Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 2-160/09
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.08.2013 м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі судді - Оприск З.Л., при секретарі -Лемак А.М.,
розглянувши подання державного виконавця ВДВС Виноградівського РУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В:
Подання державного виконавця Гошта Д.І. ВДВС Виноградівського РУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон ОСОБА_1, що надійшло 30.08.2013 року, мотивоване тим, що на примусовому виконанні знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №2-160/09, виданого 08.01.2009 року Виноградівським районним судом про стягнення аліментів. 13.08.2010 року державним виконавцем відкрито виконавче провадження. 06.02.2013 року надіслано запити до органів реєстрації майна, копію постанови направлено сторонам, реєстраційним органам. 30.07.2013 року в с.Братово, вул.Головна, 137 ОСОБА_1 направлено розрахунок заборгованості по аліментам та виклик з вимогою з"явитися до відділу ДВС Виноградівського РУЮ для вирішення питання щодо подальшої сплати аліментів, але виклик державного виконавця Кордобан Ю.Ю. проігнорував. Станом на 01.08.2013 року сума заборгованості становить 27500,00 грн.
В судове засідання державний виконавець, оповіщений про час і місце судового розгляду, не з"явився.
Дослідивши матеріали подання, суд прийшов до висновку, що подання задоволенню не підлягає, виходячи з наступних міркувань.
Згідно ч.3 ст.10 ЦПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.
Як передбачено ч.1 ст.6 ЗУ "Про виконавче провадження" (в новій редакції, чинній з 09.03.2011 року) державний виконавець зобов"язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
На боржнику як стороні виконавчого провадження лежить обов"язок: утримуватися від вчинення дій які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; надавати в строк установлений державним виконавцем, достовірні відомості про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки в банках чи фінансових установах, своєчасно з"являтися за викликом державного виконавця, письмово повідомляти державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб, що передбачено ч.6 ст.12 цього Закону.
Державний виконавець має право тільки в разі ухилення боржника від виконання зобов"язань покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження в праві виїзду боржника -фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов"язань за рішенням п.18 ч.3 ст.11 цього Закону.
Громадянину України, який має паспорт може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених, зокрема, пунктом 2 ч.1 цієї статті, діють неврегульовані аліментні,
договірні чи інші невиконані зобов"язання - до виконання зобов"язань, або розв"язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках або забезпечення зобов"язань заставою, якщо інше непередбачено міжнародним договором України, ч.2 ст.6 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в"їзду в Україну.
Подаючи подання про тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України, державний виконавець не представив доказів того, що боржник вчиняє дії, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення суду.
Крім цього, не представлено письмових доказів того, що за час виконання рішення суду, боржник виїжджав за межі України, і тривалий час не повертався, що призводило до виникнення заборгованості.
За цих обставин суд відмовляє державному виконавцю у встановленні тимчасового обмеження в праві виїзду за межі України, через недоведеність вимог подання.
Керуючись ст. 377-1 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні подання державного виконавця Гошта Д.І. відділу державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції про тимчасове обмеження громадянина України ОСОБА_1 у праві виїзду за кордон - відмовити.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга про апеляційне оскарження ухвали суду подаються до апеляційного суду Закарпатської області через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
Головуючий ОСОБА_2
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2013 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 33213909 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Оприск З. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні