8/374
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.02.2009 р. Справа №8/374
за позовом Садівничого товариства "Поштовик", с.Петрівка, Диканський район, Полтавська область,38500
до Садівничого товариства "Космос", с.Петрівка, Диканський район, Полтавська область,38500
третя особа: Відкрите акціонерне товариство "Полтаваобленерго", м.Полтава
про усунення перешкод у користуванні електричною енергією та зобов'язання укласти договір
Суддя Плеханова Л.Б.
Представники:
від позивача: Белим М.І.
від відповідача: Чиркова Т.П., Линник С.І.
від третьої особи: не з"явився
СУТЬ СПРАВИ: Розглядається позовна заява про усунення перешкод у користуванні електричною енергією та зобов'язання укласти договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача.
Відповідач у відзиві на позов, його представники у судовому засіданні позовні вимоги вважають необгрунтованими і просять у позові відмовити.
Рішення оголошується після перерви, оголошеної 29.01.2009р. Згідно ст.85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників сторін, суд встановив:
Згідно пояснень представників сторін, між позивачем та відповідачем склалися довгострокові стосунки щодо користування Садівничим товариством "Поштовик" трансформаторною підстанцією, яка належить Садівничому товариству "Космос" для підключення до електричної мережі.
На підтвердження цього надано копію договору від 23.11.2001р., на підставі якого позивачеві був наданий дозвіл до червня 2003 року на підключення до трансформаторної підстанції та на відкриття окремого особистого рахунку.
13.06.2003р. позивачем було укладено Договір про постачання електричної енергії з ВАТ "Полтаваобленерго", на підставі якого позивач сплачував кошти за використану електроенергію, використовуючи ГПК-387 відповідача, як електроустановку.
Рішенням спільних зборів правління СТ «Космос»та СТ «Поштовик»від 01.03.2008р. було постановлено відмовити СТ «Поштовик»в укладенні договору на спільне використання електромереж в зв'язку з наявною заборгованістю, постійним невиконанням умов тимчасового договору від 13.11.2001р., а саме: відмовою в наданні коштів на технічне обслуговування ТП-387 та відшкодування витрат електроенергії та відмовою укласти Договір про спільне використання технологічних електричних мереж, який було надіслано на адресу СТ «Поштовик»27.07.2007р., при цьому Позивачу надавався час виконати наступну умова: сплатити кошти в сумі 300 грн. на технічне обслуговування ТП-387 до 1 квітня 2008 року.
Так як не були виконані вимоги рішення спільних зборів, тобто вказані кошти не були сплачені у встановлений термін, то на адресу СТ «Поштовик»було направлено лист від 07.04.2008 № 30 про розірвання з 10.05.2008 року раніше укладених договорів та Договору від 13.11.2001р. про тимчасове підключення Позивача до ТП-387 та листом від 19.05.2008р. № 48/2 було попереджено Позивача про його відключення від ПТ-387 в зв'язку з невиконанням умов рішення спільних зборів правління від 01.03.2008р.
18.06.2008р. інспектором енергозбуту Полтавської філії ВАТ «Полтаваобленерго»на підставі заяви СТ «Поштовик»№ 13/12-67 від 02.06.08р. про закриття особового рахунку та припинення дії договору про постачання електроенергії, було здійснено відключення від електропостачання об'єкти СТ «Поштовик».
На підставі поданих бажаючими членами СТ «Поштовик»заяв СТ «Космос»про підключення їх будинків до ТП-387 та на підставі Протоколу засідання членів правління СТ «Космос», вказані будинки були підключені до електромереж СТ «Космос»на правах споживачів і вони користуються електроенергією до цього часу. Будь-яких обмежень у підключенні не було. Правомірність вказаного підключення підтверджується листом ВАТ "Полтаваобленерго" № 88.2-01-60 від 22.01.09р.
Садівниче товариство „Поштовик" забезпечується електроенергією через мережі Садівничого товариства „Космос". Це підтверджується п.2 Додатку №7 (акт розмежування балансової належності ) від 13.06.2003р. до договору „Про постачання електричної енергії" №3296 від 13.06.2003 p., укладеного між ПФ "Полтаваобленерго" та СТ"Космос".
Відповідно до додатку №6 (однолінійна схема) до Договору про постачання електричної енергії, укладеного між садівничим товариством „Поштовик" та ПФ „Полтаваобленерго" №2308 від 13.06.2003 р., межа розподілу балансової належності між СТ „Космос" та СТ „Поштовик" знаходиться на відпайці ПЛ -0,4 кВ до СТ „Поштовик" після ТП -387 р, що знаходиться на балансі СТ „Космос".
Таким чином, СТ „Космос" фактично є основним споживачем, а СТ „Поштовик" субспоживачем електричної енергії.
Відповідно до п.1.7 6.30 "Правил користування електричною енергією", затверджених пост. НКРЕ України №28 від 31.07.96 (надалі - „ПКЕЕ") та п.8.2Примірного договору постачання електричної енергії, у разі використання технологічних мереж Основного споживача Субспоживачем відносини між ними, у тому числі взаємна відповідальність, регулюються Договором про спільне використання технологічних електричних мереж споживача .
Цей договір є основним документом, який зобов'язує Основного споживача нести відповідальність за надійне технічне забезпечення передачі електричної енергії через свої мережі для потреб Субспоживача.
Відповідно до п.1.8 ПКЕЕ договір про постачання електричної енергії між постачальником електричної енергії та субспоживачем має укладатись після укладення між субспоживачем та основним споживачем договору про спільне використання електричних мереж основного споживача.
Згідно п.1.7 ПКЕЕ Основний споживач не має права відмовити субспоживачу, у разі дотримання ним ПКЕЕ, в укладенні вказаного договору.
На виконання вимог ПКЕЕ СТ „Поштовик" направило СТ „Космос" для підписання два примірника проекту договору від 10.07.2008 року про спільне використання технологічних мереж основного споживача.
Зазначені документи повернуті 14.07.2008 року головою СТ „Космос" Чирковою Т.П. на адресу голови СТ „Поштовик" без розгляду та будь-яких зауважень.
Позивач вважає, необгрунтована відмова СТ„Космос" укласти договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача, позбавляє членів СТ „Поштовик" права користуватися електричною енергією відповідно до діючих ПКЕЕ.
Не зважаючи на чинність договору про постачання електричної енергії № 2308 від 13.06.2003р., посадовими особами СТ „Космос" здійснено самовільне відключення членів товариства позивача від мережі електропостачання.
Крім того, позивач не погоджується з твердженням відповідача що відповідачеві нанесено матеріальну шкоду шляхом ухилення від сплати витрат на утримання технологічних мереж (технічне обслуговування ПП-387).
Позивач заперечує наявність будь-якої заборгованості перед відповідачем та наполягав на проведенні звірки взаєморозарахунків з ним, але від її проведення відповідач відмовився, посилаючись на нелигитимність голови правління садівничого товариства "Поштовик" Шкурби Л.В.
Ухвалою суду від 11.12.2008р. відповідача СТ "Космос" було зобов"язано надати суду розгорнутий розрахунок (кошторис) витрат на технічне обслуговування трансформаторної підстанції - 387 та відомості щодо платежів позивача за 2008 рік, але відповідач вказані матеріали не надав.
Суд на підставі аналізу матеріалів справи (Статуту Садівничого товариства "Поштовик", списку членів товариства, довідки №07-444 від 10.11.2008р.) дійшов висновку, що головою правління СТ "Поштовик" є Шкурба Л.В., яка на підставі наданих їй повноважень пред"явила даний позов.
Посилання представника відповідача Голови правління СТ "Космос" Чиркової Т.П. на те, що позовна заява, що була подана СТ "Поштовик" до Господарського суду Полтавської області, підписана неправомочною особою Шкурбою Л.В., оскільки на час підписання позову вона не мала повноважень на здійснення даної дії, так як 1 червня 2008 року головою правління "Поштовик" був обраний Строчков Ю.І., не може бути прийнятим, оскільки проведення Загальних зборів СТ "Поштовик" та обрання на ньому іншого голови замість Шкурба Л.В. було проведено з недотриманням відповідного кворуму, що витікає із змісту Розділу ІУ "Органи управління та ревізійна комісія садівничого товариства" Статуту товариства, у якому зазначено "... Загальні збори правомочні вирішувать питання, якщо на зборах присутні не менше 2/3 всіх членів товариства..".
Враховуючи те, що загальна кількість членів СТ "Поштовик" на час проведення вищевказаних зборів становила менше, ніж 2/3 всіх членів товариства від загальної кількості його членів, то в даному випадку не було належного кворуму для переобрання замість Шкурби Л.В. - Строчкова Ю.І.
Залучений до участі у справі у якості третьої особи Полтавська філія ВАТ "Полтаваобленерго" пояснила, що вона не може впливати на господарські стосунки позивача та відповідача, що є предметом даної справи, тому при вирішенні спору покладається на розсуд суду.
На підставі матеріалів справи суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.277 ГК України абонент має право відпускати енергію приєднаним до його мереж вторинним споживачам (субабонентам). У цьому випадку субабоненти укладають договір енергопостачання з абонентом і мають права та несуть обов"язки абонента, а абонент має права та несе обов"язки енергопостачальника.
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем склалися довгострокові господарські відносини з постачання та споживання електричної енергії згідно договору від 13.11.2001р. на підключення Садівничого товариства "Поштовик" до трансформаторної підстанції 387. Вказані правовідносини фактично існували до 18.06.2008р., коли Полтавською філією ВАТ "Полтаваобленерго" на вимогу Садівничого товариства "Космос" (заява №76 від 19.08.2008р.) було здійснено відключення Садівничого товариства "Поштовик" від енергопостачання. Позивач згоди на це відповідачеві не надавав.
Садівниче товариство "Поштовик" не має іншого джерела отримання електроенергії, крім як від трансформаторної підстанції 387, що знаходиться на території Садівничого товариства "Космос".
10.07.2008р. Садівниче товариство "Поштовик" направило Садівничому товариству "Космос" для підписання два примірника проекту договору про спільне використання технологічних мереж основного споживача, які були повернуті без розгляду 14.07.2008р. без зазначення зауважень.
26.07.2007р. відповідач також надсилав позивачеві проект договору на використання технологічних мереж основного споживача, який позивач не підписав, склавши до нього доповнення. Таким чином, договір сторонами не був укладений.
Відповідно до п.3 ст.181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами, оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
На підставі ст.20 ГК України позивач має право на захист своїх прав і законних інтересів, у тому числі шляхом зобов"язання відповідача укласти договір на спільне використання технологічних мереж основного споживача.
Таким чином, позовні вимоги у частині зобов"язання Садівничого товариства "Космос" укласти з Садівничим товариством "Поштовик" вказаного договору є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Вимоги щодо усунення з боку Садівничого товариства "Космос" перешкод у користуванні електричною енергією є неправомірними, а доводи позивача є безпідставними, виходячи з наступного.
Відповідач не може надавати позивачеві у користування електричну енергію, так як відповідач не є постачальником електричної енергії чи електропередавальною організацією, які в свою чергу, на підставі ліцензії, мають право на здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії електромережами, відповідно до Закону України “Про електроенергетику” та Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НК з питань регулювання електроенергетики України N 28 від 31.07.96р.
Позивач мав на увазі усунення перешкод з боку відповідача у користуванні трансформаторною підстанцією - 387, яка не належить СТ “Поштовик”, а належить на праві власності СТ “Космос”, що було встановлено Рішенням Господарського суду Полтавської області від 22.11.2007р. по справі № 5/91 та Постановою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 05.05.2008р. по справі № 5/91. Будучи власником майна, СТ “Космос”, відповідно до ст.319 Цивільного кодексу України володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ст.391 ЦКУ лише власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Отже позивач, не маючи права власності на ТП-387, не може вимагати усунення перешкод в користуванні цим майном.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити частково.
2. Зобов"язати Садівниче товариство "Космос", с.Петрівка, Диканський район, Полтавська область,38500 до 01.03.2009р. укласти з Садівничим товариством "Поштовик", с.Петрівка, Диканський район, Полтавська область,38500 договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача в наступній редакції:
1. Предмет договору.
1.1. Основний споживач зобов"язується забезпечити передачу електричної енергії в межах величини дозволених Субспоживачу до використання, а Субспоживач –своєчасно сплачувати за користування електричної мережі, отримані послуги, в тому числі за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії.
Сторони зобов"язуються виконувати інші умови, визначені цим Договором та додатками до Договору, які є його невід"ємними частинами.
1.2. Основний споживач забезпечує передачу електричної енергії після укладення цього Договору та договору про постачання електричної енергії, який укладається між субспоживачем та постачальником електричної енергії. Передача електричної енергії забезпечується відповідно до однолінійної схеми, наведеної в додатку "Однолінійна схема".
2. Обов"язки основного споживача.
Основний споживач зобов"язаний:
2.1. Забезпечувати технічну можливість для передачі Субспоживачу електричної енергії в межах ___ кВ х А (кВт) потужності на ____ класі напруги (ступінь напруги
2.2. Забезпечувати на межі балансової належності електромереж підтримання параметрів якості електроенергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Субспоживача згідно з "Правилами устройства электроустановок" (далі - ПУЕ).
3. Права Основного споживача
Основний споживач має право:
3.1. На відшкодування частини (відповідно до обсягу переданої Субспоживачу електричної енергії) витрат на утримання електричних мереж, якими здійснюється передача електричної енергії Субспоживачу, згідно з кошторисом, наведеним у додатку ''Порядок розрахунку оплати обгрунтованих витрат споживача на передачу електричної енергії".
3.2. На доступ до розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об'єктах Субспоживача, для проведення технічної перевірки, зняття показів, виконання інших робіт відповідно до цього Договору.
3.3. Вимагати від Субспоживача дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору.
3.4. На припинення передачі та/або обмеження обсягів використання електричної енергії Субспоживачем у випадках та порядку, передбачених розділом 6 цього Договору.
3.5. На отримання від Субспоживача плати за послуги з компенсації перетікання реактивної, електричної енергії.
4. Обов'язки Субспоживача
Субспоживач зобов'язується:
4.1. Здійснювати оплату за вкористання електричних мереж Основного споживача за розрахунковий період. Розрахунок плати за використання електричних мереж Основного споживача здійснюється згідно з додатками "Порядок розрахунків" та " Порядок розрахунку оплати обгрунтованих витрат споживання на передачу електричної енергії.
Плата за використання електричних мереж Основного споживача вноситься Субспоживачем на підставі рахунка, одержаного від Основного споживача. Тривалість періоду для оплати отриманого рахунка становить 5 днів (тривалість періоду оплати має не перевищувати 5 днів для споживачів, які здійснюють плату за використання електричних мереж основного споживача самостійно, і 10 днів - для споживачів, які здійснюють розрахунки через свою територіально відокремлену головну організацію).
За час, протягом якого Основним споживачем припинялась передача електричної енергії з вини Субспоживача, плата за використання електричних мереж Основного споживача стягується в повному обсязі.
4.2. Здійснювати плату за надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії на межі балансової належності електромереж відповідно до додатка "Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії".
4.3. Надавати Основному споживачу орієнтовні величини обсягу споживання електричної енергії на наступний рік, які узгоджені із постачальником електричної енергії на наступний рік, не пізніше 31 грудня поточного року.
У разі неуточнення орієнтовних величин обсягу споживання електричної енергії до зазначеного строку Основний споживач має право встановлювати на розрахунковий період договірні величини, що діяли в поточному році, або ті, які були фактично досягнуті Субспоживачем у поточному році, якщо вони перевищили договірні величини поточного року.
4.4. Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб Основного споживача до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електроенергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електроенергії.
4.5. У разі припинення споживання електричної енергії внаслідок звільнення Субспоживачем займаного об'єкта останній повідомляє про це Основного споживача за 7 днів і здійснює повний розрахунок за використання електричних мереж до дня виїзду включно. Основний споживач припиняє передачу електричної енергії в день звільнення об'єкта.
5. Права Субспоживача
Субспоживач має право:
5.1. Не сплачувати за використання електричних мереж за час перерви , в електропостачанні, якщо перерва відбулася не з вини Субспоживача.
5.2. На отриманнях від Основного споживача інформації щодо якості електричної енергії, порядку визначення плати за використання електричних мереж Основного споживача, умов та режимів передачі електричної енергії.
5.3. На відшкодування згідно з законодавством України збитків заподіяних у наслідок порушення його прав.
5.4. На пере дачу "функцій експлуатації своїх електроустановок іншій спеціалізованій організації, якій на підставі відповідного договору делегує відповідальність за дотримання вимог законодавства України щодо експлуатації електроустановок:
(перелік електроустановок)
6. Порядок обмеження та припинення електропостачання
Електропостачання Субспоживача може бути поипинено або обмежено Основним споживачем:
6.1. Без попередження у разі:
виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Основного споживача на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів відповідної категорії Субспоживача.
споживання електроенергії Субспоживачем після закінчення терміну дії цього Договору або договору про постачання електричної енергії
приєднання Субспоживачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб до мереж Основного споживача поза розрахунковими засобами обліку;
самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії.
6.2. З повідомленням Субспоживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Субспоживачем граничної величини потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше.
6.3. З повідомленням Субспоживача не пізніше ніж за два робочих дні у разі:
відсутності у Субспоживача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок;
зниження показників якості електроенергії з вини Субспоживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів;
недопущення Субспоживачем уповноважених посадових органів виконавчої влади, на які покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії;
несплати Субспоживачем за використання електричних мереж Основного споживача у встановлений термін, з дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ.
6.4. У разі незадовільного стану електроустановок Субспоживача, що загрожує аварією, пожежею, створює загрозу життю, а також при невиконанні вимог щодо усунення недоліків в електроустановках Субспоживача за поданням представників державних органів, на які покладені відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством. 6.5. У разі відсутності резервного живлення з повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках постачальника електричної енергії, Основного споживача або для приєднання нових споживачів.
6.6. На вимогу постачальника електричної енергії у разі заборгованості Субспоживача за спожиту електричну енергію.
7. Облік електричної енергії та порядок розрахунків
7.1. Облік електроенергії, спожитої Основним споживачем та Субспоживачем, приєднаним до електричних мереж Основного споживача, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ. У разі порушення Субспоживачем вимог нормативно-технічних документів щодо встановлення та експлуатації засобів обліку їх покази не використовуються при розрахунках за спожиту електроенергію, а обсяги спожитої електроенергії визначаються Основним споживачем розрахунковим шляхом згідно з вимогами додатка "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".
7.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі , балансової належності електричних мереж Основного споживача та Субспоживача обсяг спожитої електричної енергії визначається шляхом збільшення (зменшення) показів розрахункових засобів обліку на величину розрахункових втрат електроенергії на ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку.
Розрахунки втрат виконуються Основним споживачем на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються за формою додатка "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача".
7.3. Якщо середньомісячне споживання електроенергії Субспоживачем за будь-якою точкою обліку протягом 2 послідовних місяців нижче визначеного п.1.5.17 ПУЕ, Субспоживач протягом 10 днів наступного розрахункового місяця звертається до Основного споживача щодо приведення обліку у відповідність до вимог ПУЕ.
7.4. На підставі показів засобів обліку електричної енергії оформлюються такі документи:
акт про обсяг переданої електричної енергії;
акт про результати замірів електричної потужності.
Порядок надання зазначених документів визначений додатком "Графіком знаття показів засобів обліку електричної енергії".
За наявності вводів на різний ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окремо за кожною точкою обліку.
8. Відповідальність сторін
8.1. Відповідальність Основного споживача
8.1.1. Основний споживач несе відповідальність за передачу електричної енергії Субспоживачу:
із забезпеченням рівня договірних величин, визначених згідно з вимогами розділу 5 цього Договору;
із дотриманням вимог щодо категорії струмоприймачів Споживача та гарантованим рівнем надійності електропостачання;
із дотриманням граничнодопустимих показників якості електричної енергії на межі балансової належності сторін.
8.1.2. У разі перерви в електропостачанні Субспоживача з вини Основного споживача понад терміни, визначені ПУЕ для струмоприймачів відповідної категорії, Основний споживач несе відповідальність перед Субспоживачем у розмірі передбаченим судовим рішенням.
8.1.3. Основний споживач не несе відповідальності перед Субспоживачем за порушення вимог пункту 8.1 цього Договору у разі порушення Субспоживачем вимог розділу 4 цього Договору.
8.1.4. Основний споживач не несе матеріальної відповідальності перед Субспоживачем за обмеження (припинення) постачання електричної енергії, яке
викликане:
1} форс-мажорними обставинами;
2) неправильними діями персоналу Субспоживача;
3) умовами обмеження або припинення постачання електроенергії у випадках, . передбачених Правилами користування електричною енергією;
4) автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або дій Субспоживача, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення;
5) діями постачальника електричної енергії.
8.2. Відповідальність Субспоживача:
8.2.1. За внесення платежів, передбачених пунктом 4.1 цього Договору, з порушенням термінів, визначених додатком "Порядок розрахунків" до цього Договору, Субспоживач сплачує Основному споживачу пеню у розмірі 2 % за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
8.2.2. Основний споживач має право визначити для Субспоживача обсяг переданої електроенергії, виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання (згідно з методикою, затвердженою НКРЕ у відповідності до повноважень, наданих НКРЕ законодавством України, далі - Методика), у разі таких дій Субспоживача:
самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;
втручання у, роботу засобів обліку електроенергії, зняття з них пломб;
споживання електроенергії поза засобами обліку;
інших умов, передбачених Методикою, та надати відповідну інформацію постачальнику електричної енергії.
8.3. Форс-мажорні обставини
8.3.1. Сторони не несуть відповідальності за. повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належать:
надзвичайні ситуації
, що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково.
Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.
8.З.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань , стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має протягом п'яти календарних днів письмово повідомити іншу сторону про початок, тривалість та ймовірну, дату припинення дії обставин непереборної сили.
9. Відносини з постачальником електричної енергії
9.1. У разі заборгованості Субспоживача за спожиту електричну енергію Основний споживач відключає електроустановки Субспоживача у терміни і на строк, установлені постачальником електричної енергії."
9.2. Сторони Договору забезпечують доступ постачальника електричної енергії до розрахункових засобів обліку електричної енергії Субспоживача у терміни, встановлені договором про постачання електричної енергії, укладеним між постачальником та Субспоживачем.
9.3. Відносини Основного споживача та постачальника електричної енергії у частині передачі електричної енергії Субспоживачу регулюються договором про постачання електричної енергії, який укладений між постачальником електричної енергії та Основним споживачем.
10. Інші умови
10. 1. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, визначеної у додатку "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін",
10.2. Строки , проведення ремонтів в електромережах Основного споживача, під час яких Субспоживач буде відключений, обмежений або буде знижена надійність електропостачання інших споживачів, доводяться до відома заінтересованих сторін письмовим повідомленням Основного споживача, узгодженим з постачальником електричної енергії.
10.3. Усі майнові суперечки з питань цього Договору вирішуються відповідно до законодавства України.
10.4. Цей Договір укладається на термін до 31.12.2009р., набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього терміну не буде заявлено однією із сторін про відмову від цього Договору або його перегляд. Договір може бути розірвано Л в інший, термін за ініціативою будь-якої із сторін у порядку, визначеному законодавством.
10.5. Додатки до цього Договору "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", "Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень", "Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії", "Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача" дійсні у разі їх погодження постачальником електричної енергії.
10.6. Сторони зобов'язуються письмово своєчасно сповіщати про всі зміни реквізитів (найменування організації, адреса, розрахунковий рахунок тощо).
10.7. Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається в Основного споживача, другий - у Субспоживача.
11. Місцезнаходження та банківські реквізити сторін
Основний споживач: Субспоживач:
СТ "Космос" СТ "Поштовик"
Голова Чіркова Т.П. Голова Шкурба Л.В.
Домашня адреса: Домашня адреса:
м.Полтава м.Полтава
вул.Гетьмана, д.3, кв.39 вул.Грушевського, д.13, кв.109
тел. 539443 тел. 634481
3. Стягнути з Садівничого товариства "Космос", с.Петрівка, Диканський район, Полтавська область,38500 на користь Садівничого товариства "Поштовик", с.Петрівка, Диканський район, Полтавська область,38500 - 42,50грн. держмита, 59,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Видати наказ з набранням цим рішенням законної сили
5. В іншій частині позову відмовити.
Суддя Плеханова Л.Б.
Повний текст рішення виготовлено 05.02.2009р.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2009 |
Оприлюднено | 18.03.2009 |
Номер документу | 3140644 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Плеханова Л.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні