05.12.2012
Справа 815/16338/2012
(2/815/5114/12)
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«05»грудня 2012 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:
головуючого - судді Кучеренко Н.В.
при секретарі -Левандовській О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання житлового будинку об'єктом права спільної сумісної власності подружжя та визнання права власності на частину житлового будинку,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання житлового будинку об'єктом права спільної сумісної власності подружжя та визнання права власності на частину житлового будинку.
До позовної заяви додано клопотання про забезпечення позову, а саме накладення арешту на 23/25 частини житлового будинку АДРЕСА_1. Клопотання обґрунтовано тим, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до того, що відповідач може розпорядитись майном на свій розсуд, що може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду за її позовом.
Згідно з ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, в зв'язку з неповідомленням відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши доводи заяви, матеріали цивільної справи приходить до висновку про задоволення клопотання про забезпечення позову.
Відповідно до вимог ч.1 ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.
Подана заява повністю відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч.3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Згідно довідки КП «ММБТІ»від 30.03.2011 року за № 1650 за ОСОБА_2 зареєстровано 23/25 частини житлового будинку АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 13.06.2006 р. №К-994.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що види забезпечення позову, які просить вжити позивач є співмірними із заявленими позивачем вимогами, а невжиття заходів забезпечення позову по вказаній справі може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, а тому суд вважає можливим клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.
Керуючись ст.ст.151-153 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на 23/25 частини житлового будинку АДРЕСА_1, які зареєстровані за ОСОБА_2 ( інд. НОМЕР_1)
Копію ухвали направити начальнику КП «Мелітопольське міжміське бюро технічної інвентаризації», Мелітопольській міській державній нотаріальній конторі, для виконання, а заінтересованим особам до відома.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суддя: Н.В.Кучеренко
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2012 |
Оприлюднено | 09.12.2013 |
Номер документу | 34223329 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
КучеренкоН Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні