cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"22" квітня 2013 р. Справа № 5023/3688/12
Вх. номер 3688/12
Суддя господарського суду Погорелова О.В.
при секретарі судового засідання Кролівець М.О.
за участю представників сторін
боржника - Кольчик С.Ф.
стягувача - Сосіна І.О.
прокурор - Хряк О.О.
розглянувши заяву ТОВ "Аграрний дім ім. Горького" про відстрочку виконання рішення господарського суду Харківської області від 15.10.2012 року по справі за позовом: Харківського міжрайонного природоохоронного прокурора, м. Харків в інтересах держави в особі - Державної екологічної інспекції у Харківській області, м. Харків (перший позивач); Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Харківській області, м. Харків (другий позивач); Бессарабівської сільської ради Кегичівського району Харківської області (третій позивач)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний дім ім. Горького, с. Лебедівка
про відшкодування шкоди у розмірі 887 266,00 грн. та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Харківської області від 15.10.2012 року позовні вимоги прокурора задоволені в повному обсязі. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний дім ім. Горького" шкоду у розмірі 887 266,00 грн.; зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрний дім ім. Горького" привести розорену земельну ділянку площею 44,36 га, що знаходиться на території Бесарабівської сільської ради Кегичівського району Харківської області у стан, придатний до використання за цільовим призначенням, шляхом відновлення природного рослинного покриву та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний дім ім. Горького" на користь Державного бюджету України 17745,32 грн. судового збору.
Рішення набрало законної сили та на його виконання видані відповідні накази.
10.04.2013 року до господарського суду від боржника надійшла заява в якій він просить суд відстрочити виконання рішення господарського суду до 31.07.2013 року. Заява обґрунтована тим, що на підприємстві боржника склалося важке фінансово-матеріально становище та він не має наявних обігових коштів для негайного виконання рішення суду. Зазначив, що примусове виконання рішення суду потягне за собою арешт банківських рахунків та майна підприємства, що завадить підприємству розрахуватись з контрагентами за договорами, що були укладені та призведе до зриву підприємством весняно-польової компанії 2013 року. Також в обґрунтування заяви надав довідку ПАТ "Альфа-банк" про залишок коштів на рахунку боржника, який станом на 22.04.2013 року складає 42,85 грн.
В судовому засіданні представник боржника підтримав заяву та наполягав на її задоволенні.
Присутній в судовому засіданні представник стягувача вирішення заяви поклав на розсуд суду.
Прокурор в судовому засіданні проти задоволення заперечував.
Відповідно до статті 121 Господарського процесуального кодексу України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Господарський процесуальний кодекс не визначає переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання. Тому суд оцінює докази, які підтверджують зазначені обставини за правилами ст. 43 ГПК України, відповідно до якої, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до п. 7.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом.
Однак, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо фізичних і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Отже, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та додані до заяви докази, господарський суд дійшов висновку про те, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний дім ім. Горького" про відстрочку виконання рішення господарського суду Харківської області по справі № 5023/3688/12 підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний дім ім. Горького" про відстрочку виконання рішення господарського суду Харківської області від 15.10.2012 року по справі № 5023/3688/12 - задовольнити.
Відстрочити виконання рішення господарського суду Харківської області від 15.10.2012 року по справі № 5023/3688/12 до 31 липня 2013 року.
Суддя Погорелова О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2013 |
Оприлюднено | 01.07.2013 |
Номер документу | 32068897 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Погорелова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні