10/191-08(31/339)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.04.09р.
Справа № 10/191-08(31/339)
За позовом Акціонерного товариства "Університет військових мистецтв" ( м. Дніпропетровськ )
Третя особа на стороні позивача, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області ( м. Дніпропетровськ )
Третя особа на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору - Закрите акціонерне товариство "ЮНІКОН "
до Дніпровської спілки молоді ( м. Дніпропетровськ )
про визнання прав власності
Суддя Кощеєв І.М.
Представники:
від позивача: Чередко К. Є. - ( дов. № 12/03/09-1 від 12.03.2009 р. ),
Шестіріков В. В. - ( дов. № 12/03/09-2 від 12.03.2009 р. )
від третьої особи-1 : Шустова В.А. - ( дов. № 51 від 12.09.2008 р. )
від третьої особи -2 : Шкуро С.В. - ( дов. № 13 від 24.12.2008 р. )
від відповідача : Петренко В.І. - ( дов. від 17.03.2009 р. )
СУТЬ СПОРУ:
Позивач у жовтні 2004 р. звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача про визнання права власності на дитячий оздоровчий табір "Родник", розташований за адресою : Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3, відпоповідно до зазначеного у позові переліку.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 08.12.2004 р. по справі № 31/339 позовні вимоги АТ "Університет військових мистецтв" були задоволені.
Постановою Вищого господарського суду України від 21.07.2008 р. рішення господарського суду Дніпропетровської області від 08.12.2004 р. по справі № 31/339 скасовано, а справу направлено на новий розгляд до господарського суду Дніпропетровської області для розгляду по суті. Скасовуючи рішення господарського суду Вищий господарський суд України зазначив у постанові на тому, що оскаржуваним судовим рішенням вирішено юридичну долю майна, право власності на яке є спірним, при цьому для визначення правового статусу цього майна не було залучено до участі у справі Регіональне відділення Фонду державного майна України.
На новому розгляді регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області було залучене судом до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
За клопотанням Закритого акціонерного товариства "ЮНІКОН", останнє було залучене судом до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, у зв'язку з тим, що товариство придбало спірне нерухоме майно.
Відповідно до позовної заяви Позивач просить суд визнати за ним право власності на дитячий оздоровчий табір "Родник", розташований за адресою : Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3, який складається з наступних об'єктів: 1) адмінбудинок ( фінський ) літ. «А», 2) споруди гаражу літ. «Б», 3) блоку санітарного обслуговування літ. «В», 4) будиночку № 3 літ. «Г», 5) будиночку № 4 літ. «Д», 6) вбиральної літ. «Є, є», 7) будиночку № 5 літ. «Ж», 8) будиночку № 6 літ. «З», 9) будиночку № 7 літ. «І», 10) будиночку № 8 літ. «И», 11) будиночку № 10 літ. «Й», 12) будиночку № 11 літ. «К», 13) будиночку № 12 літ. «Л», 14) медпункту літ. «М», 15) гуртожитку № 9 літ. «Н», 16) будинку ( незавершеного ) літ. «О», 17) будинку ( незавершеного ) літ. «П», 18) будинку ( незавершеного ) літ. «Р», 19) танцювальний майданчик літ. «С», 20) будиночку-шалашу літ «Т-Т7», 21) будиночку № 18 літ. «У», 22) клубу літ. «Ф», 23) спального корпусу літ. «Х», 24) каналізаційної станції літ. «Ц», 25) їдальні літ. «Ч», 26) складу-гуртожитку літ. «Ш», 27) погрібу літ «Щ», 28) складу літ. «Ю», 29) навісу літ. «Я», 30) будинку ( незавершеного ) літ. «Ь», 31) споруди 1-8, 32) покриття «І», 33) водонапірної башти ІІ-ІІІ.
В обґрунтування позовних вимог Акціонерне товариство "Університет військових мистецтв" посилається на те, що Відповідач є засновником Позивача та його доля в статутному фонді останнього складає 60,08677 %, яка сформувалась за рахунок внесення до статутного фонду Позивача спірного майна.
У зв'язку із зверненням вказаних третіх осіб до суду із позовними заявами із самостійними вимогами на предмет спору та залучення їх до участі в справі в якості третіх осіб із самостійними вимогами на предмет спору, суд, прийнявши до розгляду вказані заяви, здійснив заміну третіх осіб без самосійних вимог на третіх осіб із самостійними вимогами на предмет спору.
Так, ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 02.12.2008 р. по справі № 10/191-08 ( 31/339 ) суд, виключивши регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області із складу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - на третю особу, яка заявляє самостійні вимогами на предмет спору.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2008 р. по справі № 10/191-08 ( 31/339 ) суд. виключивши Закрите акціонерне товариство "ЮНІКОН" із складу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - на третю особу, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, як третя особа, що яка заявляє самостійні вимогами на предмет спору, згідно уточнень просить суд визнати право державної власності на комплекс дитячого оздоровчого табору «Родник», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3 у складі : 1) адмінбудинок ( фінський ) літ. «А», 2) споруди гаражу літ. «Б», 3) блоку санітарного обслуговування літ. «В», 4) будиночку № 3 літ. «Г», 5) будиночку № 4 літ. «Д», 6) вбиральної літ. «Є, є», 7) будиночку № 5 літ. «Ж», 8) будиночку № 6 літ. «З», 9) будиночку № 7 літ. «І», 10) будиночку № 8 літ. «И», 11) будиночку № 10 літ. «Й», 12) будиночку № 11 літ. «К», 13) будиночку № 12 літ. «Л», 14) медпункту літ. «М», 15) гуртожитку № 9 літ. «Н», 16) будинку ( незавершеного ) літ. «О», 17) будинку ( незавершеного ) літ. «П», 18) будинку ( незавершеного ) літ. «Р», 19) танцювальний майданчик літ. «С», 20) будиночку-шалашу літ «Т-Т7», 21) будиночку № 18 літ. «У», 22) клубу літ. «Ф», 23) спального корпусу літ. «Х», 24) каналізаційної станції літ. «Ц», 25) їдальні літ. «Ч», 26) складу-гуртожитку літ. «Ш», 27) погрібу літ «Щ», 28) складу літ. «Ю», 29) навісу літ. «Я», 30) будинку ( незавершеного ) літ. «Ь», 31) споруди 1-8, 32) покриття «І», 33) водонапірної башти ІІ-ІІІ.
Підстави, з якими регіональне відділення пов'язує свої позовні вимоги - своїми діями АТ «Університет військових мистецтв»порушило право державної власності на спірне майно, оскільки відповідно до постанови ради Міністрів СРСР від 04.08.1988 р. N 956 "Про сприяння в господарській діяльності ВЛКСМ" та розпорядження ради міністрів УРСР від 17.08.1988 р. № 364-р передбачалося з метою вирішення завдань, передбачених Статутом ВЛКСМ, створення спільних підприємств та організацій за участю організацій комсомолу, та здійснення цієї діяльності на підставі укладених договорів. Майно, яке передавалося державному громадському об'єднанню «Університет військових мистецтв», відносилося до майна ВЛКСМ. П. 3 рішення від 23.08.1990 р. Дніпропетровського обкому ЛКСМ № Б-і2\2 «Про виробничо-господарську діяльність», яким було вирішено передати ДГО «Університет військових мистецтв»права організації-засновника вищестоящої організації відносно молодіжного табору «Родник»та вирішено включити молодіжний табір «Родник»до складу ДГО «Університет військових мистецтв»- не змінило форми власності на спірне майно, оскільки відповідно до "Декларації про державний суверенітет України" Українська РСР є самостійною у вирішенні будь-яких питань свого державного життя та самостійно визначає свій економічний статус і закріплює його в законах.
Крім того, третя особа вказує на те, що при реорганізації ДГО «Університет військових мистецтв»повністю був змінений склад засновників, жоден з який не є правонаступником власності Дніпропетровського обласного комітету ЛКСМ України (ВЛКСМ). Таким чином, у засновників АТ «Університет військових мистецтв»відсутній обсяг повноважень стосовно до статутного фонду спірного майна. Тобто, на момент перетворення ДГО «Університет військових мистецтв»у АТ «Університет військових мистецтв», повноваження щодо розпорядження майном ВЛКСМ на території України здійснював Фонд державного майна України, а спірне майно належало до державної власності.
Регіональне відділення, також вважає договір купівлі-продажу комплексу дитячого оздоровчого табору «Родник»від 03.08.2005 р., укладений між АТ «Університет військових мистецтв»та ТОВ «Юнікон», недійсним та таким, що порушує право державної власності на спірне майно, оскільки продавець товару не був його власником.
Закрите акціонерне товариство "ЮНІКОН", заперечуючи проти задоволення позовних вимог регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, як третя особа, що також заявляє самостійні вимогами на предмет спору до - акціонерного товариства "Університет військових мистецтв", регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, Дніпровської спілки молоді, просить суд визнати за ним право власності на предмет спору - майновий комплекс дитячого оздоровчого табору "Родник" який складається із зазначеного у позові нерухомого майна. Третя особа вважає позицію регіонального відділення щодо неправомірності розпорядження спірним майном його попереднім власником необґрунтованою, оскільки вона не підтверджена вимогами нормативно-правових актів та відповідними доказами. А також вважає безпідставним будь-які вимоги відповідачів щодо предмету спору, оскільки на даний час єдиним встановленим власником спірного майна є ЗАТ "Юнікон", що підтверджується дійсним договором від 03.08.2005 р. та свідоцтвом на право власності №199 від 20.08.2008 р.
В обґрунтування своїх позовних вимог Закрите акціонерне товариство "ЮНІКОН" зазначає наступне: майновий комплекс дитячого оздоровчого табору „Родник" перебував у власності Дніпропетровського обласного комітету ЛКСМУ, як об'єкт права власності сформований на рівні Дніпропетровської обласної організації ЛКСМУ. Дніпропетровський обласний комітет ЛКСМУ, як постійно діючий виборний орган, мав законне право здійснювати повноваження власника щодо названого об'єкту, що відповідає чинному на той момент законодавству Союзу РСР і Української РСР. Створення Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв" не спричинило перехід права власності Дніпропетровського обкому ЛКМСУ на спірне нерухоме майно до створеного об'єднання, оскільки Дніпропетровський обком ЛКМСУ спірне нерухоме майно у власність Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв" на час його заснування не передавав (інше не вбачається з рішень про створення Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв"). 09.10.1990 р. Дніпропетровським обласним комітетом Ленінської комуністичної спілки молоді було вирішено передати державному-громадському об'єднанню «Університет військових мистецтв»права організації-засновника вищестоящої організації відносно молодіжного табору «Родник»та вирішено включити молодіжний табір «Родник»до складу державного-громадського об'єднання «Університет військових мистецтв». Отже, з 09.10.1990 р. право власності на молодіжний табір «Родник»перейшло від Дніпропетровського обкому ЛКСМУ до Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв".
На думку третьої особи дія постанови Верховної Ради Української РСР «Про захист суверенних прав власності Української РСР»не може розповсюджуватися на правовідносини, що виникли на підставі рішення від 09.10.1990 р., оскільки, спірний об'єкт нерухомого майна не відносився до державної власності, ініціатором та учасником зміни його власника не був орган державної влади та управління. Крім того, постанова Верховної Ради Української РСР „Про захист суверенних прав власності Української РСР" прийнята 29.11.1990 р., тоді як рішення яким засвідчується факт передачі спірного майна прийнято до прийняття названої постанови. Також, постановою Верховної Ради України від 07.07.1992 р. № 2553-ХІІ „Про тлумачення Постанови Верховної Ради Української РСР від 29.11.1990 р. „Про захист суверенних прав власності Української РСР" встановлено, що дія мораторію на зміну форм власності на державне майно поширюється лише на ті випадки, коли були наявними обидві умови: ініціатива і участь органів державного управління. Дія мораторію не поширюється на договори, укладені з ініціативи недержавних юридичних осіб, якщо зазначені договори укладені відповідно до чинного на момент укладення договору законодавства.
В процесі реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв" в Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв" останнє набуло майнових прав та обов'язків Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв", є його правонаступником. Відповідно майновий комплекс дитячого оздоровчого табору „Родник" перейшов у власність до реорганізованого підприємства - Акціонерного товариства „Університет військових мистецтв".
Відповідач у відзиві на позов вказує наступне - Дніпропетровському обкому ЛКСМУ для розміщення молодіжного табору було відведено земельну ділянку, площа якої в подальшому збільшувалася, а строк користування нею подовжувався. Діяльність табору носила постійний характер, у зв'язку з чим Дніпропетровським обкомом ЛКСМ України було створено самостійне підприємство - молодіжний табір «Родник», який існував як самостійна юридична особа з власним рахунком та власним майном. ВЛКСМ та його організації, у відповідності до Статуту, самостійно здійснювали повноваження власників, як відокремлені юридичні особи. Комітет з фізичної культури та спорту Дніпропетровського облвиконкому, Дніпропетровська обласна рада ВДФСО профспілок та Дніпропетровський обласний комітет ЛКСМ України стали засновниками ДГО «Університет військових мистецтв». За правової природою передача Дніпропетровським обкомом ЛКСМ України майна (в т.ч. спірного) ДГО «Університет військових мистецтв»була передачею майна на праві існуючого зараз господарського відання (ст. 136 ГК України). Пізніше між Дніпропетровським обласним комітетом ЛКСМ України та ДГО «Університет військових мистецтв»було укладено угоду (правочин), за якою усі права щодо управління підприємством - молодіжним табором «Родник», а відтак і права володіння, користування та розпорядження ним, було передано ДГО «Університет військових мистецтв», що відповідало ст. ст. 4, 41 Цивільного кодексу УРСР 1963 року, який діяв на час укладення вказаного правочину. В подальшому ДГО «Університет військових мистецтв»своїм наказом № 168 від 14.10.1991 р. здійснило реорганізацію підприємства молодіжного табору «Родник»у зв'язку зі збитковістю виробничо-господарської діяльності останнього шляхом приєднання його до складу ДГО «Університет військових мистецтв»в якості структурного підрозділу. На виконання вказаного наказу між молодіжним табором «Родник»та ДГО «Університет військових мистецтв» було підписано акт приймання-передачі, за яким молодіжний табір «Родник»передало, а ДГО «Університет військових мистецтв»прийняло сальдо балансу станом на 01.11.1991 р. у сумі 1 172 472 руб.
15.03.1994 р. між ДГО «Університет військових мистецтв», Дніпровською Спілкою Молоді, яка є правонаступником Дніпропетровського обкому ЛКСМ України, Комітетом по фізичній культурі і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Комітетом у справах молоді Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровською обласної радою спортивного товариства профспілок «Україна», який є правонаступником Дніпропетровської обласної ради ДСФО профспілок, було укладено договір «Про реорганізацію Державно-громадського об'єднання «Університет військових мистецтв», за умовами якого Дніпровська Спілка Молоді стала єдиним учасником ДГО «Університет військових мистецтв»і повинна була реорганізувати об'єднання у відповідності з вимогами діючого законодавства.
02.06.1994 р. між Дніпровською спілкою молоді, Комерційним банком «Геобанк», фірмою «Алеана Інтернешнл»було укладено установчий договір про створення і діяльність акціонерного товариства «Університет військових мистецтв». У відповідності до п. 1.1. Статуту АТ «Університет військових мистецтв»товариство є правонаступником всіх майнових і немайнових прав і зобов'язань Державно-громадського об'єднання «Університет військових мистецтв».
Відповідач також вказує на те, що регіональним відділенням Фонду державного майна України по Дніпропетровській області не надано жодних доказів того, що держава є власником або приймала участь у створенні чи утриманні спірного майна. До того ж посилання РВ ФДМУ у Дніпропетровській області на постанови Верховної Ради України Відповідач вважає безпідставними та такими, що не можуть бути застосовані в даній справі, оскільки вони є підзаконними актами, а у відповідності до п. 7 ст. 92 Конституції України правовий режим власності регулюється виключно Законами України.
Крім того, Відповідач вказує на те, що трирічний строк позовної давності, встановлений для даної вимоги РВ ФДМУ, на момент подання ним позову, сплив, про що було зазначено Акціонерним товариством «Університет військових мистецтв»та заявлено представником АТ «Університет військових мистецтв»в судовому засіданні. Нічиї права ДОМГО «Дніпровська спілка молоді»не порушувала та не оспорювала, що вказує на відсутність будь-якого спору за участі Відповідача.
Представником Позивача у судовому засіданні була надана суду заява про відмову від позову.
Судом були роз'яснені представнику Позивача наслідки його дій пов'язаних із відмовою від позову.
В судовому засіданні за згодою представників сторін та третіх осіб були оголошені вступна та резолютивна частини судового рішення.
Вислухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, дослідивши матеріали справи, суд, -
ВСТАНОВИВ :
03.08.2005 р. між Акціонерним товариством "Університет військових мистецтв" ( Продавець ) та Закритим акціонерним товариством "ЮНІКОН " ( Покупець ) укладений Договір купівлі-продажу дитячого оздоровчого табору «Родник», згідно з умовами якого, Продавець передав, а Покупець прийняв за 1 255 361 грн. 64 коп. комплекс дитячого оздоровчого табору «Родник», який розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3 та складається з таких будівель та споруд : адмінбудинок ( фінський ) літ. «А», споруди гаражу літ. «Б», блоку санітарного обслуговування літ. «В», будиночку № 3 літ. «Г», будиночку № 4 літ. «Д», вбиральної літ. «Є, є», будиночку № 5 літ. «Ж», будиночку № 6 літ. «З», будиночку № 7 літ. «І», будиночку № 8 літ. «И», будиночку № 10 літ. «Й», будиночку № 11 літ. «К», будиночку № 12 літ. «Л», медпункту літ. «М», гуртожитку № 9 літ. «Н», будинку ( незавершеного ) літ. «О», будинку ( незавершеного ) літ. «П», будинку ( незавершеного ) літ. «Р», танцювальний майданчик літ. «С», будиночку-шалашу літ «Т-Т7», будиночку № 18 літ. «У», клубу літ. «Ф», спального корпусу літ. «Х», каналізаційної станції літ. «Ц», їдальні літ. «Ч», складу-гуртожитку літ. «Ш», погрібу літ «Щ», складу літ. «Ю», навісу літ. «Я», будинку ( незавершеного ) літ. «Ь», споруди 1-8, покриття «І», водонапірної башти ІІ-ІІІ.
Відповідно до Витягу з Державного реєстру правочинів № 1303987 від 03.08.2006 р., виданого приватним нотаріусом Новомосковського району, правочин ( Договір купівлі-продажу дитячого оздоровчого табору «Родник»від 03.08.2005 р., укладений між Акціонерним товариством "Університет військових мистецтв" та Закритим акціонерним товариством "ЮНІКОН " ) має реєстраційний номер.
20.08.2008 р. виконавчим комітетом Орлівщиської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області видане Свідоцтво про право власності на нерухоме майно ( Серія САА № 206126 ), згідно з яким власником Спортивного оздоровчого клубу «Родник», розташованого за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3 та який складається з : адмінбудинок ( фінський ) літ. «А», споруди гаражу літ. «Б», блоку санітарного обслуговування літ. «В», будиночку № 3 літ. «Г», будиночку № 4 літ. «Д», вбиральної літ. «Є, є», будиночку № 5 літ. «Ж», будиночку № 6 літ. «З», будиночку № 7 літ. «І», будиночку № 8 літ. «И», будиночку № 10 літ. «Й», будиночку № 11 літ. «К», будиночку № 12 літ. «Л», медпункту літ. «М», гуртожитку № 9 літ. «Н», будинку ( незавершеного ) літ. «О», будинку ( незавершеного ) літ. «П», будинку ( незавершеного ) літ. «Р», танцювальний майданчик літ. «С», будиночку-шалашу літ «Т-Т7», будиночку № 18 літ. «У», клубу літ. «Ф», спального корпусу літ. «Х», каналізаційної станції літ. «Ц», їдальні літ. «Ч», складу-гуртожитку літ. «Ш», погрібу літ «Щ», складу літ. «Ю», навісу літ. «Я», будинку ( незавершеного ) літ. «Ь», споруди 1-8, покриття «І», водонапірної башти ІІ-ІІІ, є Закрите акціонерне товариство "ЮНІКОН".
Відповідно до Витягу Новомосковського районного комунального підприємства бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор»№ 19959102 від 20.08.2008 р. за Закритим акціонерним товариством "ЮНІКОН" зареєстроване право власності на вказаний Спортивний оздоровчийо клуб «Родник», розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3.
Предметом спору є вищезазначене нерухоме майно, придбане Закритим акціонерним товариством "ЮНІКОН", право власності на яке, окрім останього, просять визнати за ними ще два учасника судового процесу.
Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб ( ст. 316 ЦК України ).
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Право власності на комплекс дитячого оздоровчого табору «Родник», який розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с.Орловщина, вул. Джерельна, 3, оформлене за Закритим акціонерним товариством "ЮНІКОН" відповідно до вимог чинного законодавства та набуте на підставі Договору купівлі-продажу, який є правомірним ( ст. 204 ЦК України ), оскільки його недійсність прямо не встановлена законом та він не визнаний судом недійсним ( доказів не надано ).
Таким чином, саме Закрите акціонерне товариство "ЮНІКОН" є власником спірного майна на час розгляду спору.
Згідно зі ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою ( ст. 392 ЦК України ).
Враховуючи наведене і приймаючи до уваги оспорювання права власності Закритого акціонерного товариства "ЮНІКОН" на зазначене у позові нерухоме майно з боку Акціонерного товариства "Університет військових мистецтв" та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, шляхом подачі відповідних позовів, господарський суд вважає самостійні позовні вимоги на предмет спору, заявлені третьою особою Закритим акціонерним товариством "ЮНІКОН", обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Виходячи з викладеного, самостійні вимоги на предмет спору регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, пов'язані із визнанням права державної власності на комплекс дитячого оздоровчого табору «Родник», що розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3, є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Заперечення регіонального відділення, стосовно того, що продавець товару за договором купівлі-продажу комплексу дитячого оздоровчого табору «Родник»від 03.08.2005 р., укладеного між АТ «Університет військових мистецтв»та ТОВ «Юнікон», не був його власником, спростовується наступним :
Згідно статуту Всесоюзної Ленінської Комуністичної Спілки Молоді ( ВЛКСМ ) Спілка є добровільною, самостійною громадсько-політичною організацією радянської молоді, що будується на федеративних принципах. ВЛКСМ – федерація комуністичних спілок молоді, що об'єднують молодих людей комуністичного та соціалістичного вибору. Суб'єктами федерації є, в тому числі, комуністичні спілки молоді союзних республік. Первинні, районні, міські, окружні, обласні, краєві, республіканські комсомольські організації, суб'єкти федерації, ВЛКСМ в особі своїх виборних органів є власниками щодо тієї частини власності ВЛКСМ, яка формується на їх рівні, та є юридичними особами. Суб'єкти федерації можуть мати свої програми та статути або нормативні документи, що не суперечать програмним документам та статуту ВЛКСМ.
Ленінська Комуністична Спілка Молоді України ( Молодь за демократичний соціалізм) ( ЛКСМУ ( МДС )) –добровільна, самостійна, самоврядна громадсько-політична організація молоді, що входить до ВЛКСМ на правах суб'єкта федерації, що закріплено в статуті ЛКСМУ ( МДС ). Пункт 23 розділу IX статуту ЛКСМУ ( МДС ) визначає, що первинні, районні, міські, обласні, республіканська організації ЛКСМУ ( МДС ) в особі своїх постійно діючих виборних органів здійснюють повноваження власника щодо власності, як сформована на їхньому рівні. Об'єктами права власності є грошові кошти, приміщення, споруди, обладнання, підприємства, інше майно, необхідне для здійснення програмних завдань та статутних вимог.
Законом СРСР від 14.03.1990 р. N 1360-I внесені зміни та доповнення до Конституції (Основного Закону) СРСР, в тому числі до глави 2, яка визначає економічну систему СРСР. Закон введений в дію з моменту його прийняття, тобто з 14.03.1990 р.
Згідно ст. 10 Конституції ( Основного Закону ) Союзу Радянських Соціалістичних Республік економічна система СРСР розвивається на основі власності радянських громадян, колективної і державної власності. Держава створює умови, необхідні для розвитку різноманітних форм власності, і забезпечує однаковий їх захист.
Колективною власністю є власність орендних підприємств, колективних підприємств, кооперативів, акціонерних товариств, господарських організацій та інших об'єднань. Колективна власність створюється шляхом перетворення передбаченими законом способами державної власності і добровільного об'єднання майна громадян та організацій (ст. 12 Конституції ( Основного Закону ) СРСР).
Державна власність – це загальносоюзна власність, власність союзних республік, власність автономних республік, автономних областей, автономних округів, країв, областей та інших адміністративно-територіальних одиниць (комунальна власність) (ст. 13 Конституції (Основного Закону) СРСР).
СРСР є об'єднанням рівноправних радянських соціалістичних республік, серед яких Українська Радянська Соціалістична Республіка (ст. 71 Конституції (Основного Закону) СРСР).
Згідно ст. 10 Конституції (Основного Закону) УРСР від 20.04.1978 р. основу економічної системи України становить соціалістична власність на засоби виробництва у формі державної (загальнонародної) і колгоспно-кооперативної власності. Соціалістичною власністю є також майно профспілкових та інших громадських організацій, необхідне їм для здійснення статутних завдань ( дія глави 2 „Економічна система” Конституції (Основного Закону ) УРСР припинена Законом УРСР від 24.10.1990р. N 404-XII).
Ст. 87 ЦК УРСР ( редакція 1963 р. ) поділяла соціалістичну власність на державну (загальнонародну) власність, колгоспно-кооперативну власність, власність профспілкових та інших громадських організацій.
Ні Конституція ( Основний Закон ) СРСР, ні Конституція ( Основний Закон ) України не ототожнювали соціалістичну власність лише з державною (загальнонародною), власність громадських організацій не визначали державною (загальнонародною власністю.
Отже, ВЛКСМ, ЛКСМУ, їх територіальні організації в особі постійно діючих виборних органів, як на підставі статутних положень, так і Законів мали статус самостійного, відособленого від держави суб'єкта права власності щодо майна, яке їм належало.
Згідно постанови бюро Дніпропетровського обкому ЛКСМУ від 23.03.1990 р. ( пр. № 5, п. 12 ) „Про створення спільно з Комітетом з фізичної культури та спорту Дніпропетровського облвиконкому, Дніпропетровською обласною радою ВДФСО профспілок Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” прийняті рішення: про затвердження договору про створення та діяльність Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”; про перетворення підприємства комсомолу Творче об'єднання „Університет УШУ”, створеного рішенням бюро обкому ЛКСМУ від 27.01.1989 р., в Державно-громадське об'єднання „Університет військових мистецтв”, яке є правонаступником по всім договорам та зобов'язанням Творчого об'єднання „Університет УШУ”; про затвердження статуту Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” та наділення об'єднання додатково статутним фондом в розмірі 500 руб.; про включення до складу Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” виробничого центру гідротехнічних робіт „Гідронт”, створеного рішенням бюро обкому ЛКСМУ від 14.02.1990 р.
23.08.1990 р. відповідно до рішення виконкому Дніпропетровської обласної ради народних депутатів № 319/2 зареєстровано статут Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, затверджений головою Комітету з фізичної культури та спорту Дніпропетровського облвиконкому, секретарем Дніпропетровського обкому ЛКСМУ, головою Дніпропетровської обласної ради ВДФСО профспілок.
Згідно положень названого статуту Державно-громадське об'єднання „Університет військових мистецтв” створюється у відповідності до постанови Ради Міністрів СРСР від 04.08.1988 р. № 956 „Про сприяння в господарській діяльності ВЛКСМ”, договору від 22.03.1990 р. „Про створення та діяльність Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, його засновниками є: Комітет з фізичної культури та спорту Дніпропетровського облвиконкому, Дніпропетровський обком ЛКСМУ, Дніпропетровська обласна рада ВДФСО профспілок.
12.05.1991 р. рішенням виконкому Дніпропетровської обласної ради народних депутатів № 166 зареєстровані доповнення до статуту Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, згідно яких склад засновників об'єднання доповнено Комітетом у справах молоді Дніпропетровського облвиконкому.
Згідно ст. 3 статуту Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” майно об'єднання ( основні фонди, оборотні засоби, фінансові ресурси та матеріальні цінності ) на момент його заснування є відособленою частиною власності ВЛКСМ, входить складовою частиною в баланс Дніпропетровського обкому ЛКМСУ. Господарська діяльність об'єднання в цьому випадку будується відповідно до постанови ЦК КРПС та Ради Міністрів СРСР № 721 від 06.06.1988 р. „Про розширення зовнішньоекономічної діяльності ВЛКСМ”, постанови Ради Міністрів СРСР № 956 від 04.08.1988 р. „Про сприяння в господарській діяльності ВЛКСМ”.
Згідно зі ст. 5 статуту Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” об'єднання створюється на принципах збереження власності на майно учасників. Учасники можуть передати об'єднанню частину свого майна, необхідну для здійснення його координаційної діяльності.
В подальшому 15.03.1994 р. Дніпровська спілка молоді, як правонаступник Дніпропетровського обкому ЛКСМУ, Комітет з фізичної культури і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації, як правонаступник Комітету з фізичної культури і спорту виконавчого комітету Дніпропетровської обласної ради народних депутатів, Комітет у справах молоді Дніпропетровської обласної державної адміністрації, як правонаступник Комітету у справах молоді виконавчого комітету Дніпропетровської обласної ради народних депутатів, Дніпропетровська обласна рада спортивного товариства профспілок „Україна”, як правонаступник Дніпропетровської обласної ради ДСФО профспілок, уклали договір про реорганізацію Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”. Договором про реорганізацію Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” від 15.03.1994 р. сторони договору передбачили, що Комітет з фізичної культури і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Комітет у справах молоді Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровська обласна рада спортивного товариства профспілок „Україна” виходять зі складу засновників Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, матеріальних та інших претензій до Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” не мають. Також, в договорі зазначено, що Дніпровська спілка молоді, яка є власником Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” (слід зазначити, власником об'єднання, а не його майна), реорганізує об'єднання відповідно до вимог діючого законодавства; договір „Про створення та діяльність Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” від 22.03.1990 р., зміни і доповнення до названого договору вважати такими, що втратили силу.
26.05.1994 р. Дніпровська спілка молоді, іноземне підприємство - Нідерландська фірма „Алеана Інтернешнл”, Комерційний банк „Геобанк”, пойменовані як сторони, та Державно-громадське об'єднання „Університет військових мистецтв” склали протокол про наміри по реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в спільне підприємство „Університет військових мистецтв”. Згідно протоколу сторони за взаємною згодою та в межах компетенції кожної, спираючись на Закон України „Про підприємства в Україні”, приймають до 15.06.1994 р. організаційно-правові та майнові рішення по реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, яке є власністю Дніпровської спілки молоді, в спільне підприємство „Університет військових мистецтв”, змішаної форми власності, засноване на базі об'єднання майна та грошових коштів сторін з статутним фондом в розмірі 230,8 млн. крб. або 18 303 дол. США за курсом НБУ на 01.04.1994 р.
02.06.1994 р. на засіданні обласного координаційного комітету Дніпровської спілки молоді ( протокол № КК-7 ) затверджено протокол про наміри по реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв”, прийнято рішення про реорганізацію шляхом перетворення Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв”, затверджено установчий договір про створення Акціонерного товариства „Університет військових мистецтв”.
Також, 02.06.1994 р. за участю Дніпровської спілки молоді, фірми „Алеана Інтернешнл”, Комерційного банку „Геобанк” відбулися установчі збори Акціонерного товариства „Університет військових мистецтв”, на яких прийнято рішення про створення акціонерного товариства, затверджено статут акціонерного товариства, обрані органи управління акціонерним товариством, затверджено протокол від 26.05.1994 р. „Про наміри по реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в спільне підприємство „Університет військових мистецтв”.
07.06.1994 р. виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради народних депутатів перереєстрований статут Акціонерного товариства „Університет військових мистецтв”, затверджений рішенням зборів засновників, протокол № 1 від 02.06.1994 р., невід'ємною частиною якого є установчий договір.
Як статут, так і установчий договір Акціонерного товариства „Університет військових мистецтв” містять положення про те, що Акціонерне товариство є правонаступником всіх майнових та немайнових прав та обов'язків Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”.
Статут Дніпровської спілки молоді прийнятий рішенням обласної засновницької конференції Дніпровської спілки молоді від 12.10.1991 р., протокол № К-1, затверджено рішенням виконкому Дніпропетровської обласної ради народних депутатів від 20.11.1991 р. № 376.
Згідно статуту Дніпровська спілка молоді є добровільною та самостійною самоврядною громадською організацією молоді Дніпропетровської області, яка об'єднується з іншими молодіжними організаціями та спілками, діє в межах Конституції України на підставі програми Дніпровської спілки молоді та цього статуту.
Рішенням обласної конференції Дніпровської спілки молоді від 25.11.1992 р. внесені зміни до статуту Дніпровської спілки молоді шляхом викладення статуту в новій редакції, зареєстрований розпорядженням представника Президента України від 19.04.1993 р. № 150/1. Відповідно до п. 1 розділу 5 статуту Дніпровська спілка молоді є правонаступником власності Дніпропетровської обласної організації ЛКСМУ ( МДС ).
Отже, в процесі реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв” Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв” набуло майнових прав та обов'язків Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, є його правонаступником.
На час реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв” не діяв мораторій, введений Постановою Верховної Ради Української РСР „Про захист суверенних прав власності Української РСР”. Постанова Верховної Ради Української РСР від 29.11.1990 р. "Про захист суверенних прав власності Української РСР" визнана такою, що втратила чинність з дня затвердження Верховною Радою України Державної програми приватизації ( п. 4 постанови Верховної Ради України „Про введення в дію Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" від 04.03.1992р. № 2164- XII ). Державна програма приватизації майна державних підприємств на 1992 рік затверджена постановою Верховної Ради України „Про Державну програму приватизації майна державних підприємств” від 07.07.1992р. N 2545-XII.
Прийняття рішення про реорганізацію Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв”, проведення такої реорганізації не порушує приписів постанови Верховної Ради України „Про введення в дію Закону України „Про обернення майна Компартії України та КПРС на державну власність” від 20.12.1991 р. № 2005- XII, згідно п. 3 якої до завершення роботи Тимчасової комісії Верховної Ради України у питанні щодо націоналізації майна КПРС та ВЛКСМ на території України заборонено відчуження на користь інших юридичних осіб або громадян майна, яке належало ВЛКСМ, ЛКСМУ (МДС) і перейшло Спілці молодіжних організацій України як правонаступнику ЛКСМУ (МДС).
Також, при проведенні реорганізації не відбулося порушень положень Закону України „Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України” від 10.09.1991р. № 1540- XII. За своїм правовим статусом Державно-громадське об'єднання „Університет військових мистецтв” не було підприємством чи іншим об'єктом союзного підпорядкування, відповідно, його майно не могло бути оберненим у державну власність України.
За станом на 1994 рік діяли Закони України „Про власність”, „Про підприємства в Україні”. Державно-громадське об'єднання „Університет військових мистецтв” відповідно до положень, закріплених в ст. 20 Закону України „Про власність” в редакції, що діяв на час реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, підпадало під визначення суб'єкта права колективної власності.
Згідно ст. 30 Закону України „Про власність” колективний власник самостійно володіє, користується і розпоряджається об'єктами власності, які йому належать. Право колективної власності здійснюють вищі органи управління власника (загальні збори, конференції, з'їзди тощо).
Згідно ст. 34 Закону України „Про підприємства в Україні” в редакції, що діяв на час реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв”, реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) підприємства провадяться за рішенням власника.
Саме власниками Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” приймалося рішення про реорганізацію останнього в Акціонерне товариство „Університет військових мистецтв”, оформлене рядом документів: договором про реорганізацію Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” від 15.03.1994р., протоколом про наміри по реорганізації Державно-громадського об'єднання „Університет військових мистецтв” в спільне підприємство „Університет військових мистецтв” від 26.05.1994р., рішенням установчих зборів Акціонерного товариства „Університет військових мистецтв” від 02.06.1994 р. (протокол № 1).
Дніпропетровський обласний комітет ЛКСМУ, як орган, уповноважений здійснювати повноваження власника щодо власності, як сформована на рівні Дніпропетровської обласної організації ЛКСМУ, мав право на розпорядження своєю власністю, до встановлення певних заборон Законами України.
Вищенаведені факти також були встановлені рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 02.10.2008 р. по справі № ПР 7/64-08 за позовом регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області до Акціонерного товариства "Університет військових мистецтв" про визнання право державної власності, яке набрало законної сили. Вказаним рішенням суд відмовив регіональному відділенню Фонду державного майна України по Дніпропетровській області в задоволенні позовних вимог.
Рішенням № 776 від 19.08.1961 р. Дніпропетровської обласної Ради депутатів трудящих Дніпропетровському обкому ЛКСМ України для розміщення табору по підготовці комсомольських кадрів відведено земельну ділянку 1,8 га з земель Новомосковського лісгоспзагу Дніпропетровського міжобласного управління лісового господарства та лісозаготівель.
Рішенням № 192 від 24.05.1972 р. виконкому Новомосковської районної Ради депутатів трудящих під розширення існуючого молодіжно-спортивного табору додатково відведено земельну ділянку 3,15 га із земель Новомосковського лісгоспзагу.
Рішенням № 265 від 26.04.1985 р. виконкому Дніпропетровської обласної ради народних депутатів подовжено строк користування земельними ділянками держлісфонду під оздоровчі комплекси підприємств та організацій на 10 років, в тому числі і Дніпропетровському обкому ЛКСМУ під молодіжний табір «Родник».
Діяльність табору носила постійний характер, у зв'язку з чим Дніпропетровським обкомом ЛКСМ України було створено самостійне підприємство - молодіжний табір «Родник». Дане підприємство діяло на підставі затвердженого Положення та було підзвітне обкому ЛКСМУ і існував як самостійна юридична особа з власним рахунком та власним майном.
Відповідно до п. 3 витягу з протоколу № Б –12/2 засідання бюро ОК ЛКСМУ від 09.10.1990 р. „Про виробничо-господарсьську діяльність”, з метою укріплення матеріально-технічної бази роботи з молоддю, підвищення ефективності виробничо-господарсьської діяльності бюро ОК ЛКСМ України ( МДС ) постановило : передати державно-громадському об'єднанню "Університет військових мистецтв" права організації-засновника і вищестоящої організації відносно молодіжного табору „Родник”. Включити молодіжний табір „Родник” до складу державно-громадського об'єднання "Університет військових мистецтв".
14.10.1991 р. Генеральний директор Державного громадського об'єднання "Університет військових мистецтв" прийняв наказ № 168 «Про реорганізацію спортивно-оздоровчого молодіжного табору «Родник», згідно з п. 1 якого, наказував реорганізувати самостійне підприємство спортивно-оздоровчий молодіжний табір «Родник», приєднавши його до Державного громадського об'єднання "Університет військових мистецтв" в якості структурного підрозділу, а також провести приєднання до 25.10.1991 р.
П. 8 вказаного наказу було встановлено, що після передачі на баланс Державному громадському об'єднанню "Університет військових мистецтв" основних засобів та іншого майна спортивно-оздоровчого молодіжного табору «Родник», до об'єднання переходять всі майнові права та зобов'язання приєднаного підприємства.
Тобто, між Дніпропетровським обласним комітетом ЛКСМ України та ДГО «Університет військових мистецтв»було укладено угоду (правочин), за якою усі права щодо управління підприємством - молодіжним табором «Родник», а відтак і права володіння, користування та розпорядження ним, було передано ДГО «Університет військових мистецтв», що відповідало ст.ст. 4, 41 Цивільного кодексу УРСР 1963 року, який діяв на час укладення вказаного правочину.
За рішеннями засновників у червні 1994 р. відбулася реорганізація ДГО «Університет військових мистецтв»у Акціонерне товариство «Університет військових мистецтв».
Вказані рішення засновників про реорганізацію ДГО «Університет військових мистецтв»у Акціонерне товариство «Університет військових мистецтв»на момент розгляду справи є чинними та ніким не оспорені у встановленому законодавством порядку ( доказів не надано ).
Згідно ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Між тим, регіональним відділенням не надано жодного належного доказу в підтвердження обставин, на які посилалося, - доказу створення спірного нерухомого майна за державні кошти. Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинні довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Тобто, тягар доведення того, що власником спірного майна є держава, покладений на регіональне відділення, яке повинно довести належність спірного майна до державної власності, що третьою особою при розгляді справи шляхом надання належних доказів не доведено.
Господарський суд знаходить достатньо підстав для прийняття відмови Позивача ( Акціонерного товариства "Університет військових мистецтв" ) від позовних вимог, у зв'язку з чим провадження у вказаній частині підлягає припиненню.
Згідно вищезазначеного, керуючись ст. ст. 22, 28, 33, 44, 49, 78, п. 4 ч. 1 ст. 80, 82 - 85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Прийняти відмову Позивача ( Акціонерного товариства "Університет військових мистецтв" ) від позовних вимог.
Провадження у справі щодо позовних вимог Позивача ( Акціонерного товариства "Університет військових мистецтв" ) - припинити.
У задоволенні позовних вимог Третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ( Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області ( м. Дніпропетровськ ) –відмовити.
Позовні вимоги третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ( Закритого акціонерного товариства "ЮНІКОН " ( м. Дніпропетровськ ) –задовольнити.
Визнати право власності Закритого акціонерного товариства "ЮНІКОН" ( м. Дніпропетровськ ) на майновий комплекс дитячого оздоровчого табору "Родник", розташований за адресою : Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Орловщина, вул. Джерельна, 3 та складається із наступних об'єктів: 1) адмінбудинок ( фінський ) літ. «А», 2) споруди гаражу літ. «Б», 3) блоку санітарного обслуговування літ. «В», 4) будиночку № 3 літ. «Г», 5) будиночку № 4 літ. «Д», 6) вбиральної літ. «Є, є», 7) будиночку № 5 літ. «Ж», 8) будиночку № 6 літ. «З», 9) будиночку № 7 літ. «І», 10) будиночку № 8 літ. «И», 11) будиночку № 10 літ. «Й», 12) будиночку № 11 літ. «К», 13) будиночку № 12 літ. «Л», 14) медпункту літ. «М», 15) гуртожитку № 9 літ. «Н», 16) будинку ( незавершеного ) літ. «О», 17) будинку ( незавершеного ) літ. «П», 18) будинку ( незавершеного ) літ. «Р», 19) танцювальний майданчик літ. «С», 20) будиночку-шалашу літ «Т-Т7», 21) будиночку № 18 літ. «У», 22) клубу літ. «Ф», 23) спального корпусу літ. «Х», 24) каналізаційної станції літ. «Ц», 25) їдальні літ. «Ч», 26) складу-гуртожитку літ. «Ш», 27) погрібу літ «Щ», 28) складу літ. «Ю», 29) навісу літ. «Я», 30) будинку ( незавершеного ) літ. «Ь», 31) споруди 1-8, 32) покриття «І», 33) водонапірної башти ІІ-ІІІ.
Стягнути з Акціонерного товариства "Університет військових мистецтв" ( м. Дніпропетровськ ) на користь Закритого акціонерного товариства "ЮНІКОН " ( м. Дніпропетровськ ) –4 184 грн. 54 коп. витрати по сплаті державного мита; 39 грн. 33 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, про що видати наказ.
Стягнути з регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області ( м. Дніпропетровськ ) на користь Закритого акціонерного товариства "ЮНІКОН " ( м. Дніпропетровськ ) –4 184 грн. 54 коп. витрати по сплаті державного мита; 39 грн. 33 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, про що видати наказ.
Стягнути з Дніпровської спілки молоді ( м. Дніпропетровськ ) на користь Закритого акціонерного товариства "ЮНІКОН " ( м. Дніпропетровськ ) –4 184 грн. 54 коп. витрати по сплаті державного мита; 39 грн. 33 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, про що видати наказ.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя
І.М. Кощеєв
( Рішення оформлене відповідно до ст. 84 ГПК України - 21.04.2008 р. )
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2009 |
Оприлюднено | 28.04.2009 |
Номер документу | 3438603 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Кощеєв І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні