cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"10" грудня 2012 р. Справа № Б8/051-12
Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф. , при секретарі Каплі А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № Б8/051-12
до боржника, - товариства з обмеженою відповідальністю «СОРЕК ПРО», ідентифікаційний код юридичної особи: 35208819, місцезнаходження: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Калініна, буд. 55,
про банкрутство ,
учасники провадження у справі про банкрутство:
розпорядник майна Боржника - арбітражний керуючий Руснак Інна Володимирівна, ідентифікаційний номер: 2723919406, місце проживання: м. Київ, вул. Алма-Атинська, буд. 39-А, кв. 230, ліцензія на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) серії АВ № 547820, видана Державним департаментом з питань банкрутства 18 жовтня 2010 року,
за участю представників учасників провадження у справі про банкрутство:
від Кредитора, Боржника: не з'явились;
від розпорядника майна Боржника: арбітражний керуючий Руснак І.В., яка діє на підставі ліцензії на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) серії АВ № 547820, виданої Державним департаментом з питань банкрутства 18 жовтня 2010 року та ухвали господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року у справі № Б8/051-12, -
В С Т А Н О В И В:
в провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № Б8/051-12 за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛІМЕРАГРОПОСТАЧ» (ідентифікаційний код: 32302816, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 4) (надалі за текстом: «Кредитор») про банкрутство боржника - товариства з обмеженою відповідальністю «СОРЕК ПРО» (ідентифікаційний код: 35208819, місцезнаходження: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Калініна, буд. 55) (надалі за текстом: «Боржник»), порушена ухвалою господарського суду Київської області від 15 травня 2012 року, якою розгляд справи у підготовчому засіданні призначено на 28 травня 2012 року; зобов'язано учасників провадження надати низку документарних доказів у справі; зобов'язано Боржника провести аудит за останні 24 календарних місяці його господарської діяльності та надати аудиторський висновок суду; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі за текстом також: «Закон про банкрутство»).
Ухвалою господарського суду Київської області від 28 травня 2012 року відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні на 11 червня 2012 року; зобов'язано Боржника виконати вимоги ухвали господарського суду Київської області від 15 травня 2012 року в повному обсязі; зобов'язано Кредитора виконати вимоги ухвали господарського суду Київської області від 15 травня 2012 року в невиконаній частині.
Ухвалою господарського суду Київської області від 11 червня 2012 року визнано безспірні грошові вимоги Кредитора; зобов'язано Кредитора здійснити публікацію оголошення про порушення судом справи про банкрутство Боржника, про що надати суду відповідні докази, примірник газети після публікації у п'ятиденний строк з моменту публікації подати господарському суду; введено процедуру розпорядження майном Боржника та призначено арбітражного керуючого Руснак І.В. розпорядником майна Боржника; призначено справу до розгляду в попередньому засіданні на 27 серпня 2012 року; призначено на 10 грудня 2012 року засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство; вирішено інші процедурні питання у справі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 27 серпня 2012 року продовжено строки встановлені абз. абз. 3- 6 п. 11 ст. 11 Закону про банкрутство на 3 місяці; зобов'язано розпорядника майна до 21 листопада 2012 року подати до суду реєстр грошових вимог кредиторів, дані щодо розгляду заяв кредиторів; призначено справу до розгляду в попередньому засіданні на 10 грудня 2012 року; призначено на 18 січня 2013 року засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство; вирішено інші процедурні питання у справі.
Через відділ діловодства господарського суду Київської області від розпорядника майна Боржника надійшли: лист б/№, б/дати (вх. № 20078 від 10 грудня 2012 року) з доданим реєстром вимог кредиторів Боржника; лист № 22/Б8/051-12 від 05 грудня 2012 року (вх. № 20079 від 10 грудня 2012 року) з доданим протоколом загальних зборів кредиторів від 12 листопада 2012 року.
В судове засідання 10 грудня 2012 року з'явився розпорядник майна Боржника та надала свої пояснення у справі, просить затвердити поданий нею реєстр вимог кредиторів Боржника.
Детально дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна Боржника, судом встановлено наступне.
Провадження у справі № Б8/051-12 знаходиться в процедурі розпорядження майном боржника, в якій на поточну дату призначено попереднє засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч. 1 ст. 14 Закону про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Відповідно до ч. 15 ст. 11 Закону про банкрутство, після офіційного оприлюднення ухвали про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті судової влади України всі кредитори незалежно від настання строку виконання зобов'язань мають право подавати заяви з грошовими вимогами до боржника згідно із статтею 14 цього Закону.
Згідно абз. абз. 1-4 ч. 2 ст. 15 Закону про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає реєстр вимог кредиторів, вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника і які не були включені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; за результатами розгляду господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, та призначається дата проведення зборів кредиторів. Реєстр вимог кредиторів повинен включати усі визнані судом вимоги кредиторів. У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями чи зобов'язаннями щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, невикористаних та своєчасно не повернутих коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), черговість задоволення кожної вимоги, окремо розмір неустойки (штрафу, пені).
Абзацом 2 п. 46 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство» № 15 від 18 грудня 2009 року (надалі за текстом «Постанова № 15») визначено, що відповідно до частини п'ятої статті 14 Закону заяви цих кредиторів, щодо яких є заперечення боржника, розглядаються згідно з підсудністю, що встановлена Законом, тобто тим господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство. За змістом абзацу третього частини шостої статті 14 Закону вимоги цих кредиторів встановлюються згідно із заявами таких кредиторів та даними обліку боржника.
Відповідно до ч. 9 ст. 13 Закону про банкрутство, розпорядник майна зобов'язаний: розглядати разом з посадовими особами боржника копії заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли до господарського суду у зв'язку з порушенням справи про банкрутство та надіслані боржнику в установленому цим Законом порядку; вести реєстр вимог кредиторів у встановленому порядку; повідомляти кредиторів про результати розгляду їх вимог боржником та включення визнаних вимог до реєстру вимог кредиторів або про відмову визнання вимог боржником; вживати заходів для захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства; скликати збори кредиторів; надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено справу про банкрутство; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; виконувати інші функції, передбачені цим Законом.
Згідно абз. 1 ч. 3 ст. 14 вказаного Закону, боржник разом з розпорядником майна за наслідками розгляду зазначених вимог повністю або частково визнає їх або відхиляє, з обґрунтуванням підстав відхилення, про що розпорядник майна повідомляє письмово заявників і господарський суд.
Пунктом 48 Постанови № 15 встановлено, що відповідно до частини третьої статті 14 Закону боржник разом з розпорядником майна за наслідками розгляду вимог повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав відхилення, про що розпорядник майна письмово повідомляє заявників і господарський суд. Рішення боржника про невизнання вимог може бути оскаржене до господарського суду, що порушив провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до п. 8.7. Рекомендацій Президії Вищого господарського Суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" № 04-5/1193 від 04 квітня 2004 року (надалі за текстом «Рекомендації») передбачено, що боржник разом з розпорядником майна розглядає копії заяв кредиторів, які надійшли на їх адресу. Боржник може визнати вимоги повністю, частково або відхилити. Якщо вимоги боржником визнаються повністю, то вони включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Завдання розпорядника майна полягає в перевірці обґрунтованості визнання боржником грошових вимог. Розпоряднику майна не надано право самостійно включати до реєстру вимоги кредиторів, за виключенням випадків, коли керівник боржника ухиляється від розгляду вимог кредиторів або взагалі відсутній і місцезнаходження його невідоме . Про наслідки розгляду заяв розпорядник майна письмово повідомляє заявників та господарський суд. Якщо боржник не визнає вимоги кредитора або визнає частково, він зобов'язаний письмово обґрунтувати свої заперечення з посиланням на відповідні докази і норми закону, та подати ці докази і заперечення до господарського суду.
Згідно п. 8.10. Рекомендацій, вимоги кредиторів до боржника, щодо визнання яких розпорядником майна чи іншими кредиторами подані заперечення, розглядаються господарським судом з викликом боржника, кредитора, вимоги якого оспорюються та інших кредиторів, що заявили заперечення стосовно цих вимог. Якщо господарський суд дійде висновку, що спірні вимоги кредитора обґрунтовані та підтверджені відповідними документами, такі вимоги визнаються судом; в іншому випадку у задоволенні таких вимог суд відмовляє повністю або частково. Про визнання чи відмову у визнанні вимог кожного кредитора судом виноситься ухвала.
Абзацом 1 п. 49 Постанови № 15 передбачено, що згідно з частиною шостою статті 14 Закону вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. За змістом цієї норми до реєстру мають включатися визнані вимоги всіх конкурсних кредиторів, у тому числі безспірні вимоги кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) порушено справу про банкрутство.
Згідно п. 74 Постанови № 15, у попередньому засіданні господарський суд зобов'язаний розглянути скарги усіх кредиторів, щодо вимог яких були заперечення боржника та які не були включені розпорядником майна до реєстру, і за результатами їх розгляду вирішити питання про включення або не включення цих вимог до реєстру з визначенням їх розміру. За результатами попереднього засідання господарський суд виносить ухвалу про розмір визнаних судом вимог кожного із кредиторів, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, та призначає дату проведення зборів кредиторів. За змістом припису частини другої статті 14 Закону цією ж ухвалою господарський суд затверджує реєстр вимог кредиторів.
Як встановлено судом, в газеті "Голос України" № 124 від 11 липня 2012 року здійснено публікацію оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «СОРЕК ПРО» (ідентифікаційний код: 35208819, місцезнаходження: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Калініна, буд. 55), що підтверджено роздруківкою з системи «Всеукраїнська мережа «ЛІГА:ЗАКОН».
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що у термін визначений Законом про банкрутство після публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Боржника, до господарського суду не надійшло жодної заяви з кредиторськими вимогами до Боржника. Також розпорядником майна Боржника у судовому засіданні 10 грудня 2012 року надано пояснення, згідно яких протягом строку, визначеного Законом про банкрутство для подання заяв з вимогами до Боржника, жодної заяви з вимогами до Боржника до розпорядника майна Боржника не надійшло.
Як вже було зазначено, 10 грудня 2012 року через відділ діловодства господарського суду Київської області розпорядником майна Боржника подано реєстр вимог кредиторів Боржника. Поданий реєстр вимог кредиторів Боржника у справі № Б8/051-12 підписано розпорядником майна Боржника. Розпорядником майна Боржника у судовому засіданні 10 грудня 2012 року надано пояснення відповідно до яких керівник боржника ухиляється від розгляду вимог кредиторів або взагалі відсутній і місцезнаходження його невідоме.
Відповідно до реєстру вимог кредиторів Боржника розпорядником майна Боржника внесено вимоги ініціюючого кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛІМЕРАГРОПОСТАЧ» (ідентифікаційний код: 32302816, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 4) в сумі 353 982,47 грн., які віднесені розпорядником майна Боржника до четвертої черги задоволення вимог кредиторів.
Врахувавши вищенаведене, в зв'язку з ухиленням керівником Боржника від виконання обов'язків з урахуванням положення абз. 2 п. 8.7. Рекомендацій, суд приймає даний реєстр, що підписаний розпорядником майна Боржника.
Згідно абз. 1 ч. 6 ст. 14 Закону про банкрутство, вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
Відповідно до абз. 4 п. 45 Постанови № 15, кредитор (кредитори), за заявою якого (яких) порушено справу про банкрутство, не подає (подають) заяв після опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення цієї справи. Вимоги ініціюючих кредиторів вважаються визнаними і після їх перевірки у підготовчому засіданні підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру.
Згідно п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 31, п. 4 ст. 31 Закону про банкрутство, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у порядку, встановленому цією статтею: у першу чергу задовольняються: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату державного мита; у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника.
Ухвалою господарського суду Київської області у цій справі від 11 червня 2012 року визнано безспірні грошові вимоги Кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІМЕРАГРОПОСТАЧ", ідентифікаційний код: 32302816, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Еспланадна, 4, у сумі 353 982,47 (триста п'ятдесят три тисячі дев'ятсот вісімдесят дві гривні 47 коп.) грн., що підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги задоволення вимог кредиторів; стягнуто з Боржника на користь Кредитора 5 470,00 (п'ять тисяч чотириста сімдесят гривень 00 коп.) грн. судового збору за подання до господарського суду Київської області заяви про порушення справи про банкрутство, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у першу чергу.
Таким чином, заслухавши пояснення розпорядника майна Боржника, суд дійшов висновку, що наявних в справі документів достатньо для прийняття рішення у даному судовому засіданні про затвердження реєстру вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону про банкрутство, вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 5, 11, 13, 14, 15, 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 4?, 75, 82, 86 Господарського процесуального кодексу України, Постановою Пленуму Верхового Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство» від 18 грудня 2009 року № 15, Рекомендаціями Президії Вищого господарського Суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 04 червня 2004 року №05-5/1193, суд -
УХВАЛИВ:
1. Включити до реєстру кредиторів Боржника та затвердити реєстр вимог кредиторів Боржника - товариства з обмеженою відповідальністю «СОРЕК ПРО», ідентифікаційний код: 35208819, місцезнаходження: 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Калініна, буд. 55, в наступному складі та обсязі:
- товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛІМЕРАГРОПОСТАЧ", ідентифікаційний код: 32302816, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Еспланадна, 4, у сумі 353 982,47 (триста п'ятдесят три тисячі дев'ятсот вісімдесят дві гривні 47 коп.) грн., що підлягають задоволенню в четверту чергу задоволення вимог кредиторів; в сумі 5 470,00 (п'ять тисяч чотириста сімдесят гривень 00 коп.) грн. судового збору за подання до господарського суду Київської області заяви про порушення справи про банкрутство, що підлягають задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.
2. Встановити, що конкурсні вимоги всіх кредиторів, що заявлені до Боржника після 10 серпня 2012 року або не заявлені взагалі по даній справі, відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - вважаються погашеними. В подальшому боржник є вільним від всіх вказаних у цьому пункті ухвали зобов'язань.
3. Зобов'язати розпорядника майна Боржника на призначене на 18 січня 2013 року судове засідання надати докази проведення загальних зборів кредиторів, зборів комітету кредиторів Боржника у відповідності до всіх вимог ст. ст. 16, 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Копію ухвали надіслати: учасникам провадження у справі.
Суддя Скутельник П.Ф.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2012 |
Оприлюднено | 27.02.2013 |
Номер документу | 29575687 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Скутельник П.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні