cpg1251
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
26 березня 2013 р. Справа № 2-а-1418/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Чернюк Алли Юріївни,
за участю:
секретаря судового засідання: Щербатюк Любов Євгеніївна
представника позивача: Коломієць І.М.
відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Екстрема-Сервіс"
про: стягнення заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби (надалі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екстрема-Сервіс" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям.
Адміністративний позов мотивований тим, що за відповідачем рахується заборгованість в сумі 29 760 грн.
У відповідності до ухвали суду від 21.03.2013р. задоволено клопотання представника позивача про заміну неналежного позивача ДПІ у м. Вінниці на належного Вінницьку ОДПІ Вінницької області ДПС.
До початку судового розгляду справи 26.03.2013р., представником позивача подано клопотання про зменшення позовних вимог, згідно до якої, з урахування часткової сплати боргу відповідачем, просив винести рішення про стягнення з ТОВ «Екстрема сервіс» штрафні фінансові санкції в сумі 26 520 грн.
Частина 1 статті 137 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) передбачає, що позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.
Із врахуванням вищезазначених обставин, судом прийнято клопотання про зменшення заявлених позовних вимог.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити на підставі та в межах заявлених позовних вимог.
Відповідач в судове засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується розпискою про вручення повістки суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно до ч.4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З огляду на вказані вимоги КАС України, суд дійшов до висновку про проведення судового розгляду справи за відсутності уповноваженого представника відповідача, адже останній належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, більше того, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що за наслідками проведеної перевірки Вознесенською ДПІ у Миколаївській області з питань дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків товари (послуг), вимог з регулювання обліку готівки наявності торгових патентів і ліцензій, результат якою оформлений актом від 09.04.2009р. № 0012140632754657, встановлено, що ТОВ «Екстрема сервіс» використовують гральні автомати з купюроприймальниками, які не оснащені фіскальними блоками. На підставі чого, винесено рішення про застосування штрафних фінансових санкцій № 0005092340 від 22.04.2009р., яким визначено грошове зобов'язання в сумі 6 800 грн.(а.с.5-16).
23.06.2009р. ДПІ у Артемівському районі у м. Луганську проведено перевірку відповідача з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків товари (послуг), вимог з регулювання обліку готівки наявності торгових патентів і ліцензій, за наслідками якої встановлено, що у період призупинення дії ліцензії, відповідач використовував гральні автомати у свій діяльності. У зв'язку з чим, сформовано рішення про застосування штрафних фінансових санкцій від 18.06.2009р. № 0007542340, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 2 040 грн.(а.с. 17-26).
За наслідками проведеної перевірки ТОВ «Екстрема сервіс» 18.03.2009р., з питань дотримання порядку проведення розрахунків товари (послуг), вимог з регулювання обліку готівки наявності торгових патентів і ліцензій винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.04.2009р. № 0004582340, яким застосовано штрафні санкції в сумі 4 920 грн. (а.с.27-33).
30.03.2009р. ДПІ у Івано-Франківській області проведено стосовно відповідача перевірку з питань дотримання порядку проведення розрахунків товари (послуг), вимог з регулювання обліку готівки наявності торгових патентів і ліцензій, результат якої оформлений актом від 30.03.2009р. № 090148. За наслідками встановлених порушень податковим органом винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 14.04.20098р. № 0004802340, яким визначено грошове зобов'язання в сумі 5 640 грн.(а.с.34-44).
З наданих до суду доказів також вбачається, що 18.02.2009р. ДПІ у м. Чернівці. проведено перевірку ТОВ «Екстрема сервіс», в ході якої встановлено проведення операцій без реєстратора розрахункових операцій, результат даної перевірки оформлений актом від 18.02.2009р. № 820/24/12/23/32754657. У зв'язку з чим, винесено рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) від 14.05.2009р. за № 0006142340 в розмірі 4 240 грн.(а.с.44-54).
Крім того, 14.05.2009р. ДПІ у Вінниці винесено рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) № 0006152340, яким визначено штрафні санкції в розмірі 6 120 грн. Дане рішення винесено з підстав виявлених порушень перевірки з питань дотримання порядку проведення розрахунків товари (послуг), вимог з регулювання обліку готівки наявності торгових патентів і ліцензій, згідно акту від 20.02.2009р. № 304/02/28/23/32754657 (а.с.54-64).
Визначаючись, щодо заявлених позовних вимог судом враховано той факт, що відповідно до ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
В силу ст.15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) , контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно ч. 1 ч. 4 ст. 16 вказаного Закону (в редакції що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Положення п.1,2, 13 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) передбачають, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За порушення вимог Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів, у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій, що встановлює п.1, 2 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).
Судом також встановлено, що наслідками рішень про застосовування штрафних (фінансових) санкцій ТОВ «Екстрема сервіс» частково сплачено борг, а саме по рішенню № 0006142340 від 14.05.2009р. сплачено 500грн., по рішенню № 0004802340 від 12.05.2009р. сплачено 200грн., по рішенню № 0004582340 від 09.04.2009р. сплачено 500грн.
Крім того, як свідчать матеріали справи, провадження у даній справі неодноразово зупинялось, у зв'язку з оскарженням рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, що є предметом розгляду даної справи. Зокрема, по розгляду рішень за №0007662340 від 23.12.2008р. та за № 0007802340 від 02.07.2009р. в адміністративній справі №2а/3368/09/0270 винесено постанову Вінницького окружного адміністративного суду, якою адміністративний позов ТОВ «Екстрема сервіс» задоволено в повному об'ємі, яка ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду залишена без змін, а апеляційна скарга ДПІ у м. Вінниці без задоволення. По адміністративній справі №2-а-2780/09/0270, по розгляду рішень про застосовування штрафних фінансових санкцій №№ 0004582340 від 09.04.2009р., 0004592340 від 09.04.2009р., 0004602340 від 09.04.2009р., 0004762340 від 14.04.2009р., 0004782340 від 14.04.2009р., 0004802340 від 14.04.2009р., 0006142340 від 14.05.2009р., 0006152340 від 14.05.2009р., 0005092340 від 22.04.2009р., 0003892340 від 26.05.2009р. винесено постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 25.06.2009р. якою позовні вимоги задоволенні в повному об'ємі, згідно до ухвали Київського апеляційного адміністративного суду, дана постанова скасована та прийнята нова якою в задоволенні адміністративного позову відмовлено. З наданих до суду доказів також слідує, що у відповідності до ухвали Вищого адміністративного суду України постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2010р. залишена без змін.
Також ч.1 ст.72 КАС України, визначено, що підставою для звільнення від доказування є обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості відповідач у встановлені строки до бюджету не сплатив, наявність у неї вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 цього Кодексу).
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, відповідно до якої у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Екстрема сервіс» (код ЄДРПОУ 32754657, м. Вінниця, вул.Юності, 14а) штрафні фінансові санкції в сумі 26 520 грн. (двадцять шість тисяч п'ятсот двадцять гривень) на користь Державного бюджету України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Чернюк Алла Юріївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2013 |
Оприлюднено | 10.04.2013 |
Номер документу | 30546409 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні