ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
29 липня 2013 року м. Київ В/800/3202/13
№ В/800/3202/13
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Усенко Є.А.,
суддів: Костенка М.І., Маринчак Н.Є., Моторного О.А., Приходько І.В.,
розглянувши заяву Державної податкової інспекції (ДПІ) у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби про перегляд Верховним Судом України адміністративної справи № 6/603 (2а-7161/08) Окружного адміністративного суду м. Києва
за позовом Приватного підприємства «Солекс»
до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби
про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26.02.2013 касаційну скаргу Приватного підприємство «Солекс» задоволено, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.11.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2010 скасовано і ухвалено нове рішення, яким позовні вимоги задоволено: скасовано рішення ДПІ у Святошинському районі м. Києва від 27.06.2008 № 0002322330/0.
ДПІ у Святошинському районі м. Києва ДПС звернулась із заявою про перегляд Верховним Судом України цієї адміністративної справи, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Як на приклад неоднакового застосування цих правових норм заявник вказує на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 05.11.2012 у справі № 2а-1004/09/0870 Запорізького окружного адміністративного суду за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Голд карт V» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових ) санкцій.
Відповідно до статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС) заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Скасовуючи постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.11.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2010 у справі № 6/603 (2а-7161/08) та задовольняючи позов, Вищий адміністративний суд України у постанові від 26.02.2013 застосував пункт 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» від 07.02.2001 № 121, наказ ДПА України «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції» від 01.07.2008 № 430 та дійшов висновку про відсутність правових підстав для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за здійснення 03.06.2008 розрахункових операцій за надані послуги у сфері грального бізнесу без проведення цих операцій через реєстратор розрахункових операцій (гральний автомат, обладнаний фіскальною пам'яттю) з огляду на те, що комп'ютерно-касову систему «Фіскал», призначену для фіскалізації гральних автоматів, включено до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій з 01.07.2008.
Таке правозастосування відповідає правовій позиції Верховного Суду України, викладеній в постанові 21.01.2011 у справі за позовом ТОВ «Світ розваг» до СДПІ у м. Харкові, ДПА у Харківській області про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Статтею 244-2 КАС України встановлено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Оскільки метою правового регулювання допуску адміністративної справи до перегляду Верховним Судом України є усунення неоднакового правозастосування в судових рішеннях суду касаційної інстанції та висловлення Верховним Судом України своєї правової позиції з приводу застосування певної норми матеріального права, за наявності такої правової позиції та відповідності їй постанови Вищого адміністративного суду від 26.02.2013 заява про допуск справи до провадження про її перегляд в порядку, встановленому главою 3 розділу ІУ КАС України, не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України,
УХВАЛИВ:
Відмовити Державній податковій інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби у допуску до провадження з перегляду Верховним Судом України адміністративної справи № 6/603 (2а-7161/08) Окружного адміністративного суду м. Києва за позовом Приватного підприємства «Солекс» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Головуючий суддя: Є.А. Усенко
Судді: М.І. Костенко
Н.Є. Маринчак
О.А. Моторний
І.В. Приходько
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2013 |
Оприлюднено | 07.08.2013 |
Номер документу | 32829553 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Усенко Є.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні