідомляти кредиторів про результати розгляду їх вимог боржником та включення визнаних вимог до реєстру вимог кредиторів або про відмову визнання вимог боржником; вживати заходів для захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства; скликати збори кредиторів; надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено справу про банкрутство; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; виконувати інші функції, передбачені цим Законом.

Детально дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що станом на дату винесення даної ухвали в матеріалах справи відсутні жодні докази виконання розпорядником майна Боржника вимог п. 4 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року, вимог ч.ч. 5, 6 ст. 3?, ч. 9 ст. 13 Закону про банкрутство; реєстр вимог кредиторів Боржника розпорядником майна Боржника суду не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Частиною 2 ст. 4?? Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України, за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Відповідно до п. 2.6. Рекомендацій Вищого господарського Суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» № 04-5/1193 від 04 червня 2004 року, у вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди мають виходити з такого. Згідно зі статтею 4? ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом. Отже, господарські суди, розглядаючи справи про банкрутство, повинні керуватися Законом і застосовувати лише ті статті або відповідні частини статей ГПК України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу. Відповідно до статті 53 ГПК України за заявою сторони, прокурора чи зі своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк. Оскільки ця норма застосовується і у провадженні у справах про банкрутство, господарські суди, керуючись нею, можуть відновити пропущений процесуальний строк, встановлений Законом для вчинення певної дії, наприклад, встановлений частиною 6 статті 18 Закону строк подання плану санації. Відновлення встановлених Законом строків конкретних процедур не допускається, але ці строки можуть бути продовжені судом у випадках, передбачених самим Законом. Наприклад, за правилами частини 1 статті 17 та частини 2 статті 22 Закону можуть бути продовжені судом строки санації боржника та ліквідації банкрута. Строки, призначені господарським судом у справі про банкрутство, можуть бути ним продовжені, наприклад, строки проведення процесуальних дій, які визначені за правилами частини 11 статті 11 Закону, але не більше, ніж передбачено Законом.

Виходячи з викладеного, в зв'язку з неявкою в судові засідання Боржника, Кредитора, в зв'язку з невиконанням Кредитором вимог п. 2 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року щодо надання доказів здійснення публікації оголошення про порушення справи про банкрутство Боржника, невиконанням розпорядником майна Боржника вимог п. 4 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року, вимог ч.ч. 5, 6 ст. 3?, ч. 9 ст. 13 Закону про банкрутство, в зв'язку з неподанням розпорядником майна Боржника реєстру вимог кредиторів Боржника, - що унеможливлює проведення попереднього засідання у справі у призначену дату, суд вказані причини визнає поважними для продовження строків передбачених п. 11 ст. 11 Закону про банкрутство, та продовжує строки, встановлені абз. 3- 6 п. 11 ст. 11 Закону про банкрутство у справі № Б8/051-12 на 3 місяці.

Керуючись ст. ст. 3?, 5, 11, 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 53, 86 Господарського процесуального кодексу України, п. 2.6. Рекомендацій Вищого господарського Суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» № 04-5/1193 від 04 червня 2004 року суд, -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строки встановлені абз. абз. 3-6 п. 11 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» на 3 місяці.

2. Зобов'язати розпорядника майна до 21 листопада 2012 року подати до суду реєстр грошових вимог кредиторів, дані щодо розгляду заяв кредиторів; встановити майно Боржника, надати суду відомості про фінансове становище боржника з документами, що їх підтверджують; провести аналіз фінансово-господарського стану боржника; надати господарському суду звіт про свою діяльність, результати аналізу фінансово-господарського стану Боржника; з'ясувати позиції власника майна боржника щодо його участі у відновленні платоспроможності боржника; повідомити письмово господарський суд про наслідки розгляду конкурсних вимог кредиторів, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство з зазначенням, які з них визнані боржником повністю чи частково, які з них відхилені з письмовим правовим обґрунтуванням підстав їх відхилення, які з вимог забезпечені заставою, надати інші дані щодо розгляду заяв кредиторів; повідомити кредиторів Боржника про місце та час попереднього засідання у справі; виконати інші обов'язки, покладені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» на розпорядника майна у справі про банкрутство.

До 14 грудня 2012 року провести перші загальні збори кредиторів та до 17 грудня 2012 року подати клопотання щодо подальших процедур у справі.

3. Призначити справу до розгляду в попередньому засіданні на 10 грудня 2012 року на 15 год. 40 хв. , яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, зал судових засідань № 2).

4. Призначити на 18 січня 2013 року на 12 год. 15 хв. засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство, яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, зал судових засідань № 2).

5. Зобов'язати Кредитора виконати вимоги п. 2 резолютивної частини ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року.

6. Попередити учасників провадження про матеріальну відповідальність за неявку в судове засідання та невиконання вимог суду. Попередити учасників провадження про те, що відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд, приймаючи рішення, має право: стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

7. Копію ухвали надіслати: учасникам провадження у справі.

Суддя Скутельник П.Ф.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.08.2012
Оприлюднено27.02.2013
Номер документу29575686
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б8/051-12

Ухвала від 25.11.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 14.08.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 23.03.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 10.11.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 26.05.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 23.12.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Постанова від 18.01.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 10.12.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 27.08.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 11.06.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні